31 OCAK 2019 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Kanal D’nin tanıtımlarına başladığı, ama yayın tarihini açıklamadığı ‘Yüzleşme’ dizisinin seti için Alanya’ya gittim.
Ortakları Serdar Öztürk, İsmail Bayazıt ve Abdullah Buladı’yla kurdukları T Company’nin CEO’su yapımcı Bülent Turgut’un rehberliğinde dizinin çekildiği mekanları dolaştık.


Altuğ Küçük, Pelin Karamehmetoğlu ve İsa Yıldız’ın senaryosunu yazdığı, Ömer Faruk Sorak ve Burak Arlıel’in yönettiği ‘Yüzleşme’ başladığında seyircilerin, çekimlerin yapıldığı yerlere bayılacağının şimdiden altını çizeyim.
Yapım ekibi, olayların geçtiği Kalender adlı kasaba için öylesine müthiş bir dünya kurdu Alanya’da…
Antalyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’nin desteğiyle çekilen proje başlayınca izleyenlerin, “Alanya’da böylesine güzel tarihi konaklar mı var?” ve “Bu müthiş çiçek tarlalarını hiç görmedim” diyeceğinden eminim…
Reytingi yüksek diziler ve iyi gişe yapan filmlerin, çekildikleri yer için yarattıkları katma değer ortada. O yüzdendir ki, yapımlar, ‘soft power’ yani ‘yumuşak güç’ olarak görüyor dünya…

Dizinin çekildiği Oba Mahallesi ve Kaleiçi’ndeki restore edilmiş tarihi konaklar, Rubi Platinium Oteli ve lüks villalar, binlerce çiçek ekilerek oluşturulan ‘Yüzleşme’nin masalsı dünyasının Alanya’nın turizmine de katkı sağlayacağı kesin.

‘DÖRT YILDIR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ BİR PROJE”

 

Uğur Yücel, Hande Doğandemir, Engin Öztürk, Yiğit Kirazcı, Zeynep Eronat, Yeşim Ceren Bozoğlu, Şerif Sezer, Mesut Akusta, Macit Koper, Durul Bazan, Gülsim Ali, Darda Yasir Yenal, Gözde Çığacı, Müfit Kayacan ve Yeşim Gül gibi usta oyuncularla genç yıldızları buluşturan ‘Yüzleşme’nin hikayesi de ilginç.
Kalender’de çiçek yetiştiriciliği, esans üreticiliği yapan köklü ailelerden birinin, 15 yaşında kaybolan ve öldü sanılan kızlarının intikam için kasabaya dönmesini Kanal D ekranına taşıyacak proje… Bir anlamda ‘Dişi Ezel’ gibi bir dizi.
Buna rağmen ‘Yüzleşme’yi, ‘Şahin Tepesi’ne benzetenler var sosyal medyada.
Bunun, dört yıldır üzerinde çalıştığı yapıma yapılacak en büyük haksızlık olduğunu vurgulayan Bülent Turgut, şunları söyledi:
“2015’te ‘Filinta’dan, ‘Çiçeklerin Aşkı’ adlı yeni bir proje için ayrıldığımı açıkladım. Dört yıldır üzerinde çalıştığım, bu topraklara ait bir proje ‘Yüzleşme’… Çünkü eskiden yasemin tarlaları ve esansçılık yapan aileler vardı bu topraklarda. Dizimiz, o insanların dünyasını ve öykülerini taşıyacak ekrana.” 

OĞUZHAN KOÇ’UN ŞAPKASI!

Müzik Onair ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle yapılan BAU Radyo 3. Müzik Onair Ödülleri sahiplerini buldu.
Ceyhun Yılmaz’ın başarılı sunumuyla renk kattığı törende, şov dünyasından birçok ünlü ödül aldı. Bu yıl yarışmanın jürisinde olduğum için Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Güney Yerleşkesi Fazıl Say Salonu’ndaki törende ‘En İyi Söz Yazarı ve Besteci’ seçilen Oğuzhan Koç’a ödülünü verip, yerime geçtim ki o da ne? Sosyal medyadan, “Oğuzhan, peruğu çıkarıp saç mı ektirdi ki şapka taktı?” diye soran sorana…
Soru çalışmadığım yerden çıktığı için geçemedim sınavı!

GÜNÜN SÖZÜ
“Küçük işlerle uğraşanlar çoğu zaman büyük işleri göremeyecek hale gelirler.” (Benjamin Franklin)