25 KASIM 2018 PAZAR  –  MİLLİYET VATAN  –  ALİCE

Oyuncu Didem Erol, Los Angeles’ta, sinemaseverlerin, ‘Testere’ filmlerinden tanıdığı Hollywood’un ünlü yönetmeni Darren Bousman’ın gözdesi oldu. Bousman, yazdığı ve yönettiği ‘Theatre Macabre’ isimli interaktif tiyatro oyununda, Erol’a rol verdi.

Ekimden itibaren sahnelenen oyun, birçok yönüyle ilginç… Yerini sadece bilet alanların bildiği dört katlı bir binadaki 25 odada sahnelenen oyun, seyircilerini de içine katan bir korku gösterisi.

Müziklerini Richard Elfman’ın hazırladığı, Mambo Diabolico’nun canlı müzik yaptığı interaktif oyunda, Dr Werner adlı psikiyatristi canlandıran Erol’un yurt dışındaki ismi Serah Henesey... Erol, Bousman’ın kendisini seçmesinden ve izleyenlerin hakkındaki yorumların kendisini gururlandırdığını söyledi ve ekledi:

“Seyircinin karşısına çıkan oyunculara verdiği tepki, gösterinin bir sonraki aşamasını belirliyor. 10 defa gelen bir kişi, her seferinde farklı bir oyun seyrediyor. Zaman zaman tam bir tımarhaneye dönüyor ama her izleyen ‘Theatre Macabre’e bayılıyor.”

Didem Erol ya da yeni adıyla Serah Henesey, rol aldığı korku oyununu izlemeye gelenleri şöyle sıraladı:

Netflix yöneticileri, Marvel Stüdyoları’nın yönetmenleri (kafalarına çuval geçirilerek getirilmişler oyuna), oyuncu Olivia Wilde ve eşi Jason Sudeikis, ‘Monster’s Ball’ filminde Halle Berry’e Oscar kazandıran yönetmen Marc Forster, Paris Hilton (Bir şeyden de geri kalsın) ile iki kez izlediği oyun hakkında Instagram’ından övgü dolu bir paylaşım yapan Neil Patrick Harris.”

GİRGİN’DEN NETFLIX’E DİZİ, UNIVERSAL’A FİLM

Hollywood’da yönetmenlik yapan Tekin Girgin, Directors Guild of America’nın (Amerika Yönetmenler Derneği) eğitim programına kabul edilen ilk Türk oldu. DGA’in her yıl sadece 15 kişiyi seçerek stüdyolar için eğittiğini söyleyen Girgin, “Gerçekten çok zor girilen bir programa ilk kez bir Türk yönetmenin seçilmesine kendim ve ülkem adına çok sevindim” dedi.

Kendi yazıp yönettiği, yapımcılığını Aylin Çobanoğlu’nun üstlendiği sit-com için Netflix’le anlaştıkları ‘Muzo’ adlı projenin pilot bölüm çekimlerini bitirdiğini belirten Girgin, şunları söyledi: “Muzo’nun post productionu devam ediyor. Netflix, pilot bölümü beğenirse 2019’da dizi için ‘Motor’ diyeceğiz. Öte yandan önümüzdeki ay, yapımcılığını Universal Studios’un üstlendiği, senaryosu bana ait uzun metrajlı filme başlayacağız. Amerika’da başlayıp, Türkiye’de bitecek bir proje.”

ALACAĞIN OLSUN EMMY!

Kara Sevda’ geçtiğimiz yıl Emmy Ödülü alınca, bu sene O3 Medya’nın ‘İstanbullu Gelin’i, Ay Yapım’ın ‘Cesur ve Güzel’i dizi kategorisinde, ‘Söz’ dizisinin başrol oyuncusu Tolga Sarıtaş ise ‘En İyi Erkek Oyuncu’da aday olunca, pek umutlanmıştık. Çünkü Amerika, Brezilya, Hollanda ve İspanya gibi 20 ülkenin dizileri arasında finale kadar dört yapımdan ikisi bizdendi ama bu kez olmadı. Alacağın olsun Emmy… Türk dizilerinin dünyada bu denli gözde olduğu bir dönemde eli boş gönderdin bizi.

GÜNÜN SÖZÜ

Dün zekiydim, dünyayı değiştirmek isterdim. Ama bugün akıllıyım, kendimi değiştiriyorum. (Mevlana)