MİLLİYET TV – 2 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ – ALİ EYÜBOĞLU

Kanal D, her sezon olduğu gibi bu yayın dönemi için de oldukça iddialı. Kanal D’nin yeni yayın döneminde ekrana süreceği altı yeni dizi belli. Kanal D de bu sezon “Günlük dizi” kulvarına girdi. “Alın Yazım” adlı diziyi Kanal D’ye çekecek isim, “Arkası yarın” denince ilk akla gelen Nilgün Sağyaşar.
Üç yıl boyunca “Öyle Bir Geçer ki Zaman” dizisinde üstlendiği “Cemile” tiplemesiyle izleyicileri ağlatan Ayça Bingöl, bu kez “Gülümser”. Bingöl’ün üstlendiği karakter farklı, ama kaderi aynı. Yine aşk acısı çekecek, yine ağlayacak, yine ağlatacak…
Bir tarafta hapiste bir koca, diğer yanda gönlünün kaydığı bir minibüs şoförü ve öte yandan “Gülümser”in peşinde bir “ağır abi”…
ATV’ye “Üç Arkadaş” adlı bir dizi çekecek Süreç Film’in Kanal D’ye yapacağı “Bana Artık Hicran De”, bir kadın hikayesi…
Ünlü oyuncu Sinan Tuzcu, bu kez oyuncu değil, Kanal D’nin yeni sezon dizisi “Urfalı’yam Ezelden”de senarist olarak görev yapacak. Sinan Tuzcu, üç senarist arkadaşıyla birlikte yazacak eşi Dolunay Soysert oynayacak.
Şimdilik adı “Bu Son Olsun” dizisinin kadrosu kesinleşmedi, ama dizinin hikayesi belli:
“Yetişin dostlar, doktorlar. Hastanem batıyor.”
Kanal D’nin yeni yayın dönemi için çektirdiği dizilerden üçü “iç yapım”… Doğan Grubu’nun yapım şirketi D Yapım’ın çekeceği dizinin başrol oyuncularından Kerem Bürsin, Kanal D’de kısa bir süre önce final yapan “Güneşi Beklerken”den transfer…
Limon Yapım’ın Kanal D’ye çekeceği “Poyraz Karayel” ise iftiraya uğrayan eski bir polisin intikam hikayesi.

BENİM ADIM GÜLTEPE

Ayça-Bingöl-PictureYapım: D Yapım
Yapımcı: E. Ayşe Durmaz
Uygulayıcı yapımcı: Seçil İssi
Yönetmen: Zeynep Günay Tan
2.Yönetmen: Deniz Koloş, Savaş İlhan
Senaryo: Vural Yaşaroğlu
Görüntü Yönetmeni: Sedat Yücel
Sanat Yönetmeni: Murat Güney
Oyuncular: Ayça Bingöl (Gülümser), Mete Horozoğlu (Eşref), İlker Kızmaz (Halil), Ekin Koç (Seyfi), Evrim Alasya (Suna), Tolga Sarıtaş (Murat), Efe Akercan (Gülali), Burak Dakak (Fevzi), Hakan Karsak (Basri), Şafak Başkaya (Fuat Hoca), Özgür Özgülgün (Cevat), Bige Önal (Nazlı), Oktay Daner (Dursun Dede), Selen Öztürk (Meziyet), Metehan Erdem (Salih), Numan Çakır (Refik), Necmettin Çobanoğlu (Ziya Efendi), İskender Altın (Saadettin), Ali Altuğ (Rami), İlayda Alişan (Nurten), Miray Akay (Gülten).
Konu: 1980’li yıllar. İzmir’in Gültepe Semti. Öyle bir semt ki Gültepe, her sokağı ayrı bir hikaye, ayrı bir yaşam mücadelesi, yürek burkan hayal kırıklıkları, umut arayışları, birbirleriyle çatışan aileler, yasak aşklar ve karşılıksız sevdalarla örülü. İşte tüm bu hikaye ve daha fazlasına, o mahallede yaşayan Seyfi, Gülali, Fevzi ve Murat adındaki dört yakın arkadaşın gözünden tanıklık edilecek.  Gülümser (Ayça Bingöl) bu dört çocuktan Gülali’nin annesidir. Kocası hapishaneye düşen Gülümser, her şeye rağmen ayakları üzerinde durmaya, oğluna sahip çıkmaya çalışmaktadır. Ancak semtin yakışıklı ve bıçkın minibüs şoförü Halil ile yasak ve gizli bir aşk yaşamaktan da kaçamayacaktır. Halil de Gülümser’e aşıktır. Onunla bir hayat kurmak istemektedir. Eşref (Mete Horozoğlu) ise mahallenin hem korkulan hem de saygı duyulan ağır abisidir.

