29 HAZİRAN 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Oda TV’de Caner Taşpınar imzalı ‘Öğrenci yurdundan çıkan silahlar’ başlıklı bir haber yayınlandı. KADEM Vakfı’na ait Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu’ndan taşındığı iddia edilen silahların fotoğrafları da vardı haberde.

Haberi önce KADEM yalanladı, ardından TRT.

“KADEM tamam da, TRT niye?” diyebilirsiniz?

Sorunun yanıtı medyaradar.com’un ‘Oda TV’nin silahları film setinin oyuncakları çıktı!’ başlıklı haberinde:

Kadın ve Demokrasi Derneği’nden (KADEM) yapılan açıklamada, “Söz konusu silahlar gerçek olmayıp, TRT tarafından çekilen ve terör örgütü FETÖ’yü anlatan belgesel için kullanılan imitasyon çekim aksesuarlarıdır” denildi.

TRT’nin yaptığı açıklama ise özetle şöyle:

“KADEM’in açıklamasında da belirtildiği gibi kurumumuzca FETÖ’nün mahrem yapılanmasını, TSK’ya sızma faaliyetlerini ve örgütsel şemasını itirafçıların beyanları ile anlatan bir döküdrama çekimi gerçekleştirilmektedir.

Bu nedenle 159 ayrı mekanda çekimler yapıldı. Bu mekanlardan biri de sanat ekibi tarafından dekore edilen Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu’dur.

Film seti olduğu ilk bakışta anlaşılan ve önünde TRT logosu olan bir kamyonun bulunduğu yerde art niyetli olarak sadece bir kareyi alıp, bunun üzerinden aksesuarların gerçek olup olmadığını uzman olduğu söylenen bazı kişilere yorumlatmak ve buradan bir algı oluşturmak bir FETÖ taktiğidir.

Bu vesile ile halkımızı, 15 Temmuz Haftası’ndan itibaren TRT 1’de yayınlanacak ‘Mahrem’ adlı altı bölümlük belgeselimizi izlemeye davet eder, kamuoyu ile saygıyla paylaşırız.”

Gelelim Oda TV’nin ‘ele geçirdiği fotoğraflar’a bakarak, yorum yapan ‘askeri uzmanlar’a…

Bir silahın ele alınmadan gerçek olupolmadığının net bir şekilde tespit edilemeyeceğini vurgulamalarına rağmen ‘askeri uzman’ların sonra fotoğraflara bakıp, şunları söylemelerine ne demeli?

“G3, M4 bunu Polis Özel Harekat ve Özel Kuvvetler, AK-47 Keleş’i jandarma kullanıyor. Bunlar eski silahlar. G3 TSK’nın resmi silahı. Kayış, TSK’da kullanılan silahlardaki kayış. Sahtesini yapanlar bu kayışların orijinal halini bilmez.”

Hadi fotoğraflara bakarak yanıldınız.

G3, M4 ve AK-47 Keleş gibi askeri silahları ele geçirme becerisini gösterenlerin onları Ataşehir’in göbeğinde bir binanın duvarına dizip, teşhir etmeyecek kadar salak olmadığını da hesaplamadınız?

Nasıl ‘askeri uzman’ oldunuz siz? Yoksa haber gibi ‘askeri uzman’lar da mı yalan?

SÜTYENİNDE NE SAKLIYOR?

Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi Georgina, sütyeninde ne saklıyor?”

bild.de’nin editörleri öyle bir başlık atmış ki habere, gel de merak etme.

Portekiz’in Belçika’ya 1-0 yenilip, EURO 2020’ye veda ettiği maçı tribünde izleyen Georgina’nın sırtında telsiz mikrofon anteni vardı.

Neden mi?

Çünkü Netflix, şu sıralar çekici çiftin hayatı hakkında belgesel çekiyor.

Belgeseli hazırlayanlar çiftin evinde işlerin nasıl gittiğinin yanı sıra Georgina Rodriguez’in sahadaki aşkını tribünden izlerken, ne yaptığı ve neler söylediğini de kayıt altına aldı.

BUNLAR NASIL ‘ASKERİ UZMAN’

BRITNEY SPEARS GİBİ 1.3 MİLYON İNSAN VAR

13 yıl önce mahkeme kararıyla babasına verilen vasiliğinin iptali için açtığı davanın duruşmasında, “Hayatımı geri istiyorum” dedikten sonra Britney Spears’ı konuşuyor dünya…

ABD Adalet Bakanlığı’nın bu vesileyle ortaya çıkan verilerine göre Britney Spears gibi benzer kısıtlamalar altında veliler ve koruyucularının kontrolünde tahmini 1.3 milyon yetişkin var ülkede. Tahmini 50 milyar dolarlık varlığı gerçek sahipleri değil, vasileri kontrol ediyor. İlginç değil mi?

GÜNÜN SÖZÜ

“Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir.” (Albert Einstein)