1 TEMMUZ 2021 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Magazin dünyası için yaz hareketli başladı, o yüzden yazacak konu çok.

En popüler konulardan biri Şeyma Subaşı’nın yedi aydır lüks bir hayat yaşadığı aşkıyla sonu…

Sosyal medya fenomeni, sevgilisinden niye ayrıldı?

Mısırlı sevgili milyarder mi yoksa sahtekar mı?

Şeyma hamile, evlenecekler derken, önce bebek gitti, sonr a gizemli sevgili.

Subaşı, Mohammed Alsaloussi’den ayrıldığını doğruladı, ama sevgilisi hakkındaki ‘dolandırıcı’ iddialarını yalanlayıp, “Ayrılık doğru, ama sebepleri bizde kalsın” dedi.

Demek ki neymiş?

Subaşı’nın Instagram’dan yansıttığı gibi ‘Lay lay lom’ değilmiş hayatı.

Şeyma Subaşı’nın izinden gidenlere duyurulur:

Ünlülerin hayatı Instagram’dan sundukları gibi sadece ‘toz pembe’ değil, takipçilere gösterilmeyen madalyonun arka yüzünde ‘yüksek stres’ yaratan ‘acı gerçekler’ de var.

O TETİĞİ ÇEKERKEN AKLIN NEREDEYDİ?

Mehmet Ali Erbil’le Seda Sayan barıştıktan günler sonra ünlü sunucunun son dönemdeki kankası Tolga Yüce, sosyal medyasında iki ünlü arasındaki kavganın nasıl başladığına dair bir dizi paylaşım yaptı.

Oyuncu Yüce’nin özetle dediği şu:

“O paylaşımları bana Mehmet Ali Erbil yaptırdı. Beni arayıp, ‘Bir şey paylaşalım’ dedi. ‘Sen paylaş ben de senden paylaşayım’ dedi. Yazdığımı onayladı, paylaştım. O da benden alıp kullandı, ama yazının Seda Sayan’la alakalı olduğunu bilmiyordum. Beni kullanıp, ortada bıraktı, ama ses kayıtları elimde. Benim Seda Hanım’la tanışıklığım bile olmamıştır. Kendisi saygı ve sevgi duyduğum önemli bir sanatçıdır.”

Olay tam da oyuncunun dediği gibi olabilir.

Peki, Erbil’in isteğiyle “Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı. Helal olsun televizyonlar reyting alamayan bu kadını hala çalıştırıyor” paylaşımını yapmadan sormadın mı sunucuya, “Bu kadınlar yerine ‘Bu kadın’ diyoruz? Kim bu kadın?” diye…

Hem ‘tetikçilik’ yap hem de “Kime ateş ediyoruz?” diye sorma, sonra da “Beni ortada bıraktılar” diye ağla!

ŞEYMA SUBAŞI’DAN  ‘YÜKSEK STRES’ İTİRAFI

ÜNZİLE ÖZGÜVEN BİRİNCİ SEÇİLDİ

İpana 23. Türkiye On-line Liselerarası Müzik Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu.

Jüri üyesi olarak video’larını izlediğim 53 okul öğrencileri arasından “Bana göre en iyi” deyip, ‘Etkileyici bir ses’ diye yazdığım Antalya Kumluca Lisesi’nden Ünzile Özgüven, ‘İcra Kız Solist’ dalında birinci seçildi.

Pazar günkü yazımda ‘53 okul arasından ‘başarılı’ bulup, not ettiğim okullar’ın çeşitli branşlarda ödül kazandı.

Hala bir müzik kulağı var bende demek ki!

WIMBLEDON’DA AYAKTA ALKIŞLANAN BİLİM İNSANI

Hasta yakınlarının sıkça doktorları dövdüğü, sosyal medyadaki ‘klavye kahramanları’nın bilim insanlarını linç ettiği, Kovid-19 aşısını bulan BionTech’in sahipleri Uğur Şahin’le Özlem Türeci’nin bile eleştirildiği bir ülkeden bakınca, İngilizlerin bir bilim kadınını ayakta alkışlamasını imrenerek izledim.

Yılın üçüncü Grand Slam Turnuvası’nda tribünler dolu.

ŞEYMA SUBAŞI’DAN  ‘YÜKSEK STRES’ İTİRAFI

Tenis maçlarını izlemeye gelenler arasında Oxford Aşı Grubu Başkanı Andrew Pollard’la birlikte Oxford/AstraZeneca’nın formülünü bularak İngiltere’de Kovid-19 salgınının önüne geçen Oxford Üniversitesi’nin aşı bilimi uzmanı Prof. Sarah Gilbert de vardı. 59 yaşındaki üç çocuk annesi kadının ismi anons edilince seyircilerin tümü ayağa kalkıp, dakikalarca alkışladı onu.

GÜNÜN SÖZÜ

“Dünya, kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp, hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.” (Albert Einstein)