BANA ARTIK HİCRAN DE

ASLI ENVER
ASLI ENVER

Yapım: Süreç Film
Yapımcı: Ali Gündoğdu
Proje Genel Koordinatörü: Asena Bülbüloğlu
Uygulayıcı Yapımcı: Nevin Ayaz
Yönetmen: Volkan Kocatürk
Hikaye: Gülizar Irmak
Senaryo: Coşkun Irmak-Gülizar Irmak
Görüntü Yönetmeni: Metin Turguç
Genel Sanat Yönetmeni: Dilek Başak Pınarcı
Sanat Yönetmeni: Nazan Atar
Oyuncular: Aslı Enver (Hicran Eyüpoğlu), Buğra Gülsoy (Sinan Erinç), Alican Yücesoy (Murat Sezgin), Lale (Şebnem Hassanisough) Tamer Levent (Sait Eyüpoğlu), Turgay Kantürk (Recai Kutlu ), Nadir Sarıbacak (Nazif Kambur), Nur Sürer (Selvi Sezgin), Zeyno Eracar (Makbule Eyüpoğlu), Elif Ceren Balıkçı (Özlem), İncinur Daşdemir (Dilber), Serhat Özcan (Hayri)
Konu: Hicran 20’li yaşlarda çok tutucu bir ailede büyümüş, babası ile beraber, babasına ait vitray dükkanında çalışan genç ve çok güzel bir kızdır. Günün birinde büyük bir holdingde çok iyi bir pozisyonda çalışan ve holding sahibinin damadı olmaya aday Murat ile tanışır. İş icabı başlayan bu ilişki zamanla büyük bir aşka dönüşür. Fakat, Hicran ve Murat’ın arasında imkansızlıklar vardır ve ayrılmak zorunda kalırlar.

URFALI’YAM EZELDEN

Yapım: Gold Yapım
Yapımcı: Faruk Turgut
Uygulayıcı Yapımcı: Ahsen Tüzün
Yönetmen: Faruk Teber
Senaryo: Sinan Tuzcu, Ozan Yurdakul, Cihan Çalışkantürk, Deniz Modanoğlu
Sanat Yönetmeni: Dilek Yelence
Oyuncular: Settar Tanrıöğen (Mehmet), Bülent İnal (Eşref), Öykü Gürman (Ceylan), Dolunay Soysert (Selva), Menderes Samancılar (Hasan Ağa),Cahit Gök (Kadir), Güven Murat Akpınar (Selahattin), Uğur Güneş (Çetin), Cansu Fırıncı (Recep) , Meral Çetinkaya (Nene)
Konu: Mehmet, Urfa’da sıra gecelerinde türkü söyleyen, Celal, Eşref, Kadir, Çetin ve Selahattin adında beş erkek evladı olan bir adamdır.
Celal, bir sıra gecesinde bölgenin ağasının kızı olan Selva’ya vurulur ve birbirlerine aşık olurlar. Selva’yı babasından ister fakat, Selva’nın ailesi bu evliliğe onay vermediği için Celal, Selva’yı kaçırır. Bunu kendilerine yediremeyen kız tarafı, Celal’i öldürür. Celal’in öldüğü sırada Selva hamiledir ve töreye göre Celal’in erkek kardeşi Eşref ile evlendirilir.
Aradan yıllar geçmiş, Selva’nın çocuğu büyümüş, Eşref ile Selva kendilerine bir düzen kurmuş ve İstanbul’da yaşamaya başlamışladır. Hayat, bir düzene oturmuş giderken Eşref’in karşısına Ceylan çıkar ve bütün dengeler değişir.

BU SON OLSUN

Yapım: D Yapım
Yapımcı: E. Ayşe Durmaz
Uygulayıcı Yapımcı: Şeyba Tüysüzoğlu
Yönetmen: Feride Kaytan
Sanat Yönetmeni: Nilüfer Deveci
Konu: Prof. Dr. Veysel Bey, İstanbul’da kar amacı gütmeyen bir özel hastanenin sahibidir. Hastane borçları yüzünden zor durumdayken, doktorların bir kısmı istifa eder. Tüm ömrünü hastalarına adamış bir insan olarak yıllarca emek verdiği hastanesinin kapanmasına gönlü razı olmayan Veysel Bey, hastaneyi kurtaracak bir ekip kurmaya karar verir. Veysel Bey’in kendi gibi doktor olan kızı ve tek varisi Yelda, Tıp Fakültesi’nden tanıdığı ve babasının öğrencisi olan bir grup doktoru bir araya getirir.

