MİLLİYET – 15 OCAK 2016 CUMA  –  ALİCE

Yıllar oldu Uludağ’a yolum düşmeyeli. Bir gidip bakayım dedim, bu sürede neler değişti karın başkentinde?
Zirvede yollar yeni asfaltlanmış, ben gitmeyeli Uludağ’da bayağı otel yapılmış, özellikle de Tutyeli bölgesinde… Ali Ağaoğlu’nun buradaki Kar Tanesi Oteli’ni satın alıp, Uludağ Ağaoğlu My Mountain yaptığı otel, Uludağ’ın en yenisi ve en lüksü…

Yılbaşı dışında yeterince doluluk oranına ulaşamayan otelleri 17 – 21 Ocak tarihle-rinde yapılacak iki festival bayağı hareketlendirecek.
Bu yıl 20’nci kez yapılacak Winterfest’e rakip olarak başlatılan Whitefest, arasındaki rekabet sadece
17 – 21 Ocak’la sınırlı değil üstelik. Uludağ’daki “kar festivali” rekabeti 24 – 28 Ocak ve 7 – 14 Şubat’ta da sürecek.
Winterfest yapacağı üç festival için 10, Whitefest de üç festival için 12 oteli kapattı.
Her yıl Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen üniversite öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği festivallerde aynı gece sahne alacak müzik yıldızları arasında da “Kim daha çok iş yaptı?” rekabeti yaşanacak.
LAİLA1
10 YIL SONRA YENİDEN LAİLA
Yazın Bodrum’daki BuTeras’la eğlence hayatına dönüş yapan Şefik Öztek, kışın da 10 yıl aradan sonra Laila tabelasını günışığına çıkardı. Öztek, Uludağ’da dört yerde Laila açtı.
Lailalardan üçü Grand Yazıcı’nın içinde. Lobi katında şömineli restoran Laila, otelin Uludağ meydanına bakan cephesindeki bin kişilik parti mekânı teras, her hafta bir ünlünün sahne alacağı bin kişilik kulüp.
Şefik Öztek’in Laila olarak işletmeye başlattığı mekânlardan dördüncüsü ise Tutyeli kayak pisti önündeki tek mekân.  Burası kayakçılara gündüz kafe-restoran, gece de kulüp olarak hizmet verecek.
Uludağ’da işlettiği dört farklı mekânla Laila markasını yeni kuşaklara tanıtacak Şefik Öztek, Grand Yazıcı Otel’in sahibi Hayati Yazıcı’yla birlikte 18.00 sularında oturduğumuz Laila restoranın şömine başından kalktığımızda saatler 00.30 gösteriyordu.
Sadece turizmcilerin değil futbol ve eğlence dünyasının yakından tanıdığı Yazıcı ve Şefik Öztek’le gece hayatının son 30 yılını, bu süreçte tanıdığımız ünlülere dair anılarımızı t
tazeledik.
ŞEFİK ÖZTEK 2
GÜNÜN SÖZÜ
“Kadınlar polis gibidir. Ellerinde bütün deliller vardır ama yine de itiraf etmenizi isterler.”