MİLLİYET – 1 AĞUSTOS 2014 CUMA  –  ALİCE

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Caner Erkin’in eşi Asena Erkin’in kaşla göz arasında başlayıp biten ekran macerası “Kiziroğlu” türküsünü getirdi aklıma.
Ne diyor “Kiziroğlu”nda?
“Bir hışımla geldi geçti peh peh peh…”
Asena Erkin’in sunuculuk öyküsü de öyle… Sosyal medyada paylaştığı direk dansı fotoğrafı ve altına yazdığı “Direk gördüm mü dayanamam” notu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın bile dikkatinden kaçmayan Asena Erkin’in ekran macerası hızlı başladı ama aynı hızla da bitti.
TMSF, Show TV’ye el koyunca magazin programlarında Ciner Grubu’nu kızdıran ilginç bir operasyon yapılmıştı. “Hey Canlı”nın sunucusu Özge Ulusoy’u gönderilmiş, yerine Asena Erkin sunucu yapılmıştı.
TMSF, mahkeme kararı üzerine Show TV’yi Ciner Grubu’na iade edince Asena Erkin’in de suyu ısındı. Ciner Grubu’na geçen Show TV’de program sunmak kısmet olmadı Erkin’e.
Çünkü Erkin’in üçüncü yayın haftası, Gazze’deki katliam nedeniyle Türkiye’de ilan edilen yasağa denk gelince program yayınlanmadı.
Bir sonraki hafta ise Ciner Grubu yöneticilerinin istemediği Asena Erkin gönderildi, yerine programın eski sunucusu Özge Ulusoy geldi.

KARİYER İÇİN İLİŞKİYE NOKTA!

Show TV’de yayınlanan “Cumartesi Sürprizi” ve “Pazar Sürprizi”nin sunucusu Elif Özkul, Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan’la ilişkisini noktalamış.
Sebebi ilginç:
Özkul’un yöneticilerine anlattığına göre, Seda Sayan ile Sinan Engin gibi popüler bir anne ve babanın oğluyla yaşadığı ilişki, kariyer yapmak istediği sunuculuğun önüne geçti… O yüzden Özkul, aşkıyla değil, işiyle anılan bir sunucu olmak için Oğulcan Engin’le ilişkisini bitirdi.
Hadi hayırlısı!

HRANT’I OYNAMAYA KORKAN OYUNCULAR

Yönetmen Fatih Akın, “Hrant Dink hakkında kurmaca bir film yapmayı planlamıştım. Hiçbir Türk oyuncuyu Hrant rolünü oynamaya ikna edemedim, hepsi senaryomu sert buldu. Bu nedenle projeyi durdurmak zorunda kaldım” demiş.
Pes diyorum ve ekliyorum:
Fatih Akın, bir adım daha atıp, o isimleri açıklamalı.
Akın, böylece bütün erkek oyuncuları zan altında bırakmak yerine, kimlerin Hrant Dink’i oynamaya cesaret edemediği konusunda kamuoyunu bilgilendirmeli.

HANEFİ AVCI’YA YANIT

Hanefi Avcı, çarşamba günü hakkında yazdıklarımı Twitter’daki hesabından yalanladı.
Ne yazmıştım Avcı hakkında?
“Haliç’te Yaşayan Simonlar” kitabından 2 milyon 250 bin lira civarında telif kazandığını yazdım ki benim ortaya attığım bir iddia değil bu.
Mayıs 2010’da Forbes’ın, 572 bin satan kitabından elde ettiği 1.4 milyon lira gelirle “Türkiye’de en çok kazanan yazarlar” listesine aldığı Avcı’yla ilgili bir haber de 5 Eylül 2010 tarihli Vatan’dan…
İşte Burak Kara’nın “15 günde milyoner oldu” başlıklı haberi:
“Hanefi Avcı’nın olay yaratan kitabı ‘Haliçte Yaşayan Simonlar’ iki haftada çok satanlar listesini altüst etti. 25 TL’den satılan kitabın baskısı 567 bine ulaştı. 14 milyon 175 bin TL ciro yapan kitabı yayımlayan yayıneviyle özel anlaşma yapan Avcı’nın en az yüzde 15 pay aldığı belirtiliyor. Buna göre Avcı’nın kitaptan elde ettiği gelir şimdiden 2 milyon TL’yi bile aştı.”
Bu minvalde onlarca haber var internette.
Sayın Avcı, bunlar “yalan”sa pardon o zaman!
Avcı hakkındaki “düne dair” tüm bilgileri  Hepsini “Paralelciler” yapmış olmasın- internetten aldım.
Gelelim yazdığım ikinci konuya:
Avcı, “Cezaevi anılarımı yazmıyorum” diye tweet atınca hemen haber kaynağımı aradım, konuyu ilettim.
Anlattıklarımı dinledikten sonra derin bir nefes aldı ve şu cümleyi sarf etti:
“Hanefi Avcı, şayet 5-6 kişinin bulunduğu ortamda anlattıklarını inkâr ediyorsa pes!”
Avcı, “Ne cezaevi anılarımı yazıyorum ne de bana kitabın telif parasının yarısını peşin ödemeyi teklif eden yayıncılar oldu” diyorsa, öyledir.
Bir kez daha “Pardon”!
Demek ki gerçek Hanefi Avcı’yı değil, hayaletini ya da çakmasını ağırlayıp, sohbet etti insanlar.
Bu durumda o “Avcı” onları avladı, onlar da beni!
Yıllardır “İstihbaratçı”lara, “Ajan”lara hep mesafeli durmam bu yüzden.
Çünkü sizi ne zaman gafil avlayacakları belli olmaz!

GÜNÜN SÖZÜ
“Eğri olanın gölgesi de eğridir.”  (Hz. Ali)