MİLLİYET – 6 AĞUSTOS 2016 CUMARTESİ  –  ALİCE

Ekran Resmi 2016-08-05 17.25.487 Ağustos Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk yaşanacak.
Yenikapı’daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde Türkiye tek yürek olacak.
Cumhur-başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin katılması kesindi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mitinge katılmayacak ama bir heyet gönderecekti. Anlaşılan o ki Başbakan’ın açtığı telefon ve Erdoğan’ın davette ısrar etmesi etkili oldu ve Kılıçdaroğlu da mitinge katılacağını açıkladı.
Türkiye’de ilk kez olacak bir şey bu.
15 Temmuz’dan önce biri, “Gün gelecek Cumhurbaşkanı, Başbakan, CHP ve MHP genel başkanları aynı podyumda el ele insanları selamlayıp, konuşma yapacaklar” dese, ne yapardık ona?
“Kafayı yemiş” insan muamelesi yapar, tanıdık psikiyatr tavsiyesinde bulunurduk.
Rüyamızda bile görsek inanamayacağımız vatan, millet, bayrak ve demokrasi eksenindeki bu birlik ve dayanışma ruhuna kim limon sıkarsa, FETÖ’cü vatan hainlerinin değirmenine su taşımış olur.
Aman ha…
Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli veya başka bir siyasetçiye duyduğumuz aşırı sevgi ve hoşnutsuzluğun ölçüsünü kaçırmamak şart bu aralar. Çünkü ucunda milli birlik ve kardeşlik ruhuna gölge düşürme riski var.
Allah kısmet ederse pazar günü sanatçıları Kuruçeşme’den Yenikapı’ya götüren teknelerden birine binip gideceğim mitinge.
Cumhurbaşkanı’nın TRT’deki canlı yayında söylediğine göre Türkiye’nin tüm meydanlarına kurulacak dev ekranlardan canlı yayınlanacak “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”.
Bence Türklerin bu tarihi birlikteliği, farklı görüşlerden insanların söz konusu vatan olunca neler yapabildiğinin görüntüleri “darbeci hainler”e de izlettirilmeli. O anlarda kameralarla suratlarına zoom yapıp, o görüntüleri izlerken ne hale geldiklerini insanlara göstermek lazım ki bir daha hiçbir insan bu ülkede darbeye kalkışmasın.

ACELE ETME JOHN KERRY!

Cumhurbaşkanı’nın söylemiyle 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’ye bir taziye dileyip, dokuz nasihat veren Amerika’dan nihayet üst düzey biri teşrif edecek.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Ankara için düşündüğü ziyaret tarihi 20 – 25 Ağustos gibi.
Türkiye, tarihinin en kanlı darbe girişimine ne zaman uğradı?
15 Temmuz’da.
Kerry’nin ziyareti bu olaydan 40 gün, yani kırkı çıktıktan sonra.
Bu kadar acele etmesine gerek yoktu.
Demokrasi şehitlerimizin daha 52’si, seneyi devriyesi var; onlara gelirlerdi.
Türkiye’yi bölmeye yönelik her karanlık     olayda karşımıza çıkan “üst akıl”ın 180 derece dönüş yapması bayağı vakit alıyor demek ki!
Bunlar mı “dost”?
Bunlar mı “stratejik ortak”?
Güldürmeyin beni.

DÜNDEN BUGÜNE GÜLEN CEMAATİ

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra aranan Fethullah Gülen, altı yıl yakalanamamış. O yılları yaşayan biri olarak diyeceğim o ki yakalanamamış değil, aslında yakalanmamış.
Çünkü “Bizim çocuklar”ın projesidir kendileri…
O yüzden korunup kollanmış.
Bu durumdan haberdar olmayan bir ekip, Antalya’da yaptıkları toplantıdan dağıldıktan sonra Gülen ve beraberindeki 14 kişiyi de gözaltına almış.
Sonraki yıllarda cemaatin önemli isimleri, şirket ve vakıf yöneticileri olarak karşımıza çıkan bu kişilerden 12’si Gülen’i tanımadıklarını söylemiş.
Gülen’in üstünden de abisine ait bir kimlik çıkmış.
Pensilvanya’da Gülen’in yanında çocuklara dolar dağıtan takkeli, bıyıklı yardımcısı olarak bir yığın videosu olan cemaat üyesi Trabzon Araklı’da yakalanmış ve polisteki ifadesinde, “O kişi ben değilim” demiş.
Şaşırdım mı?
Hayır…
Çünkü, inancım o ki bir hareket nasıl başlarsa, öyle devam eder.
Anlaşılan o ki Gülen Cemaati’nin temelleri neyin üstüne kurulmuşsa, öyle büyümüş.
O yüzden “imam”ından “abi”sine hepsi için “yalan”, nefes alıp vermek gibi sıradan bir şey.

GÜNÜN SÖZÜ
Birtakım kuş beyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. (Atatürk)