MİLLİYET – 9 ARALIK 2016 CUMA  –  ALİCE

TOLGA ÇEVİK, KIZI TUNA ÇEVİK VE MELİS BİRKAN
TOLGA ÇEVİK, KIZI TUNA ÇEVİK VE MELİS BİRKAN

Bugün vizyona giren “Sen Benim Her Şeyimsin” filminin galası salı akşamı Kanyon’da yapıldı.

Epeydir görüşemediğimiz Elif Güven’le konuştuk gündüz. O da davetlileri arasında olunca, Kanyon’da buluşalım, bir şeyler atıştırır, sonra galaya geçeriz diye randevulaştık. Saat 19.00’da sinema katındaki Welldone’da buluştuk Güven’le.

Çok geçmeden galasına gideceğimiz filmin başrol oyuncusu Tolga Çevik, ailesi ve yönetmen Tolga Örnek girdi içeriye. Onların ardından Cem Yılmaz, annesi, babası ve abisi de geldi ekibin yanına. Köşedeki uzun masada, bir yandan sohbet edip, bir yandan bir şeyler atıştırdılar gala öncesi…

Önce Tolga Çevik, ardından Cem Yılmaz ve ailesi geçtiler galaya. Ayak üstü tokalaşıp selamlaştığımız Tolga Çevik ve Cem Yılmaz’dan sonra biz de geçtik sinemaya.

“Sen Benim Her Şeyimsin”; dram, hüzün ve komedinin iç içe geçtiği, konusu itibarıyla alışık olmadığımız bir film… Tek gecelik kaçamağa, annesinin pusette bıraktığı bebeğe sadece babalık değil annelik de yaparak ağır bir fatura ödeyen kaç erkek tanıyorsunuz?

Tolga Örnek’in 2013 Meksika yapımı “Instructions Not Included” filminden uyarlayarak çektiği “Sen Benim Her Şeyimsin”de Tolga Çevik’in “Sedat” karakteriyle hayat verdiği erkek, böyle biri. Komediyle dramın iç içe geçtiği roller, Tolga Çevik için biçilmiş kaftan. O yüzden filmde döktürdü ünlü komedyen.

Filmde, oğlu Tan ve kızı Tuna da eşlik etmiş Tolga Çevik’e… Gala öncesinde, “Film teklifi geldiğinde bayıldım. Tek şartım kızım ve oğlumla oynamaktı” diyen Çevik’in müthiş isabetli bir karar verdiğini belirtmeliyim. Çünkü Çevik’in kızı Tuna Çevik, sergilediği oyunculukla izleyen herkesi kendine hayran bıraktı…

ACUN’UN YENİ HEDEFİ ALMANYA VE İNGİLTERE

15390790_10154322720963822_982852300601596924_nGazetemizin deneyimli spor yazarı arkadaşım Bilal Meşe’yle televizyoncu İlknur Özzengin, şahane bir sohbet programı yapıyor TRT Spor’da… Çarşamba akşamları canlı yayınlanan programda Özzengin ile Meşe, her hafta spor ve medya dünyasının ünlülerini ağırlıyor.

Bu hafta Acun Ilıcalı ile çocukluk arkadaşı Esat Yontunç konuk oldu “Spor Bahane”ye… Keyifle izledim dörtlünün sohbetini… Programın sonuna doğru Bilal Meşe, Acun Ilıcalı’ya, bundan sonrası için hedeflerini sordu.

“O Ses Yunanistan”ın yurtdışındaki ilk prodüksiyonları olduğunu söyleyen Acun, “Yarışmanın ilk bölümü yayınlandı ve Yunanistan’da en çok izlenen program oldu. Bu sonuç bizi acayip mutlu etti. Yunanistan’da olduğu gibi Almanya ve İngiltere’de televizyonlar için prodüksiyon yapmak gibi bir hedefim var artık” dedi.

YOLU TRABZON’DAN GEÇEN RESSAMLAR

Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı’nın (TAMEV) ilkini 2013 yılında gerçekleştirdiği “Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar Sergisi”nin ikincisi Akatlar’daki Mustafa Kemal Merkezi’nde açıldı. 2013 yılındaki sergide 75 sanatçının eserleri sergilenmişti.

Sanatçı seçimini Prof. Süleyman Saim Tekcan, Prof. Aydın Ayan, Prof. Nedret Sekban’dan oluşan jürinin yaptığı sergide bu kez, 113 sanatçının 200 civarındaki tablosu sanatseverlerin beğenisine sunuldu. MKM Beşiktaş Çağdaş Galerisi’nde 24 Aralık’a kadar sürecek sergi, pazartesi hariç her gün 10.30 – 18.30 saatleri arasında açık olacak.