24 TEMMUZ 2018 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

İzmit Kartepe’deki yazlıktan komşum olan Kibariye, bir süre önce tripleks villasını sattı. Sanatçının eşi Ali Küçükbalçık, haciz kıskacından kurtarmak için olsa gerek, villayı değerinin çok altında bir fiyata elden çıkardı.

Satıştan sonra yazlığa gittiğimde önce sitemizin eski müdürü Tayyar Elmas dert yanmaya başladı Kibariye-Ali Küçükbalçık çiftinden…

“Sitenin müdürlüğünü yaptığım dönemde, Kibariye’nin evine Digitürk bağlanacaktı. Eşi Ali Bey telefon açıp, “Abonelik senin adına olsun, ben otomatik talimat verir, faturaları öderim” deyince, öyle yaptım. Birkaç yıl sonra işten ayrıldım. Ali Bey yine aradı. “Kartepe’deki evi sattık, ama Digitürk aboneliği senin üzerine. İptal ettirir misin onu?” dedi. İptal ettirmeye kalkınca 150 TL borcu olduğunu söylediler ve dekoderi istediler. Durumu Ali Bey’e ilettim, “Sen öde, ben EFT yaparım sana” dedi. Ödedikten sonra aradım, dekoderi de istediklerini söylemek için, ama telefonlarıma bakmadı. Mesaj attım, dönmedi. Digitürk’ten aradılar, bir aya kadar dekoderi iade etmezsem, 800 TL cezası varmış. Kibariye’nin telefonunu bulup, ona ulaşsam, eminim giderir benim mağduriyetimi. Emekli adamım, yok yere Kibariye için niye 950 TL ödeyeyim?”

Kartepe’den İstanbul’a döndüm. Bu kez sitenin müdürü Ahmet Bozdağ arayıp, Kibariye veya eşinin telefonunu istedi. Sebebini sorunca da şunları söyledi:

Villa uzunca bir süre boş kaldığı için aidatları aksatarak ödüyorlardı. Satış yapıldığında siteye 3 bin TL borçları vardı. Ali Bey, ‘Villayı satınca, borçları öderim’ dedi, ama ödemedi. İkisine de ulaşamıyoruz şimdi. İcra takibi başlatmadan önce kendileriyle bir görüşelim istedik.”

TRT, AKŞENER VE KADERİN CİLVESİ

Bu yaz ekrana gelen yapımlardan üçünü ekiple izledim. Bu dizilerden ilki, ‘Erkenci Kuş’, ikincisi ‘Ege’nin Hamsisi’ydi. Üçüncüsü ise, ‘Elimi Bırakma’ oldu. ‘Ege’nin Hamsisi’nin ilk gösterimi, Seferihisar Sığacık’taydı, ‘Erkenci Kuş’la, ‘Elimi Bırakma’nınki Etiler Develi’de…

Alina Boz ve Alp Navruz’un başrollerini paylaştığı TRT 1’in dizisi ‘Elimi Bırakma’yı izlerken, ara sıra Twitter’a da göz atmayı ihmal etmedim. Dizinin yayınlandığı gün Meral Akşener, İyi Parti’yi Olağanüstü Genel Kurul’a götürme kararı verdi. O nedenle uzunca bir süre Akşener’le, TRT 1’in dizisi Twitter’da yarıştı. Trend Topic (TT) listesinde ‘Elimi Bırakma’ hep Akşener’in ensesindeydi. Dizi, aldığı reytingle pazar akşamının en çok izlenen 10 yapımı arasına girdi. Hatırlarsanız Akşener, seçim meydanlarında kimsenin izlemediği TRT’yi kapatacağını söyleyip, durdu. Kaderin cilvesine bakın ki, TRT’yi kapatmaya niyetli Akşener, Cumhurbaşkanı seçilemediği gibi, TV izleyicileri ‘Elimi Bırakma’yı izlerken,Genel Kurul’da İyi Parti
Genel Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı.

HÂLÂ SAVUNANLAR VAR ADNAN OKTAR’I

‘Suçu, suçluyu ve suç örgünü övmekten’ çoktan gözaltına alınması gerekenler, kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor:

Adnan Oktar, son operasyonun gerekçesi olan tüm suçlardan geçmişte yargılandı ve aklandı. Yine aynısı olacak. Adnan Hoca ve arkadaşlarımız serbest kalacak.”

Evet, Oktar, son operasyonun ardından tutuklanmasına sebep olan suçların çoğundan daha önce de gözaltına alınıp, yargılandı. Ancak Oktar, iddia edildiği gibi beraat etmedi veya aklanmadı. Oktar, bu davalardan ceza almadan yırttı. Çünkü ‘karanlık bir el’, bu dosyaları yıllarca gizlediği için Oktar’ı ‘zaman aşımı’ kurtardı.

O nedenle Oktar’ın ceza almamış olması, o suçları işlemediğinin kanıtı değil. Oktar ve örgüt mensupları işledikleri iddia edilen onca suça rağmen, yine ceza almadan yırtarlarsa, yargıya zerre kadar güvenim kalmaz valla!

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil; prensipleri ve inançlarıdır. (Albert Einstein)