MİLLİYET – 19 ŞUBAT 2014 ÇARŞAMBA   –  ALİCE

Mizah dergisi Penguen’de Serkan Yılmaz’ın 7 yıldır yazdığı “Dudullu Postası” televizyon dizisi olacak.
Dizinin yapım şirketi Limon Yapım, yapımcısı ise Hayri Aslan.
Kanal D’de yeni başlayan “Ne Diyosuun!”u dizinin ekibiyle birlikte izlediğimiz Nakkaştepe’deki Nakkaş Kebap’ta sohbet ettiğim Aslan, şunları söyledi:
“Dudullu Postası’nın senaryosu tamam, ön hazırlıkları başladı. 1- 2 hafta içinde oyuncu kadrosu da belli olacak. 7 yıldır Penguen’de ‘Dudullu Postası’nı yazan, sonra bunun stand-up’ını yapan Serkan Yılmaz da var dizinin gençlerden oluşan senaryo ekibinde, ‘Küf’ filminin yönetmeni Ali Aydın da… ‘Dudullu Postası’, ‘varoş gençliği’ diyebileceğimiz kitlenin dünyasının esprili bir dille ekrana taşıyacak. Henüz hiçbir kanalla anlaşmadık. İlk bölümünü çekip, öyle satacağım kanallara diziyi. ‘Dudullu Postası’nın, yeni reyting sistemindeki deneklerin çok seveceği bir iş olacağına eminim. Çünkü o kitlenin hayatını mizahi bir dille anlatacak.”
BEMBEYAZ TÜRKLERİN DİZİSİ “NE DİYOSUUN!”
23091799Kanal D’nin yeni komedi dizisi “Ne Diyosuun!”un ilk bölümünü ekiple birlikte izledim. İlker Aksum’la Dilara Gönder’in başrollerini paylaştığı Limon Yapım’ın dizisinin beğendiğim yanları da oldu, bu ne ya dediğim kısımları da…
Bir kere dizi anons edildiği saatte ekrana gelmedi.
Kanal D günlerce dizinin ilk bölümünü Pazartesi 22.30’da yayınlayacağını anons etti. Pazartesi günü saatler 22.30’u gösterdiğinde Kanal D’de hala Armağan Çağlayan “X Factor Star Işığı”nda “Şeytan’ın avukatı”nı, Ziynet Sali “şirinlik muskası”nı oynuyor, gülmekle ağlamak arasında gelgitler yaşıyordu.
Kanal D, “X Factor Star Işığı”nın yayını sırasında 22.45’te yayınlayacağını anons ettiği diziyi 22.55’te başlattı.
“Ne Diyosuun” insanlık tarihi kadar eski bir konu olan kadın erkek ilişkisi üstüne kurulu bir dizi.
Yanıt aradıkları soru da şu:
“Eski sevgiliden arkadaş olur mu?”
İlker Aksum, rolünün hakkını fazlasıyla veriyor, Dilara Gönder ilk oyunculuk tecrübesi olmasına rağmen üstlendiği rolün üstesinden fazlasıyla geliyor.
“Cansu”nun en yakın arkadaşı “Binnur” (Aycin İnci) ile “Ali Kemal”in kankası “Derman”ın (Bülent Seyran) da oyunculuk performansları şahane…
Ama gel gör ki “Ne Diyosuun” ekibi yanlış yere “dükkan” açtı.
Sadece “Beyaz Türkler”e hitap etse iyi dizi, “Beyaz Türkler”den de salt “plaza çalışanları” hedef kitleleri…
Hal böyle olunca zor “Ne Diyosuun”un işi…
Türkiye’nin “tüm plaza kadınları” dahi izlese “Ne Diyosuun”u, aynı kitlenin takip ettiği tematik kanallardaki yabancı dizilerden bir tık yukarıda çıkar reytingi…
Öyle de oldu…
Bu da reytingi güçlü bir dizi yapmaz “Ne Diyosuun”u…
Bir yazılım şirketinde genel müdürlük yapan bitirim “Cansu” ile hala borç batağındaki bir arkadaşıyla paylaştığı bekar evinde yaşayan, plazalarda cam silicilikten garsonluğa kadar yapmadığı iş kalmayan buna rağmen bir baltaya sap olamayan “Ali Kemal”in bir dargın bir barışık hikayesi klasik Türk kadın izleyicinin ilgisini çok fazla çekmez çünkü.
70 dakika boyunca “Sen nasıl bir dekorsun?”, “Bana niye dekor yapıyorsun?”, “Dekorumu yapmışım, skorumu almışım” gibi cümleler içinde geçen “dekor”la kastedilenin ne olduğunu hala anlamış değilim.
GÜNÜN SÖZÜ
“Güçlü olmanın türlü yolları vardır, dürüst olmanın tek.”
(Özdemir Asaf)