9 Temmuz 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Hadise, sözleri Gökhan Şahin’e, bestesi Ceyhun Çelik’e ait şarkıdaki gibi ‘Evli, Mutlu’ ama ‘Çocuklu’ değil henüz… Çünkü şarkıcı Mehmet Dinçerler ile daha yeni evlendi… Başka ‘Evli, Mutlu, Çocuklu’ şarkısını dillere pelesenk eden Demet Akalın ve iki çocuk annesi Bengü, Bergüzar Korel gibi evli ve anne olan ünlüler varken UNICEF Türkiye, çocuk işçiliği ve çocuklara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için Hadise’yi ‘Çocuk Hakları Savunucusu’ seçti.
Çocuk haklarını savunmak için elbette ki anne olmak şart değil. Ancak anne olan bir kadının bu konuda daha duyarlı olacağı da bir gerçek.

Hal böyleyken UNICEF Türkiye’nin Hadise’yi tercih etmesinin haklı sebepleri olmalı. UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis ve ekibi hangi kriterleri dikkate alarak Hadise’yi seçti bilmiyorum, ama çevremdeki çocuklardan şunu biliyorum:
Hadise, çocukların çok sevdiği bir şarkıcı…
Üstlendiği görevi “Rüyanın gerçeğe dönüşmesi” olarak tanımlayan Hadise’nin ilk basın toplantısında verdiği mesaj güzel, ama önemli olan icraat.
Bakalım Hadise, UNICEF Türkiye Çocuk Hakları Savunucusu olarak görev yapacağı bir yılda çocuklar adına neler yapacak?

DEMET AKALIN’DAN YAZ ŞARKISI NE ZAMAN?

Demet Akalın’ın hayranlarından biri Twitter’dan DMC Müzik Genel Müdürü Samsun Demir’e sordu:
“Yaz bitti, Demet Akalın’dan ses yok mu?”
Demir’in yanıtı “Az kaldı, her an gelebilir” oldu.
Yıllarca şarkılarıyla yaza damgasını vurduğu için hayranlarının haklı bir beklenti içinde oldukları Akalın’a sordum, son durum nedir?
Şarkıcı, “Ozan Doğulu’yu bekliyorum” dedi.
Sinan Akçıl’ın şarkısının düzenlemelerini Ozan Doğulu ne zaman tamamlarsa ‘Çukur’ o zaman hazır hale gelecek.
Yaz bitmeden ‘Çukur’ çıkar mı, çıkarsa yaza damgasını vurur mu?
Bekleyip, göreceğiz!

 

PETEKKAYA’NIN EN ZOR ROLÜ

Erkan Petekkaya, Kanal D için çekilecek ‘O Kız’ adlı dizide, doğum kazası yüzünden zeka yaşı çocuk gibi kalan Kadir’i oynayacak. 50’li yaşlarda elinde oyuncakla dolaşan bir yetişkini hakkını vererek canlandırmak zor iş… 17 yıl önce ‘Köpek’ dizisinde gerektiğinde acımasız bir yırtıcıya dönüşen Yılmaz’ı nasıl başarıyla oynadığını izlemiş biri olarak Petekkaya’nın bu rolün de üstesinden geleceğine inanıyorum.
Sırma Yanık’ın yazıp, Özlem Günhan’ın yöneteceği dizide Petekkaya’nın yanı sıra; ‘Survivor’ yıldızı Ogeday Girişken, Dilin Döğer, Asiye Dinçsoy, Orhan Kılıç, Ayten Uncuoğlu, Münire Apaydın, Melik Selçuk, Ilgın Çakır, Cem Kurtoğlu, Ece Efe, Deniz Bakacak ve Zeynep Sönmez oynayacak.

BU FOTOĞRAFTA TARİH VAR!

82 yaşındaki Al Pacino, 75’indeki Sylvester Stallone ve önlerinde XL pizza… Bu fotoğrafa bakınca ‘Baba’nın cast öyküsü ve iki oyuncunun kariyerleri geldi aklıma.
Yönetmen Francis Ford Coppola’nın Michael Corleone rolü için aklındaki tek isim Al Pacino’ydu… Stüdyonun ortakları ise Robert Redford, Ryan O’Neal, Sylvester Stallone ve Robert De Niro gibi isimleri istiyordu. Coppola, ısrar etmeseydi Al Pacino dünyaca ünlü bir aktör olmayacaktı. Coppola, Sylvester Stallone’yi ‘Baba’ filmindeki Michael Corleone rolü için uygun bulmadı, ama bu; oyuncunun Rambo olarak ünlenmesini engellemedi.
Demek ki neymiş?
Alnına yazılmışsa olur, yazılmamışsa kişi kendini paralasa da boşuna…

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

GÜNÜN SÖZÜ

“Dünyada en zengin adam namusu çok, en kuvvetli insan vicdanı sağlam, en iyi adam hayır işlemeye meyilli olandır.” (Şemseddin Sami)