MİLLİYET TV – 2 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ – ALİ EYÜBOĞLU

Önce Bahadır Özdener ile Cüneyt Aysan, sadece “Kurtlar Vadisi Pusu”nun senaristliğinden değil diziyi çeken yapım şirketi Pana Film’den ayrıldı.
“Kurtlar Vadisi Pusu”nun ATV’de yayınlanan son bölümünde “Abdülhey” öldürüldü.
Böylece “Memati”yi canlandıran Gürkan Uygun’dan sonra dizinin baş karakterlerinden biri olan “Abdülhey”i oynayan Kenan Çoban da gitti.
Ardından dizi ATV’den ayrılıp, Kanal D’ye geçti.
ATV de “Vadi’nin “eskileri”ni bir araya getirdi. Bahadır Özdener’in yapımcı, Cüneyt Aysan’ın senarist olarak görev yapacağı “Beyaz Karanfil”de “Vadi”nin “Kara”sı Hakan Boyav (Kara) ile Ali Sürmeli (Zaza Dayı) de var. ATV bu diziyi büyük bir ihtimalle “Kurtlar Vadisi Pusu”nun karşısına koyacak. Böylece Perşembe akşamları iddialı bir kapışmaya sahne olacak.
Yeni yayın döneminde Star TV’ye yapımcı ve senarist olarak bir dizi çekecek olan Gani Müjde, Süreç Film – Ali Gündoğdu’nun ATV için çekeceği “Üç Arkadaş”ı yazacak.
Star TV’de yayınlanan “Medcezir” dizisinden ayrılan Mine Tugay, Mint Yapım’ın ATV’ye çekeceği “Kalp Hırsızı”nın başrol oyuncusu oldu. Cast çalışmaları süren dizide oynaması kesinleşen bir diğer oyuncu Kenan Ece.

KENAN ÇOBAN
KENAN ÇOBAN

BEYAZ KARANFİL

Yapımcı: Bahadır Özdener
Senaryo: Cüneyt Aysan, Volkan Sümbül
Oyuncular: Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli
Konu: Zülfü, zengin bir ağa olan akrabası Osman Beyanoğlu’nun bahçıvanlığını yaparak karısı Nergis ve özürlü çocuğuyla birlikte yaşamaktadır. Osman, uyuşturucu pazarının en güçlü isimlerinden biridir. Zülfü, Osman’ın istediği üzerine içinde ne olduğunu bilmediği bir paketi almakla görevlendirilir. Yolda giderken peşine polis takılır. Paketin içinde yasadışı bir şey olduğundan şüphelenen Zülfü polisten kaçmaya başlar; ama sonunda yakalanır. Polise gerçekleri anlatmaz ve suçu üstlenir. Hapse girer. Üç yıl sonra tahliye olur. Kendisi hapisteyken Osman’ın ailesine sahip çıkmadığını öğrenir. Başına gelenlerin intikamını almak için uyuşturucu işine girer ve Osman’ın oğluyla işbirliği yapar.

KALP HIRSIZI

MİNE TUGAY
MİNE TUGAY

Yapımcı: Mint Yapım
Senaryo: Birol Güven
Oyuncular: Mine Tugay, Kenan Ece
Konu: Defne, kendisini hamile halde terk eden kocasının ardından bir daha evlenmemiş ve anne babasının desteğiyle oğlu Bora’yı büyütmüştür. Bora, büyüyüp de babasını sorunca Defne, ona babasının Avustralya’da yaşadığı anlatır. Bora artık bu yalanlarla da tatmin olmayınca, babasının yakında geleceğini söyler.
Tekin, dışarıdan bakıldığında kafeterya işletmecisi gibi dursa da arkadaşları Sinan, Kemal ve Filiz’le birlikte tarihi eser hırsızlığı yapmaktadır; ancak bu durumu kimse bilmez. Tekin’in yolu son işinde Defne’nin evine düşer.
Defne, müşterisi için aldığı bir eseri evinde saklamak durumunda kalır. Tekin eseri çalmak için eve girdiğinde Bora uyanır ve Tekin’i babası zanneder.

ÜÇ ARKADAŞ

Yapımcı: Süreç Film
Yönetmen: Tarkan Karlıdağ
Senaryo: Gani Müjde
Konu: Murat, Mustafa ve Salih birbiriyle çok iyi anlaşan ve her durumda birbirlerinden hiç ayrılmayan sıkı dostlardır. Üç arkadaş bir gün sokakta gözleri görmeyen Gül Peri’ye rastlar.
Gül Peri, anne ve babasını trafik kazasında kaybedince yapayalnız kalır ve ev sahibi tarafından da sokağa atılır. Murat, Gül Peri’den hoşlandığı için kendilerini zengin gibi tanıtır. Üç arkadaş Gül Peri’nin gözlerinin açılma ihtimali olduğunu öğrenince derhal para bulup ameliyatı yaptırmaya karar verir; ancak bir türlü başaramazlar.
Murat sonunda ilaç parasını isteyen doktora ilaç bulabilmek için ecza deposunu soymaya kalkar; ancak yakalanır. Onu kurtarmaya ise Murat’ın patronunun kızı Meral gelir; ancak tek bir şartı vardır. Murat kendisiyle birlikte olursa onları kurtaracaktır. Üç arkadaş mecburen bu teklifi kabul eder ve Gül Peri’nin ameliyatı gerçekleşir.
Üç kafadar, Gül Peri’ye yalan söyledikleri için ameliyattan sonra onun karşısına çıkamaz. Gül Peri ise bir arkadaşı sayesinde dizi oyuncusu olmuştur. Kendisini ameliyat ettiren arkadaşlarına ulaşmak için konağı satın alan Gül Perinin yolu Murat’ın patronu ve dolayısıyla Murat’la kesişir ve işler karışır.