MİLLİYET – 14 OCAK 2015 ÇARŞAMBA  –  ALİCE

unnamedYerel, tematik, ulusal ayrımı yapmadan Türkiye’nin bütün radyocularına açık bir yarışma olan “3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” bu yıl 10 Şubat’ta Zorlu Center PSM’de sahiplerini bulacak.
Yarışmayı iki yıldır Şişli Meslek Yüksek Okulu düzenliyordu, bu kez yılın en iyi radyo, radyocusu ve radyo programlarının belirleneceği yarışma Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek.
Pazartesi akşamı Zorlu’daki yemekte bir araya geldiğimiz Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yarışma için şunları söyledi:
“15 – 17 Ocak 2015 tarihleri arasında www.sihirlimikrofon.org sitesinden ön eleme yapıp, 2 bin ve üzeri oy alanları aday olarak belirleyeceğiz. 19 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasında bir bilgisayardan bir oyun kullanılabileceği sistemle oylamaya sunacağız adayları internette. 16 kategoride en iyileri internette yapılacak oylama belirleyecek.
Pop Radyosu, Talk (Konuşan) Radyosu, Yabancı Müzik Radyosu, Slow Müzik Radyosu, Haber Radyosu, Spor Radyosu, Halk Müziği Radyosu, Arabesk Radyosu, Yerel Radyosu, Üniversite Radyosu, Radyo Konuk Programı, Şiir Edebiyat Programı, Radyo Show Programcısı, Radyo Programcısı, Yerel Radyo Programcısı ve Radyo Portalı dalında ‘Yılın En İyileri’ne ödüllerini 10 Şubat 2015 salı akşamı vereceğiz. Ödül töreninin sunuculuğunu 15 yıl sonunda radyoculuğa yeni veda eden Ceyhun Yılmaz yapacak.”
Törende radyoculara ödüllerini sanatçıların vereceğini söyleyen Fatih Belediye Başkanı Demir, “Birkaç özel ödülümüz de olacak. Örneğin Halit Kıvanç’a ‘Onur Ödülü’ vereceğiz” dedi.

BEYAZ – CANDAN ERÇETİN KAPIŞMASINDA SON DURUM

Ekran Resmi 2015-01-15 8.39.40 AM54afb236f493b807d881ab0dYıllardır ünlüler arasında öyle atışmalara tanık olduk ki o yüzden Candan Erçetin’le Beyaz arasındaki bu şarkılı – videolu kapışmanın yeri ve güzelliği bambaşka…
Erçetin ile Beyaz arasında izleyenleri kahkahaya boğan video savaşında gelinen nokta harika…
Erçetin, yaptığı son kliple adeta bir düzine gol attı Beyaz’ın kalesine… Beş çayında ağırladığı Gupse ÖzaySaba TümerEsra Erol, Derya Şensoy ve Demet Akbağ’lı kliple Erçetin, düelloda çıtayı öylesine yükseğe çıkardı ki Beyaz, durumunu kurtarmak için en azından beş yıldızlı karşı bir klip çekmek zorunda.
Beyaz; Cem YılmazYılmaz ErdoğanOkan BayülgenKenan İmirzalıoğluKıvanç Tatlıtuğ’lu bir kliple mi karşılık verir Erçetin’e yoksa TarkanMustafa SandalMurat BozKenan Doğulu ve Burak Özçivit’li bir kadroyla mı bilemem?
Bildiğim gördüğüm bir şey var ki bu saatten işi çok zor Beyaz’ın.

İSTANBUL HAVANA HATTI

Türkiye’de belgesel deyince akıllara gelen üç isim olan Nebil Özgentürk, Can Dündar ve Coşkun AralDenizbank’ın sponsorluğunda çektikleri “Biz: Kültür Yolcuları”nı bitirdi. Peki, belgeselin üç ustasının ortaklığı bitti mi? Yanıtı merak edilen bu soruyu yönelttiğim üçlü, ortak belgesel çekmeye devam edeceklerini söyledi.
Özgentürk, Dündar ve Aral’ın birlikte hazırlayacakları ikinci belgesel, “Biz: Kültür Yolcuları” gibi 10 bölümlük değil. Adı “İstanbul – Havana Hattı” olarak planlanan belgesel 65 dakikalık tek bölüm olacak.
Özgentürk, Dündar ve Aral, belgesel için mart ayı sonunda Küba’ya gidecek. Üç belgeselcinin Amerika’nın 1959’dan bu yana uyguladığı ambargonun resmen kaldırılacağı dönemde Küba’ya gitmelerinin sebebi şu:
Can Dündar, Nâzım Hikmet’in 15 gün kaldığı Küba anılarını, Coşkun Aral, Che Guevara’nın fotoğrafçısı Korda’nın Türk dostunu, Nebil Özgentürk ise 1. Dünya Savaşı’nı İstanbul’daki Büyük Londra Oteli’nden takip eden, son yıllarını ise Küba’da geçiren Ernest Hemingway’i mercek altına alacak.

GÜNÜN SÖZÜ
“Dürüst insan her zaman doğru olanı söyler, bilge insan ise doğru zamanda gerçek olanı ifade eder.” (Akif Manaf)