2 Nisan 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

23 Ekim 2020’de çoklu organ yetmezliğinden yattığı hastanede 4 Mart 2021’de karaciğer, 9 Mart 2021’de ise böbrek nakli yapılan şarkıcı Hakan Taşıyan, sağlığına kavuştu.
Düne kadar ‘Güz Gülleri Gibiyim, Hiç Bahar Yaşamadım’ şarkısını dilimize pelesenk eden Hakan Taşıyan, artık ‘İkinci Bahar Yaşıyor Ömrüm’ şarkısını söylese yeridir.

Çünkü Hakan Taşıyan, bugün hayattaysa ve sağlıklıyla bunu kız kardeşi Sinem Saraçoğlu’nun böbreği ve İzmir’de beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki bir hastanın bağışlanan karaciğerine borçlu…
Hakan Taşıyan da farkında bunun…
Şarkıcının, “Bana umut ışığı oldular. Tekrar hayata döndüm. Yeni bir hayata başladım. Şifa bekleyen hastalara umut ışığı olalım. Bir organ bir hayattır, umutsuz insanlarımıza umut olalım. Gönülden sevindirelim. İnsanları tekrar hayata bağlayalım” demesi de bu yüzden…
Ömrünün 1.5 yılı hastane odalarında geçtikten sonra ilk kez Ankara dışına çıkıp, Antalya’ya bir arkadaşının yanına giden şarkıcı, buradan katıldığı Magazin Noteri’nin canlı yayınında, Ramazan ayında duygusal bir buluşma yapacağını söyledi.
Taşıyan, “Allah nasip ederse İzmir’e gidip karaciğerini vücudumda taşıdığım merhum bağışçının ailesini ziyaret edeceğim. İki çocuğu ve eşiyle bir araya geleceğim” dedi.

‘HÜLYA AVŞAR GİBİ VEFALI SANATÇI YOK’

İbrahim Tatlıses, sahibi olduğu gıda şirketini ve Tatlıses Çiğ Köfte’yi sattığı haberlerin çıktığı bir dönemde kameraların karşısına geçti, kendisi ve şirketlerinin durumu hakkında basına bilgi verdi.
Poll Production’daki basın toplantısında Tatlıses Çiğ Köfte’yi yurt dışına açacak anlaşmaya imza atan Tatlıses, “Tatlıses TV geri geldi, Tatlıses Gıda da satılık değil. Allah’a şükür sağlığım da yavaş yavaş geri geliyor. Şükrettim, sabrettim ve yaşadığım onca badireden sonra 30 ülkede konser verecek duruma geldim” dedi.
Sahnelerden uzak kaldığı ve sağlık sorunlarıyla boğuştuğu dönemde şov dünyasından en çok kimlerin kendisini arayıp sorduğu sorusuna İbrahim Tatlıses, şu yanıtı verdi:
“Hepsi bir yana Hülya Avşar bir yana… Hep aradı, sordu, nasılsın, iyi misin, bir isteğin var mı diye? Bunu başkasında görmedim. Hülya bir yana öbürleri bir yana… Çok vefalı… Hülya hariç şunu anladım ki, bana benden başka kimse yar değil…
Avustralya’dan Avusturya’ya Azerbaycan’dan ABD’ye, Katar’dan Almanya’ya, Irak’tan Kanada’ya İsrail’den İngiltere’ye 30 ülkede konser vermeye hazırlanan Tatlıses’in dünya turnesinde İtalya’nın da olması ilginç.

SÖZÜN KIYMETİNİ KİŞİNİN ÖZGÜL AĞIRLIĞI BELİRLER

“Ramazan ayında televizyon kanallarına çıkaracağınız hocalara vereceğiniz yüz binlerce lirayı dağıtın fakir, fukaraya. Ben razıyım geçen seneki programları izlemeye. Nasıl olsa her sene yeni ayetler inmiyor?”
Bunu diyen kim?
Televizyon kanallarını yönetenlerin düşünemediği ‘iyilik hareketi’ni akıl eden ve Oscar töreninde Chris Rock’a tokat atan Will Smith için, “Adam 25 yıldır evli. O kadar kıymak vermiş eşine… Eline sağlık” diye tweet atan Demet Akalın.
Rock, saçını sağlık sorunu yüzünden kazıttığını bilmeden Jada Pinkett Smith’in saçsız haliyle dalga geçmekle ayıp etti.
Akalın, “İlişkimiz tek eşli başladı, sonra açık ilişkiye evrildi” diyerek hem kendisinin hem eşinin evlilikleri boyunca başkalarıyla ilişkisi yaşadığını itiraf eden Smith’i ‘eşine çok kıymet veren insan’ sanmasına ve şiddeti alkışlamasına ne demeli?
Smith, yaptığı yanlışı anlayıp, özür diledi. Rock’a attığı tokat yüzünden ona alkış tutanlar, “Helal sana, adamsın” diyenlerin insanlığını sorgulamadığımız sürece, kadına şiddet bitmez bu ülkede.

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsanlar, kişisel menfaatleri devreye girdiği zaman hainleşir.” (Niccolo Machiavelli)