MİLLİYET – 24 ARALIK 2014 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

Mustafa Sarıgül’ün belediye başkanı olduğu dönemde yeni yıl coşkusunu en iyi yansıtan yer olan Nişantaşı bu yıl karanlık. Çünkü, her yıl Nişantaşı’nı kamu kaynaklarıyla ışıl ışıl yapan Sarıgül’ün belediyeyi borç batağına soktuğu için tasarrufa gittiklerini açıkladı Şişli’nin
yeni başkanı Hayri İnönü…
Taksim’in rutini belli, Nişantaşı’nda ışıklar söndü, dünyanın pek çok şehrindeki gibi kutlamalar olmayacak mı İstanbul gibi bir mega kentte?
Doğanın değişmeyen kanunudur ve her boşluk doldurulur… Yine öyle oldu ve yılbaşı gecesi İstanbul’un en renkli ve cazip yerini oluşturma işine soyunan isim Sarıgül’e yakınlığıyla bilinenBeşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar…
Beşiktaş’ın tarihinde ilk defa en kapsamlı bir yılbaşı kutlaması için ana arterlerini şimdiden ışıl ışıl süsleyen belediye, yılbaşı gecesi Nispetiye Caddesi’ni trafiğe kapatacak.
20 metrelik yılbaşı ağacı ve iki dev led ekranın yerleştirileceği Nispetiye Caddesi’nde başta Akmerkez olmak üzere binaların dış cephesi “video mapping” sistemiyle birer dev ekrana dönüşecek.
Kırmızı halıyla kaplanacak ve ısıtıcılarla donatılacak Nispetiye’deki yılbaşı partisi, Akmerkez’in karşısına kurulacak dev sahnede DJ’lerin çalacağı müzikle başlayacak.
21.00’de Ozan Doğulu, 23.00’te ise kardeşi Kenan Doğulu sahne alacak. Akmerkez kulelerinden 2015 için geri sayımın yapılacağı yılbaşı kutlamalarının sürprizi Kenan Doğulu’nun hologramla sahneye yansıtılacak Zeki Müren’le yapacağı düet olacak.
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın ilk yılbaşı kutlamasındaki hedefi 500 bin İstanbullu…

‘URFALIYAM EZELDEN’İ STAR TV NİYE BİTİRDİ?

7153Kanal D’nin yayından kaldırdığı “Urfalıyam Ezelden”i, “Fena bir iş değil, heba olmasın” diye alıp ekranına taşıyan Star TV’nin diziyi bitirmesini eleştirenlere şaşıyorum.
Şaka mısınız siz? Hiç mi bakmıyorsunuz bu dizinin Star TV’nin genel ortalamasını nasıl düşürdüğüne?
Kasımı AB grubunda 1. tamamlayan Star TV’nin en düşük reyting aldığı gün hangisi? “Urfalıyam Ezelden”in yayınlandığı cumartesi.
Pazartesi akşamlarını AB grubunda
1. tamamlayan Star TV, salı ve pazar akşamları en çok izlenen 2. kanal, çarşamba, perşembe ve cuma akşamları 3’üncü, “Urfalıyam Ezelden”i yayınladığı cumartesi akşamı
ise 5’inci kanal…
“AB”de her akşam ortalama 100 seyirciden 12’sinin izlediği Star TV’nin ortalamasını 8’e indiriyor cumartesi akşamları “Urfalıyam Ezelden” dizisi.
Hiçbir özel kanal, reklam geliri giderini karşılamayan diziyi yayınlamaya devam edemez. Hal böyleyken bunu, “Star TV’den seyirciye üzecek şok karar” diye lanse etmek niye?
TRT 1 gibi “kamu yayıncılığı” yapan kanal bile özel bir misyonu yoksa reytingi üçün altında kalan dizilerini kaldırırken Star TV’den fedakârlık beklemek niye?
Özetle demem o ki, “Urfalıyam Ezelden” dizisini Kanal D ve Star TV değil, evlerinde reyting cihazı olanlar bitirdi!

‘BERHUDAR OLUN’ İNTERNETÇİLER!

Zaman zaman şikâyetçi olduğum konulardan biri, internet sitelerinin yazdıklarımı alıp, kaynak belirtmeden kullanmalarıydı.
Orhan Gencebay’ın “Akil İnsan”lığı bıraktığını yazdım pazartesi günü.
Salı günü bu satırları yazarken gördüğüm tablo beni ziyadesiyle memnun etti.
Çünkü birçok gazete ve TV’nin internet siteleri başta olmak üzere yüzlerce site
alıp kullandı Gencebay yazımı.
Hepsi de haberin kaynağını açık
ve net olarak belirtti.
Emeğe saygı adına çok olumlu bir gelişme bu. Hem de bu kadar kısa sürede…
Gencebay yazıma bu denli ilgi, haberin kaynağına bu denli saygı gösteren internet medyasına “Orhan Baba”nın deyimiyle teşekkür ediyorum:
“Berhudar olun!”

GÜNÜN SÖZÜ
“Hayat oyunu iyi bir ele sahip olmak değil, kötü bir eli iyi oynamaktır.” (H. T. Leslie)