MİLLİYET – 12 EYLÜL 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

Evlilik programları arasındaki rekabet, ilk hafta olduğu gibi ikinci hafta da ATV’den Esra Erol’un birinciliğiyle bitti.
Seda Akgül’ün sunduğu Kanal D’nin evlilik programı “Kısmetse Olur”un da dahil olduğu ikinci hafta rekabeti şöyle sonuçlandı:
Esra Erol günlük ortalama 2.32 reytingle haftanın en çok izleneni oldu. Onu, Star TV’den Zuhal Topal 2.02 ortalama reytingle haftayı ikinci kapattı. Seda Sayan’la Uğur Arslan’ın sunduğu Show TV’nin “Evleneceksen Gel” programı ortalama 1.81 reytingle üçüncü, Kanal D’nin 5 Eylül’de başlattığı Seda Akgül’ün “Kısmetse Olur”u ise 5 – 9 Eylül haftasını dördüncü sırada tamamladı. “Kısmetse Olur”, ilk günde evlilik programları arasında ikinci olmayı başardı, ama sonrasında ise dördüncülüğe demir attı.
Kıyasıya rekabetin ilk haftasında 3 milyon 173 bin olan evlilik programlarını takip eden seyirci sayısı ikinci haftada bir hayli arttı ve 4 milyon 500 bine çıktı.

AVNİ ÖZGÜREL’İN TİRAJİKOMİK ANISI

TRT Haber’de Vatan Şaşmaz’ın sunduğu “Hatıra Defteri”nde gazeteci Avni Özgürel, 12 Eylül askeri darbesinden sonra gözaltına alınırken tanık olduğu bir olayı anlattı:
“Bindirdiler bizi askeri araçlara Mamak’a götürmek üzere. Ekibin komutanı merkeze, dokuz kişiyi aldığını bildirdi. Konvoy bir kavşakta durunca bir kişi atlayıp, kaçtı. Askerler yakalayamadı onu. Merkeze, ‘Dokuz kişiyi aldık, geliyoruz’ diye tekmil veren komutan bir eksikle dönerse olur mu?
Mamak’a geldiğimizde komutan konvoyu durdurdu ve yoldaki simitçiyi çağırdı. Genç simitçi, fırından aldıklarını sıcağı sıcağına satacağını sanıp gelince, askerler onu da aldı ve o da bizimle birlikte Mamak’ta yattı.
Siyasetle alakası olmayan o genç hakkında verilen idam kararı Allah’tan Askeri Yargı’dan döndü. O genç bir gün, ‘Aziz Nesin’i tanıyor musun abi?’ dedi. Hayrola, niye sordun deyince, devam etti: ‘Tanıyorsan, araya gir de benim davamı o alsın.’
Zavallı simitçi, hapistekilere başından geçenleri anlatınca, onlar da, ‘Tam Aziz Nesin’lik mevzular bunlar” demişler. Suçsuz ve masum simitçi de Aziz Nesin’i avukat sanmış.” 

‘RENGARENK’, BÜTÜN RENKLERİNİ YENİLEDİ!

8cb6b41c-7da4-42a6-99a7-17a897291192“Rengarenk” dizisinin kanalı, yapımcısı ve üç oyuncusu dışındaki tüm ekibi değişti.
Yönetmen Kerem Çakıroğlu gitti, onun yerine İnci Balabanoğlu Ahıska geldi. Ebru Hacıoğlu’nun yerine dizinin yeni senaristi Engin Elgün oldu. İzmir’de çekilen dizinin konsepti değişti.
Rengarenk”ten Selin Şekerci, İbrahim Kendirci ve Açelya Devrim Yılhan dışındaki tüm oyuncular gitti. Gidenler arasında başrol oyuncularından Kaan Taşaner de var. Onun yerine diziye Serhat Teoman dahil oldu. Köksal Engür, Abidin Yerebakan, Attila Türkyılmaz, Eylem Tanrıver gibi yeni isimlerin dahil olduğu “Rengarenk”in castına önümüzdeki günlerde başka oyuncular da katılacak ve dizi sekizinci bölümden itibaren İstanbul’da çekilecek.

Kurban Bayramınızı kutluyor, kazasız – belasız, sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesini diliyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

Ne zaman ki düşmanlarım çoğaldı, ne zaman ki iyiliğim kötülük olarak anlaşıldı, anladım ki ben doğru yoldayım. (Hz. Şems)