MİLLİYET – 17 KASIM 2014 PAZARTESİ  –  ALİCE

Yazıp  bestelediği hit şarkılarından bir kısmını ünlü sanatçıların yorumladığı “Ustaya Saygı” albümü hakkında çıkan gerçeği yansıtmayan haberler, kanserle savaşan Kayahan" href="http://www.milliyet.com.tr/kayahan/" target="_blank">Kayahan’ın moralini ciddi ölçüde bozmaya başladı.
Bir kere KayahanDemet Akalın" href="http://www.milliyet.com.tr/demet-akalin/" target="_blank">Demet Akalın ve Hande Yener" href="http://www.milliyet.com.tr/hande-yener/" target="_blank">Hande Yener’i veto etmedi. Çünkü iki şarkıcı da “Ustaya Saygı” albümünde Kayahan eserlerini okuyacak sanatçılar arasında değildi. Gelelim Cenk Eren" href="http://www.milliyet.com.tr/cenk-eren/" target="_blank">Cenk Eren’in,Habertürk’ten Esin Övet’e yaptığı şu açıklamaya:
Kayahan’ın tribüte albümünde Sabahlar Uzak’ı ben söylemeliydim. Kayahan’ın benim bu şarkıyı 15 senedir söylediğimi bilmediğine inanmıyorum. Ben ‘Sabahlar Uzak’ı söylemezsem müşteri hesap ödemez. Kayahan’ı çok severim. Allah razı olsun yıllardır onun şarkılarıyla ekmek yiyorum.”
Sevgili Cenk Eren!
15 yıl ekmeğini yediğin Kayahan, aylardır kanserle savaşıyor. Bir telefon açıp, “Geçmiş olsun” dedin mi ona?
Bildiğim kadarıyla hayır.

EN EĞLENCELİ ‘OKUL’ AÇILIŞI

FullSizeRender (4)galeri1Seksenler”in oyuncusu ve “Büyük Risk”in sunucusu Serhat Kılıç, Çankaya’da “Okul” açtı. Dramatik yazarlık, oyunculuk ve dans eğitimlerinin verileceği okulun açılışında Kılıç’ı “Seksenler” ekibiyle Emre Karayel" href="http://www.milliyet.com.tr/emre-karayel/" target="_blank">Emre Karayel ve Ayşegül Aldinç gibi arkadaşları yalnız bırakmadı.
Açılışta “Okul”un merkezinin Ankara" href="http://www.milliyet.com.tr/ankara/" target="_blank">Ankara’ da olduğunu, ilk şubesini İstanbul, ikincisini de Berlin’de açmayı hedeflediklerini anlatan Kılıç, şunları söyledi:
“Sinem’le (kız kardeşi) okul için Ankara’ da yer arıyorduk. Bu binaya da baktık ve çok beğendik, ama burayı tutup, okula dönüştürecek kadar paramız yoktu. Sinem, ‘Gelen sunuculuk tekliflerinden birini bile kabul etsen, şimdi bu bina bizimdi’ dedi. Giderken yolda telefonum çaldı, arayan Cengiz Semercioğlu’ydu. Monte Carlo’dan aradığını, Büyük Risk’i sunmamı teklif etti. Teklifi kabul ettim ve Okul’u bu binada açtım.”
Semercioğlu’nun “Büyük Risk”i sunması için Kılıç’ı casinolarıyla ünlü Monte Carlo’dan aramış olmasını diline dolayan Karayel, gece boyunca bu konuda yaptığı esprilerle herkesi kahkahaya boğdu.
Açılışın ardından Atlı Otel’de after parti vardı. Partide şarkı söyleyen Kılıç, daha sonra “Okul” unun ekibiyle dans şov yaptı.
Açılışı bu denkli renkli olan okulun, öğrencisinin bol, ömrünün uzun olmasını diliyorum.

ALİ POYRAZOĞLU SÜRPRİZİ

Ankara’ya gidince arkadaşım Caner Yıldız’la buluştuk Tunus Caddesi’ndeki eczanesinde. Aynı saatlerde Yıldız’ın komşusu Liv Hospital Ankara’nın açılışı vardı.
Davetli olmadığım Ankara’ daki bir hastanenin açılışında bu kadar çok “tanıyan”la karşılaşacağım aklımın ucundan bile gezmezdi, ama öyle oldu.
Hastanenin basın danışmanı Milliyet’ten eski mesai arkadaşım Mine Tuduk çıktı. Davetliler arasında birçok okurum vardı. Onlarla tanışıp sohbet etmek keyifliydi.
Çok geçmeden Ali Poyrazoğlu çıktı sahneye. Eski bakanlardan Abdülkadir Aksu’nun en önde oturduğu açılışta Poyrazoğlu, yaptığı şovla herkesi kahkahaya boğdu.
Davetlilerin yarısı sandalyelerde otuyordu, ama bir o kadar da ayakta insan vardı. Poyrazoğlu gösterisini yaparken ayaktakilerin aralarındaki konuşması sanatçıyı kızdırdı. Yarattıkları gürültü kirliliğiyle şovuna gölde düşürenleri fırçalayan Poyrazoğlu, Aksu’ya takılmadan da edemedi. Poyrazoğlu’nun, şovunun “fakirler” ve “zenginler” bölümündeki Aksu’ya yönelik “Şu zenginlerin neler çektiğini kalk anlat Abdülkadir Abi” teklifi herkesi güldürdü.

GÜNÜN SÖZÜ
“Özür dilemek, sizin haksız olduğunuz manasına gelmez. Karşınızdaki insana verdiğiniz değerin, egonuzdan yüksek olduğunu gösterir.” (Freud)