MİLLİYET – 23 KASIM 2016 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

original-809ada36e306d4030c1cb2f16bfc0f71Yılmaz Erdoğan’ın “Komedi Festivali”yle sahnelere dönüş yapmasına sevindim. Yurtdışında olduğum için Erdoğan’ın yeni tek kişilik gösterisi “Münaşaka”yı izleme şansım olmadı. Oyunun programına baktım, 1 Aralık’ta ikinci kez sahneleyecek Erdoğan. Kısmet olursa bu kez izleyeceğim “Münaşaka”yı…

1068847_620x410Yılmaz Erdoğan’ın “Güldürmeyi özlemişim. Çok mutlu oldum. Çok güzel bir oyun oldu. Eğer komedyensen esas ihtiyacın güldürmek. O yüzden sahalara döndüğüm için mutluyum” açıklamasından yola çıkıp, bir çağrı yapacağım ona.

Daha önce birkaç kez yazdım, günümüzün komedi filmi yazarları arasında bir numaramın Yılmaz Erdoğan olduğunu.

Örneğin “Organize İşler” filmi…

Defalarca izlediğim bu filmden onlarca replik var hafızamda yer eden.

dayak-nedir-neden-atilir-yilmaz-erdogan-organize-isler_7787986-24110_1280x720Onun üçte biri kadar gişe yapmamış, ama yapımcılarına para kazandırdığı için devamı çekilen bir yığın komedi filmi varken Yılmaz Erdoğan’ın “Organize İşler”in devamını yazıp, çekmemesi tuhaf…

Yılmaz Erdoğan’ın paraya ihtiyacı olmayabilir, ama bizim gülmeye ihtiyacımız var. Üstelik her geçen gün daha da artıyor bu ihtiyaç.

Erdoğan, hazır “Münaşaka” ile komediye yeniden dönüş yapmışken “Organize İşler 2”yi gündemine alsa güzel olmaz mı?

Yılmaz Erdoğan, sosyal medya ve onun hayatımıza kattığı, “Ablan star bebeğim” diyen bıyıklı, ama tırnakları ojeli erkeklerden(!) birini de “Organize İşler 2”nin renkli karakteri yapsa, fena olmaz valla! maxresdefault-1“CİNSEL İSTİSMAR”DA MUTABAKAT OLUR MU? 

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hükümet eleştirileri dikkate almalı. Sorun mutabakat içinde çözülmeli” demeseydi, “Cinsel istismar tasarısı” salı günü TBMM’de oylanacak ve büyük ihtimalle yasalaşacaktı.

Erdoğan’ın liderliği bir kez daha ortaya çıktı ve salı sabahı Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, tasarının komisyona geri çekildiğini açıkladı.

İlk günden beri tasarıya karşı çıkanların yüreğine -geçici de olsa- su serpen bir gelişme.

7-jpgHükümet keşke, Devlet Bahçeli’nin dün grup konuşmasında söylediği gibi, bu tasarıyı komisyondan da geri çekip, ülke gündeminden çıkarsa.

Belli ki iktidarla muhalefet partileri hiçbir şekilde uzlaşamayacak bu tasarı üstünde.

Çünkü iktidarın “mağdur” dediği, muhalefete göre “suçlu”...

‘BİR ŞEY DEĞİLİM’ FİLMİNİN GİŞE REKORU; 34 SEYİRCİ! 

18 Kasım’da vizyona giren filmlerden Muharrem Özabat’ın yazıp yönettiği “Bir Şey Değilim”in ilk üç gündeki gişesi, adı gibi oldu.

Filmi seyretmedim, ama gişesi dikkatimi çekince fragmanını izledim.
İngilizce alt yazılı fragmanın sonunda ismi yazılı oyuncuları not ettim:

Münir Can Cindoruk, Bihter Dinçel, Caner Cindoruk, Ahmet Saraçoğlu, Rıza Sönmez, Levent Ülgen, Ümit Çırak, Numan Çakır, Ferzan Hekimoğlu, Füsun Demirel, Şener Kökkaya, Bülent Çolak, Aykut Taşkın, Ali Yaylı, Muhsin Asan, Esin Doğan, Burak Akyol, Mert Egemen, Hakan Türkşen, Ekrem Erkek, Evren Karakayacı, Murat Onuk, Özüm Arkan, Uğur Uludağ ve Tuna Arman. 

Aralarında ünlülerin de olduğu 25 oyuncunun yanı sıra onlarca onlarca figüranın da rol aldığı filmi vizyondaki ilk üç gün kaç kişi seyretti biliyor musunuz?

34… 

Yanlış okumadınız, üç günde filmi otuz dört kişi seyretti.

“Bir Şey Değilim”in üç günlük hasılatı da 370 lira oldu!

Filmde oynayanlar ve çalışanlar gitse, izleyici sayısı 100’ü geçerdi. Demek ki onlar da gitmedi.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kaybetme korkusunun yaptıramayacağı hata yoktur.”