8 Ocak 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Emel Sayın, Instagram hesabından yayınladığı video’yla 5 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde vereceği konseri ertelediğini açıkladı.
Şarkıcının artan koronavirüs vakaları nedeniyle böyle bir karar alması bana göre takdire şayan.
Ancak sanatçının üç dakikalık video’da, bu kararı almasında koronavirüs salgınının yanı sıra başka nedenler de olduğunu söyledi, ama bunları açıklamadı. İşte Emel Sayın’ın kafalarda soru işareti bırakan açıklaması:

“5 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde konserim olacaktı. Menajerim ve mekanın sahibinin bana söylediğine göre biletler tükenmiş gibi. Her zaman beni hayatımda mutlu eden, bana yaşama sevinci veren çok önemli bir şey; sevginiz, ilginiz. Bu hep böyle oldu. Minnettarım hepinize. Teşekkür ederim. Her şey güzel giderken ben bu konseri ertelemek durumundayım. Bunun nedenleri var. Çok önemli nedenler olmasa böyle bir karar vermezdim. Koronavirüsü çok ciddiye alıyorum. Şu an etrafımda Kovid’e yakalanan birçok yakınım var. Bir süre buna sabretmemiz, dayanmamız gerekiyor gibi. Onun için bu kadar zor bir karar verdim. Bunun başka nedenleri de var, onları daha sonra sizlerle paylaşacağım. Bana anlayış göstereceğinizi umuyorum. Üzdüğüm sevenlerimden özür dilerim. İnşallah daha güzel günlerde uzamadan yine beraber olacağız. Şimdilik bu beraberliğimizi Instagram üzerinden sürdürelim. Beni merak etmeyin, ben iyiyim, ama başka nedenler de var. Hem ortam, hem başka şeyler, yavaş yavaş anlatacağım size.”

Emel Sayın’ın video’sunu birkaç kez dinledim.
Şarkıcı, “Koronavirüs yeniden pik yaptı, o yüzden siz sevenlerimi riske atmamak için konserimi erteledim” demekle yetinmeyip, bu kararı almasında bilahare açıklayacağı başka nedenlerin de olduğunu söyledi.
Gel de şimdi merak etme Sayın’a konser erteleten tali nedenleri?
Emel Sayın’ın basın danışmanı Bircan Usallı Silan’a mesaj atıp, sordum işin aslını. 80’li yıllardan beri meslektaşım ve arkadaşım olan Silan, mesajımı okumasına rağmen cevap vermedi. Bakalım ne çıkacak 5 Şubat’taki konseri bir ay önceden ertelemenin altından?

CEM DAVRAN’DAN FIRAT TANIŞ’A ÖVGÜ

Şov dünyasında çok az rastladığımız alışkanlıklardan biridir, başarılı bir iş yapan meslektaşını tebrik etmek… Bunu sosyal medya aracılığıyla yapansa çok olmaz…
Fırat Tanış, oyuncuları arasında yer aldığı ‘Kulüp’ dizisinin yeni bölümlerinin Netflix’te yayında olduğuna dair bir paylaşım yaptı Twitter hesabından. Cem Davran, meslektaşının tweet’ini alıntılayıp, şunları yazdı:

“Her şey iyi güzel de, sen ne yaptın Fırat? Oyunculuk sanatı aşkına; kusursuz, nazar değmesin sana kardeşim. Bayıldım incecik işçiliğine, herkesi tebrik ediyorum elbet, sana fırtınalar kopsun.”

‘Kulüp’ ilk yayınlandığında diziyi öven çok ünlü oldu, ama Davran gibi nokta atışı yapıp, meslektaşının performansını takdir eden oldu mu, bilmiyorum.

GAFLARIYLA İZ BIRAKANLAR

‘The Crown’ dizisinin başrol oyucusu Gillian Anderson’a bir muhabirin yönelttiği soruya dair haber adeta dejavu yaşattı bana…
Haberi okuyunca nedense Sabahattin Ali’nin ‘Kürk Mantolu Madonna’yı şarkıcı Madonna için yazdığını, İsrail’deki Eurovision’da konser veren pop ikonu için “Sen Madonna’sın, nasıl dereceye giremezsin?” diyen magazin yorumcuları geldi aklıma…
İşte bizim ‘Madonnagiller’in ruh ikizi muhabirle ilgili o haber: “Netflix dizisi ‘The Crown’da Margaret Thatcher’ı oynayan Gillian Anderson’a bir muhabir, rol için İngiltere eski başbakanıyla konuşup konuşmadığını sordu. Halbuki Thatcher, sekiz yıl önce öldü!”

GÜNÜN SÖZÜ

“İyi insan mutluluk, kötü insan tecrübe, yanlış insan ders, mükemmel insan iz bırakır.” (La Edri)