25 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Şarkıcı Berkay adına avukatı Ayşegül Mermer, “Müvekkilimin aylık telif geliri 200 bin liranın üstünde” diye açıkladığında itiraz etmiştim, onlarca hit bestesi olan Sezen Aksu ve Kayahan’ın yıllık telif geliri bile bu kadar değildir diye… 

“HAYALİM YÖNETMENLİKTİ HAYAT ‘KAMERA ÖNÜ’ DEDİ”  

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) İş Zirvesi Belek’teki Regnum Carya’da yapıldı. TÜGİK Başkanı Erkan Güral’ın davetiyle gittiğim zirvenin ilk gününde konuşmacıları Fettah Tamince, Fatih Öztürk ile Gamze Cizreli’ydi. NTV Ana Haber Spikeri Seda Öğretir’in yönettiği oturumlarda başarı öykülerini anlattılar.

NTV’den Berfu Güven’in moderatör olduğu zirvenin ikinci gününde konuşmacılar ise

DAP Yapı’dan Ziya Yılmaz, sunucu Gül Gölge ile NTV Ekonomi Müdürü Gökhan Otyam’dı.

Berfu Güven, sunucu, oyuncu ve modacı olarak tanıdığımız Gölge’ye, “Yaptığınız işlerden hangisini mesleğiniz olarak görüyorsunuz?” diye sorunca yanıtı şu oldu:

“Oyunculuk yaptım, koleksiyon hazırladım, moda programlarında yorumculuk yaptım, ama benim mesleğim sunuculuk.”  

Bilgi Üniversitesi’nde Film ve Televizyon Programcılığı okurken hedefinin yönetmenlik olduğunu anlatan Gölge, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Staj için Erler Film’e gittiğimde, kamera arkasında değil, önünde olmam gerektiğini söylediler ve birden kendimi ‘Çiçek Taksi’de buldum. Dizi oyuncularıyla Okan Bayülgen’e konuk gittiğimizde Kanal D’nin yöneticileri, hiç aklımda yokken ‘Canlı Canlı’yı sunmamı teklif etti. Üç yıl canlı yayın sundum, iki çocuk yapınca ekrana yedi yıl ara verdim.” 

Günümüzde şov dünyasına “merhaba” diye 20 yaşındaki gençlerin basın danışmanı ve menajerle çalıştığına dikkat çeken Gül Gölge, “Şimdiye kadar ne basın danışmanım oldu, ne de menajerim. Samimi oldum, kendim gibi yaşadım ve mutluyum” diye konuştu.

NİŞANTAŞI’NDA RESİM SERGİSİ AÇAN OYUNCU

Oyuncu ve şair olarak tanıdığımız Eylül Deniz, bu kez ressam olarak çıktı karşımıza… Deniz, “Söz” adını verdiği ilk kişisel resim sergisini Nişantaşı Merkür’de açtı.

Üç şiir kitabı çıkaran bir şiiriyle İstanbul Şiir Festivali’nden ödül kazanan Deniz’e resim tutkusunun ne zaman ve nasıl başladığını sordum. Şiir tutkusunun kendisini resim yapmaya yönelttiğini, sergideki tabloları kimseden ders almadan bir yılda yaptığını anlatan Deniz, “Fırça kullanmıyorum. Bütün resimlerimi elle ve spatula ile yaptım, bir kısmında endüstriyel atık iplik kullandım” dedi.

Oyuncu, sergisinde fiyatları 8 bin 500 lira ile 20 bin lira arasında değişen 16 resimden beşinin satıldığını söyledi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesin; ya yaşam boyu bir dost, ya hayat boyu bir ders.” (La Edri)