MİLLİYET CADDE – 14 MAYIS 2013 SALI   –  ALİCE

caroline‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin ‘Carolin’i Wilma Elles’in dizi bittiğinde ne yapacağını merak ettim. Beş sinema filminden teklif alan Elles, senaryolarını inceliyor. Türk vatandaşlığı için başvuru yapan oyuncu, uzun sürecek bir dizide rol almak istiyor. 

 

Kanal D’de yayınlanan ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisi bu sezon ‘final’ yapacak ve ekrana veda edecek.
D Productions, dizinin yönetmeni Zeynep Günay Tan ve teknik ekibine Kanal için yeni bir dizi çektirecek. ‘Sırlar’ adlı yeni dizide ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin oyuncu kadrosundan sadece Mete Horozoğlu olacak.
Horozoğlu dışındaki tüm oyuncular, “Öyle bir geçti zaman ki” deyip, yeni ufuklara yelken açacak.
O isimlerden biri de Wilma Elles. Üç yıldır ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin ‘Carolin’i olarak izlediğimiz Alman oyuncu Elles, İstanbul’u çok sevdiğini, Almanya’ya dönmeyeceğini açıklayınca merak ettim, bundan böyle Türkiye’de yapacaklarını.
Türkiye’de milyonlarca insan Avrupa ve Amerika’ya kapağı atmaya çalışırken Alman oyuncu Wilma Elles’in Türkiye aşkı dikkatimi çekti.
Sordum, soruşturdum ve şunları öğrendim.
Bir insan, hem iş, hem özel hayatında mutluysa,  başka ne ister?
Wilma Elles’in durumu da öyle. Beş sinema filminden teklif alan Elles, senaryolarını inceliyor ve bir ya da ikisinde oynamak istiyor.
Türk vatandaşlığı için başvuru yapan ve bunun kabul edileceği günü iple çeken
Wilma Elles’in tek derdi rol alacağı yeni dizi.
‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ gibi ses getirecek ve uzun sürecek yeni bir dizide rol almak istiyor, ama önüne gelen senaryolar içinden bunu seçmek zor iş. ‘Kararsız Kâsım’ gibi şimdilerde Alman oyuncu.
‘Bul karayı al parayı’da üçte bir şansın var, dizi işinde oranlar 60’ta, 70’de üç.
Bir sezonda tutan ve seneye de devamı gelen dizi sayısı o kadar az ki!
Bu dizilerden birinden teklif alan şanslı, diğerleri zaten baştan kaybetmiş oluyor yarışı. O yüzden Wilma Elles,  dizi seçmede yaşadığı kararsızlıkta çok haklı.

HALİT ERGENÇ’İN KANUNİ!

‘Muhteşem Yüzyıl’ başladığından bu yana geçen 2.5 yılda 5 büyük firmadan marka yüzü olması için teklif alan Halit Ergenç, “Dönem dizisi çekiyoruz. Yarattığımız Kanuni imajına zarar gelmesini istemiyoruz” deyip, milyon dolarları elinin tersiyle itmiş!
Halit Ergenç’in oynayacağı bir reklamın 2.5 yıldır oynadığı ‘Kanuni’ imajına zarar vermesi söz konusuysa, aynısı dizinin diğer oyuncuları için de geçerliydi, ama öyle olmadı.
Ergenç’in ‘Muhteşem Yüzyıl’daki rol arkadaşları Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Mehmet Günsür ve Ozan Güven ne yaptı peki? Hepsi de gelen reklam tekliflerini kabul edip, oynadı.
‘Doğru’, kişiye göre değişmeyeceğine göre, bu durumda kim haklı şimdi?
Halit Ergenç mi, yoksa beş rol arkadaşı mı?

YEŞiM SALKIM’LI GALA KAÇ LiRA?

Maraş’ta konakladığımız Arsan Otel, düğün ve sinema salonları, restoranlar ve muhtelif mağazaların olduğu kompleksin bir parçası. Sabahleyin hem yürüyüş yapmak, hem de etrafı tanımak amacıyla dolaşmaya çıktığım tesisin içinde Tuğra adlı restoranın önüne gelince Yeşim Salkım’lı bir afiş çıktı karşıma.
Eczacılık Bayramı nedeniyle 18 Mayıs Cumartesi akşamı Salkım’ın sahne alacağı bir gala yapılacakmış burada.Galanın bilet fiyatlarını öğrenmek için afişteki irtibat numarasını aradım.
Eczacılar Odası Kahramanmaraş Şubesi’nin görevlisi, Yeşim Salkım’lı gala gecesinin bilet fiyatlarının 125 TL olduğunu söyledi.

ÖNCE LOS ANGELES SONRA CANNES

Kahramanmaraş, Hatay Reyhanlı, İskenderun derken şimdi sırada yurt dışı seyahatlerim var. Siz bu satırları okuduğunuzda ben Los Angeles yolunda olacağım. Pacifica Institute tarafından her yıl Los Angeles’ta gerçekleştirilen ‘Anatolian Cultures and Food Festival’in (Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali) davetlisiyim. 19 Mayıs’a kadar Amerika’dayım.
19 Mayıs sabahı Los Angeles’tan Cannes’a geçeceğim. İstanbul’dan Los Angeles’a doğrudan uçacağım ama dönüşüm bir hayli aktarmalı. Los Angeles’tan New York’a, New York’tan Barcelona’ya, Barcelona’dan da Nice’e uçakla, oradan Cannes’e kara yoluyla geçip, Efes Pilsen’in, ‘Cannes Film Festivali’ne katılan Türklere verdiği davete iştirak edeceğim.
Bu yoğun trafikte fırsat buldukça yazmaya çalışacağım, yazamayacağım günler için de şimdiden affınıza sığınacağım.

GÜNÜN SÖZÜ
Hayatımıza giren bazı insanları taşımak zor. Onları değiştirmeye çalışmak yerine, oldukları yere bırakıp kaçın!