19 MAYIS 2019 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Başrollerini Özcan Deniz’le Aslı Enver’in paylaştığı ‘İstanbullu Gelin’, 31 Mayıs’ta final yapacak. Star TV, diziyi, son bölümün ardından ekrana getireceği ‘Veda’ filmiyle uğurlayacak.
‘İstanbullu Gelin’e Veda’da senaristi, yönetmeni, başrol oyuncuları, izleyicileri ve köşe yazarlarının diziye dair açıklamaları ekrana gelecek. Star TV yöneticileri benden de görüş istedi. Yapılan çekimde her kişiye ayrılan süre kısıtlı olduğu için 1-2 cümleyle yetindim.
Dizi, yayınlandığı üç sezon boyunca aldığı reyting ve reklam geliriyle, sadece kanalın yönetimini değil, onu satın alan 47 ülke televizyonunu da mutlu etti. Çünkü o ülkelerde yayınlandığı akşamlar, en çok izlenen yapımdı.
‘İstanbullu Gelin’in Türkiye ve 47 ülkedeki başarısı, aslında ülkemizdeki bazı kanal yöneticilerinin diziler konusunda ne denli öngörü yoksunu olduklarını ortaya koydu.
Nasıl mı?
İşte böyle:
O3 Medya, ‘İstanbullu Gelin’i aslında Star TV’ye değil FOX’a çekecekti. Taraflar sözleşme için bir araya geldiğinde, o dönem FOX Dramalar Koordinatörü, “Özcan Deniz, bu diziye olmaz… Onu çıkarıp yerine daha genç, no-name birini alalım. Böylece bütçesi de düşer” deyince, yapımcı Saner Ayar, masadan kalktı ve diziyi Star TV’ye sattı.
Proje, Star TV’de ekranların en uzun soluklu dizilerinden biri olarak tarihe geçti. Markasını konuşturup Deniz’e şerh koyan o yöneticinin, dizileri gibi, televizyonculuk macerası da erken bitti.

 

 

 

İSTANBUL’UN MARKA DEĞERİ 

Instagram’da en çok paylaşılan 25 şehir açıklandı.
İşte ilk beş:
1. Londra
2. Paris
3. New York
4. Dubai
5. İstanbul
Listede İstanbul dışında bir şehir daha var, o da ‘turizmin başkenti’ Antalya… Instagram kullanıcılarının ‘İstanbul’ etiketiyle yaptığı paylaşım, neredeyse Türkiye nüfusu kadar. İstanbul’dan en çok neler mi paylaştı Instagram kullanıcıları?
Yemek: Yüzde 42
Manzara: Yüzde 16
Selfie: Yüzde 14.6
Bu veriler bize neyi gösteriyor? İstanbul’un marka değerini… Peygamberimizin “Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir”, Napolyon’un “Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu” dediği insanlık mirasının kıymetini biliyor muyuz? Maalesef ki hayır…

BÖYLE CEZALAR KEŞKE TÜRKİYE’DE VERİLSE! 

Bulgar boksör Kubrat Pulev, 29 Mart 2019’da çıktığı boks maçının ardından, muhabir Jennifer Ravalo’yu dudaklarından öperek taciz ettiği için, önce Kaliforniya Spor Komisyonu’nca lisansı süresiz iptal edilerek cezalandırıldı. Muhabir Ravalo’nun Bulgar boksör hakkında açtığı dava sonuçlandı. Pulev’in Ravalo’dan özür dilemesine, avukatlarının ‘zafer sonrası düşünmeden yapılan bir hareket’ savunmasına rağmen, mahkeme boksöre 2 bin 500 dolar para cezası verdi.
Bulgar pop şarkıcısı Anrea’nın sevgilisine destek için siyahlara bürünüp izlediği ‘cinsel taciz’ davasında mahkeme, para cezasıyla yetinmeyip, boksörü ‘Cinsel istismar kursu’na gitmeye mahkum etti. Bizde ne böyle cezalar, ne de böyle kurslar var!

HARBİYE’DE YAZ KONSERLERİ 

Her yıl müzik dünyasının yıldızlarını müzikseverlerle buluşturan Harbiye Açıkhava’da, bu yaz müzikli akşamlar ne zaman başlayacak? Atlantis Yapım ve SM Production’ın ortaklığında gerçekleşecek ‘Bellona Harbiye Açıkhava Konserleri’, 20 Haziran’da MFÖ ile başlayacak. Teoman’ın 21 Haziran’da şarkılarını seslendireceği Harbiye Açıkhava’da, Yıldız Tilbe 24 ve 26 Haziran’da sevenleriyle buluşacak. 25 Haziran’da Edis, 27 Haziran’da Kenan Doğulu’nun sahneye çıkacağı konserlerin finalini, 28’inde Nilüfer yapacak.

GÜNÜN SÖZÜ
“İnanç, görmediğimize inanmaktır. Bunun mükafatı da inandığımızı görmektir.” (St. Augustinnus)