28 OCAK 2019 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

İlk kez bir partinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısını yerinde izledim. “Antalya’nın Hizmetkarı” Menderes Türel’in tanıtım toplantısı için Antalya’ya gittim.  

Çünkü Antalya; sadece turizm, sebzemeyve değil, sinema için önemli bir şehir. O nedenle Türel’in yeniden başkan seçilmesi halinde Antalya için planlarını öğrenmek istedim.

İş dünyasından Yıldırım Demirören, Ferit Şahenk, Kıvanç Oktay, Nihat Özdemir, Fettah Tamince, şov dünyasından Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Mustafa Erdoğan, medyadan Nazlı Çelik, Nagehan Alçı, Şebnem Bursalı, Ertuğrul Özkök, Mahmut Övür, Cengiz Özdemir ve Nermin Yurteri gibi tanıdıklar vardı Türel’in tanıtım toplantısında.

Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra birçok bakanın da katıldığı toplantıda 359 projesinden 9’unu tanıttı. Açıldığında “İnsanları ayrıştırır” diye eleştirilen “Kadınlar Plajı”nı, “Aksine bu plajdan bir yılda toplumun her kesiminden 1 milyon 400 binden fazla kadın gönül rahatlığıyla yararlandı” diyerek savunan Türel, şunları söyledi:

Antalya’da Almanca, Rusça, Arapça konuşan herkesi turist sanmayın. Çünkü, dış göçte rekor kıran bir şehiriz ve onlar da Antalyalı. Ekmeğimizi turizm ve ihracattan kazanıyoruz, ama sinema ve sanatın da merkezi olacağız.”

Türel, projelerini anlattıktan sonra, “Aklı olan Antalya’ya yatırım yapar. Çünkü bu projelerden sonra Antalya’nın taşı, toprağı altın olacak” dedi.

“Torosların evladı, Antalya’nın gururu” Antalyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da konuştuğu belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’ya yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı.

BAŞKAN ADAYI KÖKEN’İN GENÇLER İÇİN PROJELERİ

AK Parti’nin Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’na aday gösterdiği Deniz Köken’le kahvaltıda buluştum.

Eyüp Belediye Başkan Yardımcılığı, Eyüpspor Kulübü Başkanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, Erzurum Büyüksehir Belediyesi’nin ardından son olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter olarak görev yapan Köken, Ensar Konağı’ndaki kahvaltıda, projelerini anlattı.

Seçim çalışmalarına öncelikle insanların belediyeden beklentilerini dinleyerek başladığını anlatan Köken, şunları söyledi:

Eyüpsultan, dört ayrı dünyanın olduğu bir ilçe. O nedenle her bölgeye uygun çözümler üreteceğiz. 400 bin nüfusumuzun 72 bini ilköğretim ve lise öğrencisi. Üniversitelerle 100 bini buluyor genç nüfus. O nedenle çocuklara ve gençlere yönelik projelere ağırlık vereceğiz.

Hedefim, ortaokulu bitiren her öğrenciye yüzmeyi öğretmek. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için spora ve sanata yöneltmek. Bunun için öğrencileri liseden mezun olmadan sporun her hangi bir branşında lisans sahibi olmaya veya müzik enstrümanı çalmaya  teşvik edeceğiz.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Her şeyden önce plan! Nuh Peygamber, gemisini yapmaya başladığı zaman daha yağmur başlamamıştı.” (General Features Corp)