ŞEREF MESELESİ

YASEMİN ALLEN
YASEMİN ALLEN

Yapım: D Yapım
Yapımcı: E. Ayşe Durmaz
Yönetmen: Altan Dönmez
Oyuncular: Kerem Bürsin (Tamer Kılıç), Şükrü Özyıldız (Soner Kılıç), Yasemin Allen (Özge), Şükran Ovalı (Füsun), Burcu Biricik (Kübra Güngör), Uğur Uzunel (Levent)
Konu: Erkekler babalarını kaybedince büyürlermiş… Tamer ve Soner de yaşadıkları korkunç acıyla büyüyecek ve büyüdüklerinde apayrı yollara savrulacaklardı.
Oysa bu şehre gelirken, bambaşka hayalleri vardı… O zaman bir aileydiler… Güzel, mutlu, sevgi dolu bir aile…
Her şey, eski günlerin özlemi ve yeni bir hayatın umuduyla İstanbul’a taşınmalarıyla başladı. Başlangıçta her şey mükemmeldi, ama sadece başlangıçta. Çünkü kader Kılıç Ailesi’ne aniden sırt çevirecek, dükkânın soyulmasıyla başlayan zincirleme olaylar hayatlarını altüst edecekti.

POYRAZ KARAYEL

İLKER KALELİ
İLKER KALELİ

Yapım: Limon Film
Yapımcı: Hayri Aslan
Yönetmen: Çağrı Lostuvalı
Senaryo: Ethem Özışık, Ertan Kurtulan
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Münür Özsoy
Sanat Yönetmeni: Serkan Özer
Oyuncular: İlker Kaleli (Poyraz Karayel), Musa Uzunlar (Bahri Umman), Engin Benli (Zafer), Yıldıray Şahinler (Mümtaz), Yeliz Akkaya (Songül), Kanbolat Görkem Arslan (Sefer), İsmail Düvenci (Cevher), Arda Kalaycı (Sinan), Teoman Kumbaracıbaşı (Sadrettin)
Konu: Poyraz Karayel, işlemediği bir suç yüzünden görevden uzaklaştırılan eski bir polistir. Emniyet Amiri’yle yaptığı anlaşma sonucu, oğlunu kayınpederinden almak için mafyanın içine girmeyi kabul eder. Bu arada tanışıp aşık olduğu Ayşegül’ün, yanına girdiği mafya babası Bahri Baba’nın kızı olduğundan habersizdir.

ALIN YAZIM – Günlük Dizi

DUYGU KESER
DUYGU KESER

Yapım: Düş Gezginleri Film Yapım
Yapımcı: Nilgün Sağyaşar
Uygulayıcı Yapımcı:  M.Kerem Karacakaya
Yönetmen:  Canan Evcimen- Atilla Cengiz
Senaryo: Ayça Mutlugil, Zeynep Alev Uzma, Necati Küçükazay, Arzu Birol, Zeynep Nilüfer Özçelik, Serap Özgür
Öykü:Nebahat Küçükazay
Müzik: Nail Yurtsever, Cem Tuncer
Oyuncular : Duygu Keser (Asya), Ozan Dağgez (Yiğit), Yeşim Gül (Aysel), Orhan Aydın (Kürşat), Deniz Özlem Durmaz (Selma), Aziz Sarvan (Levent), Pelin Orhuner (Melek), Efecan Erdem (Selim), Zafer Demircan (Zuhal), Aykut Ünal (Şevki), Mihriban Er (Feraye), Kahraman Sivri (Melih), Ayberk Aladar (Ercan), Özge Oldaç (Zümrüt), Batuhan Sert (Ali), Ecem Karavus (Sevgi),
Konu: Doğduğu gün bırakıldığı yetimhaneye büyüyen Asya, aslında çok büyük bir mirasın tek varisidir. Ancak bundan habersizdir.
Yıllar önce annesini doğum masasında kaybederek en büyük talihsizliği yaşayan Asya için hayat başlangıcından itibaren zorluklarla geçmiştir.  Asya iki günlük bebekken babası Cevher’in yurt dışından ölüm haberi gelmiş, böylece Asya amcası Levent ve yengesi Aysel’in eline kalmıştır. Cevherin tek varisinin Asya olduğunu bilen Aysel, Levent’ten gizli sevgilisi Kürşat’ı kullanarak hain bir plan hazırlamıştır. Asya geç kalmadan yok edilecektir. Plan tıkır tıkır işler ve Aysel kaynının büyük servetine konar. Ama henüz onun da bilmediği bir şey vardır…