18 TEMMUZ 2021 PAZAR  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Şehrin yanı başında devasa bir ormanın içi… Cep telefonlarının bilhassa “kapsama alanı dışında” tutulduğu bir alan.

Kimi ağaçların gölgesindeki armut oturma grubuna uzandı, kimi kumaştan hamakta, kimi yerden bir iki metre yükseğe gerilmiş filenin üstündeki mindere başını koydu, kimi banklarda…

Kuş seslerinden başka bir şey yok etrafta.

Rüzgâr estiğinde ağaçların yapraklarından başka bir sesin çıkmadığı sakin bir ortamda herkesin kitap okuduğu bir yer.

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’nın içinde açılan Orman Kütüphanesi anlattığım.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğü’nce hizmete açılan Orman Kütüphanesi’ne insanların ilgisi büyük.

Gelenlerin çoğu ilk kez gördükleri Orman Kütüphanesi’nde bolca fotoğraf ve video çekerek sosyal medyada paylaşma peşinde olsa da, 21 kategorideki 2 bini aşkın kitaplardan alıp bir köşede okuyanlar da var. Orman Kütüphanesi’ne en çok ilgi gösterenler de çocuklar. O yüzden kitapların çoğu da onlara göre.

AYNI ERKEĞİN ALDATTIĞI ÜÇ KADIN BAKIN NE YAPTI?

Üç kadın, aynı kişi tarafından aldatıldığını anladığında ne yapar?

Bu olay bizde olsa neler olacağını kestirmek hiç de zor olmasa gerek.

Taraflar önce karakolluk, sonra da adliyelik olur.

 

ABD’de böyle bir olay oldu, ama aldatılan kadınlar soluğu karakolda ya da adliyede değil, tatilde aldı; hem de üçü birlikte.

Idaho eyaletinin Boise bölgesinde yaşayan Bekah King (18) ve Morgan Tabor (21) ile Utah eyaletinin Salt Lake City bölgesinde yaşayan Abi Roberts (19), aynı erkek tarafından aynı anda idare edildiklerini nasıl anladı?

Morgan Tabor, erkek arkadaşından şüphelenince Instagram’da ihanet avına çıkar ve sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Aynı adamın aynı anda altı kadını idare ettiğini ortaya çıkaran üç genç kadın, intikam için kader arkadaşlığı yaptı. Kendilerini aldatan sevgiliyle yüzleşen üç genç kadın, yaşadıkları travmayı birlikte aşmaya karar verdi. Üç genç kadın, erkek arkadaşlarının her birine ayrı ayrı anlattığı karavanla ABD turu hayalini “intikam turu” alarak hayata geçirdi.

Satın aldıkları okul otobüsünü yeniden dizayn eden Bekah, Abi ve Morgan, isimlerinin baş harflerinden yola çıkıp BAM adını verdikleri karavanla Idaho ve Wyoming  eyaletinin yollarına düştü.

Instagram’da the.bam.bus adında bir hesap açıp, gittikleri yerlerden bolca fotoğraf paylaşan gönlü yaralı üç kadın, “Bu adamın yaptıkları hayatımızı belirleyemez. Birbirimizi bulduğumuz için çok şanslıyız. Sonsuza dek arkadaş kalacağız” dedi.

Üç genç kadının “Aldatıldım” diye karaları bağlamak yerine, kader birliği yapıp karavanla yollara düşmesi ilginç değil mi?

Keşke her aldatmanın intikamı böyle eğlenceli ve renkli olsa!

İKİ KİŞİYE BİR KASK!

Arkadaşımız Umut Ünver’in Bodrum Yalıkavak’ta çektiği şahane bir fotoğraf. Çünkü bir motosiklette Türkiye’nin iki ünlüsü var. Motosikleti kullanan Burak Özçivit, arkasındaki yolcu, eşi Fahriye Evcen.

Kartepe Ormanya’da Orman Kütüphanesi

Yolcunun başında kask var, ama sürücünün yok.

Belli ki Burak Özçivit’in motosikletinde sadece sürücüye kask var! Fotoğraftan anladığım o ki Burak Özçivit, Fahriye Evcen’in can güvenliğini kendisinden daha çok önemsediği için tek kaskı oğlunun annesi ve eşine verdi. Burak Özçivit’i bu tavrından dolayı kutluyor, İstanbul’dan getirdiği motosikletini kullanırken kendi güvenliğini de önemsemesini tavsiye ediyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

“Gerçeği yerin altına gömseniz bile, o bir gün büyüyecek ve ortaya çıkacaktır.” (Emile Zola)