MİLLİYET – 2 ARALIK 2015 PAZARTESİ  –  ALİCE

Selim Kaptanoğlu, Sinan Oğan, Koray Aydın’dan sonra Meral Akşener de MHP’yi olağanüstü kurultaya götürmek için sahaya çıktı. Varsayalım ki bu adaylar, MHP tüzüğü gereği gerekli 249 delegeyi ikna edip, onlardan aldıkları noter tasdikli imzaları Genel Merkez’e verdi. Zor bir ihtimal ama Devlet Bahçeli de “Hodri meydan” deyip MHP’yi seçimli olağanüstü genel kurula götürdü.
Beş adaylı bir seçimde bunlardan birinin Bahçeli’den genel başkanlık koltuğunu alması mümkün mü?
Değil.
Bahçeli’ye karşı tek listede birleşirlerse belki…
Aynı şey Trabzonspor için de geçerli.

Tarihinin en kötü dönemini yaşayan Trabzonspor’un genel kurulunda beş aday yarışacak.
Muharrem UstaCelil Hekimoğlu, Tahsin Usta ve Temel Eyüboğlu, ayrı listelerle yarışıp İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan Trabzonspor başkanlığını alabilirler mi?
2013’teki seçimde Muharrem Usta, Metin Atasoy, Hakan Kulaçoğlu, Emre Aksoy ve İbrahim Hacıosmanoğlu yarışmış, Hacıosmanoğlu, Usta’dan 75 oy fazla alıp
seçimi kazanmıştı.
Bu genel kurulda Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu gibi güçlü adaylar listelerini birleştirmezse, Hacıosmanoğlu’nun yine aradan sıyrılıp yeniden başkan seçilmesi sürpriz olmaz.

GÖZÜN ‘AYDIN’ TÜRKİYE!

Ertuğrul Özkök dün köşesinde Ezgi Başaran’ın kitap tanıtımının 50’den fazla aydını bir araya getirdiğini yazdı. Cezayir Apartmanı’nda buluşan aydınlardan bazıları şunlar:
Ertuğrul Özkök, Hasan Cemal Cengiz ÇandarSedat Ergin, Özgür Mumcu, Sırrı Süreyya Önder, Neyyire Özkan, Necdet AçanEyüp CanŞermin Terzi ve Cem Yılmaz
Onca aydın bir araya gelince merak ediyor insan haliyle, bunlar ülke ve Türkiye gündemi hakkında halkı aydınlatacak ne konuştu diye?
Özkök’ün yazdıklarından anlıyoruz ki şöyleymiş gündemleri:
“Aydın gettosundan dedikodu! Hasan mı daha genç Cengiz mi? Cüneyt niye hep bar kenarında, Mumcu’nun arkasından ne dedik?”
Onca aydın bir araya gelip de Can Dündar ve Erdem Gül için kadeh kaldırmaktan bir şey yapmıyorsa ya her şey yolundadır ya da hunileri takmanın zamanı gelmiştir!

NE İÇİYORSANIZ BİZE DE SÖYLEYİN

Star TV’nin, Endemol Shine Turkey’in hazırladığı Big Brother Türkiye için gazetelere verdiği ilandaki şu metin dikkatimi çekti:
Seda Gümüşçü. 29 yaşında. Entrikalar kraliçesi, pardon satış danışmanı.”
Ne içiyorsunuz söyleyin, bilgisayarın başına oturmadan içelim de önce kendimizi, sonra yazdıklarımızı güzelleştirelim!

GÜLE GÜLE HASAN ABİ

Hasan Pulur’un nasıl bir gazeteci ve köşe yazarı olduğunu anlatmama gerek yok. Basın tarihindeki yeri belli çünkü.
Kısa bir süre önce kaybettiğimiz Çetin Altan gibi Hasan Pulur da yazılarıyla alışkanlık yapan kalemlerdi.
Makalelerindeki bazı cümleler, film replikleri gibi hafızalarda yer edinir, dilimize pelesenk olurdu.
Hasan Abi’yi dün son yolculuğuna uğurladık.
Hasan Abi bizden ayrıldı ama çok sevdiği, onu toprağa verdikten sonra hakkında yazdıklarıyla beni hüngür hüngür ağlattığı eşinin yanına gitti.
Nur içinde yat Hasan Abi.

GÜNÜN SÖZÜ
“Vicdanımın güçlü olması, ihtiyaçlarımın azlığındandır.” (Singham filminden)