MİLLİYET TV – 2 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ  –  ALİCE

Cep telefonum çaldı, baktım arayan numara kayıtlı değil.  Açtım, karşımda eski bir TRT yönetmeni ve yöneticisi…
Vakt-i zamanında TRT adına iyi diziler çekmiş, bu kurumda yıllarca yöneticilik yapmış, şimdilerde ise emekliliğin tadını çıkaran kişinin benden talebi şuydu:
“Bir arkadaşım mekan açtı Bodrum’da. Demet Akalın’ı çıkarmak istiyor burada. Menajerinden teklif almışlar. Dünyanın parasını istemişler arkadaşımdan. Küçük bir yer burası, mümkün değil o parayı çıkarması. Telefonu varsa sende verir misin bana?”
Tam bu noktada araya girdim ve şöyle dedim eski TRT’ciye:
Demet Akalın’ın cep telefonu var bende. ‘Ne olur kimseyle paylaşma?’ dediği için numarasını veremem. Ancak şunu yaparım. Ona mesaj atar ve konuyu iletirim. Şayet aranızda senin düşündüğün gibi ekstra ücretini 100 TL’den 50 TL’ye indirecek kadar bir dostluk, bir hukuk varsa mutlaka arar.
TRT’ci, “O isim falan değilken, onu TRT’nin dizisinde oynatan benim” deyince sormadan edemedim.
O rolün şöhrete giden yolda bir faydası oldu mu Demet Akalın’a?
Karşı taraf, “Hayır” dedi ve ekledi:
“Küçük, önemsiz bir roldü.”
Bunun üzerine dedim ki, o zaman hiç arama, araya girme ve boşuna moralini bozma.
“Niye?” deyince de şunları söyledim TRT’ciye:
Demet Akalın, şöhrete giden yolda kendine az ya da çok yardımı dokunanların “hatır – gönül işleri”nin yanı sıra bir de onların eşi – dostu için “minnet borcu” ödemeye kalksa vay haline!

ACUN’DAN iLK HAMLE

Eylül ayında başlayacak “yeni yayın dönemi”nde hangi kanalın hangi dizilerle reyting avcılığına çıkacağına dair geniş bir dosyaya yer verdik bu sayıda… Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8 yok bu kanallar arasında.
Çünkü Acun Ilıcalı sahibi olduğu TV8’i “dizi kanalı” olarak konumlandırmadı. Ilıcalı’nın hedefi, dizilerden bıkan ya da dizi izlemeyen genç kitleyi yapacağı yarışmalarla TV8 karşısına çekmek.
Gerek Show TV’de gerekse de Star TV’de yaptığı ya da sunduğu her yarışma gün birincisi çıkan Acun Ilıcalı’nın yeni yayın dönemindeki ilk işi şimdiden belli:
Yetenek Sizsiniz Türkiye.”
TV8 yarışmanın ekran tanıtımlarını dönmeye başladı.
Bakalım bu sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye”de kimler yarışacak ve yarışma TV8’i reyting yarışında nereye taşıyacak?

 “HABERDAR” SAYESİNDE!

Dünyada nelerin olup bittiğini, olan biteni dünya medyasının nasıl verdiğini öğrenmek mi istiyorsunuz?
Bunun için TRT Türk’teki “Haberdar” programını izlemeniz yeter.
İhtiyaç duydukça ve de fırsat buldukça ben öyle yapıyorum.
Gazze’deki katliam karşısında dünyanın üç maymunu oynadığını gördükçe hepsini Allah’a havale ediyorum.
Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Ukrayna’nın kuzeyindeki iç savaş nedeniyle Rusya’ya karşı ambargo uygulama kararı almalarını olumlu buluyorum, ama yaptıklarını iki yüzlülük olarak değerlendiriyorum.
Ambargoyla amaç masum insanların ölümünü engellemekse Gazze’de, Filistin’de öldürülenler insan değil mi sizin gözünüzde?
Çünkü onlar Müslüman!
AB’nin Rusya Devlet Başkanı Putin’in Avrupa’daki malvarlıklarını dondurma ve Rusya’ya karşı silah sanayisinde kullanılacak araç – gereç satmama kararı alması üzerine bakın ne oldu? Rusya’nın AB ülkelerinden ithal ettiği meyve ve sebzelerde kurtlar, böcekler vs. tespit edildi.
Konuyu masaya yatıran Rus yetkililer, hangi AB ülkesinden hangi meyve ve sebzenin ithaline yasak getireceğini açıklayacak.
Rusya devasa bir ülke.
Meyve ve sebze açığı hangi ülkelerden yapılacak ithalatla karşılanacak?
Türkiye, İsrail ve Çin’den…
Düne kadar Türkiye’den giden birçok sebze ve meyveyi “eften, püften” gerekçelerle geri çeviren Rusya, yeniden büyük alıcı olunca bilin ki sebze ve meyve fiyatları fırlayacak bizde.
Öylesine büyük bir köy haline geldi ki dünya, kimler arasında olursa olsun savaş, bedelini masum insanlar ödüyor…
Kimi canıyla, kimi cüzdanıyla…

“HER SEZON 22 BÖLÜM”MÜŞ! 

Geçen haftaki “Hani topu topu 22 bölümdü?” yazım üzerine “Kardeş Payı”nın yapım şirketi NTC Medya’nın sahibi Mehmet Yiğit Alp, önce mesaj attı, sonra telefonla aradı. Alp’in özetle dediği şu: “Bir yanlış anlama var ortada. Oyuncularımız Murat Cemcir ve Ahmet Kural, ‘Dizimiz 22 bölüm’ derken aslında ilk sezonu kastettiler. Çünkü yola çıkarken, her sezon 22 bölüm, üç sezonda toplam 66 bölüm dedik.”