20 EYLÜL 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Ne zaman dünyanın çeşitli ülkelerinde dizileri yayınlanan başrol oyuncularımızla ilgili yazı yazsam veya sosyal medya hesabımda paylaşsam, aynı şey oluyor. Türk dizi yıldızlarının dünyadaki hayranları, söz konusu yazı ve paylaşımın altına kendi dillerinde yorum yağdırıyor. Yine aynısı oldu, ama bu kez mecra farklı.

Mesut Yar’ın 360 TV’deki programına konuktum geçtiğimiz hafta… Dünyanın çeşitli ülkelerinden ‘Mesut Yar ile Burada Laf Çok’u internetten izleyenler, ‘Dünyanın tanıdığı 20’ye yakın dizi yıldızımız var, ama onları bu ülkelerde pazarlayacak menajer yok’ bölümünü alıp, paylaştılar sosyal medyada… İngilizce, Arapça ve İspanyolca gibi birçok dilde yorum ekleyerek hem de! Ülkelerinde yayınlanan dizilerimizin ve başrol oyuncularının, bilhassa erkeklerin adlarını sıralamayı da ihmal etmediler.

İşte yabancı hayranların bahsettiği Türk dizi yıldızları:

Burak Özçivit, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Günsür, Aras Bulut İynemli, Engin Altan Düzyatan, Kerem Bürsin, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Akyürek, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Beren Saat, Tuba Büyüküstün, Çağatay Ulusoy, Fahriye Evcen, Cansu Dere ve Hazal Kaya

REKLAM KOKAN HAREKETLER!

Sıkıntıdan ne yapacaklarını şaşıranların, sosyal medyada başlattığı akımlar can sıkan noktaya geldi. ‘Falling Stars’ (Kayan Yıldızlar) trendi de öyle…
Dünyadaki bu akıma ilk ayak uyduran, Seda Sayan oldu. Sanatçının, yabancıların lüks otomobil veya uçaktan düşmüşçesine yere kapaklanan pozunu vermesi, sosyal medyada olay oldu. Merak edip, bu akıma kapılan zengin kadınların fotoğraflarına baktım. Dikkatimi çeken ilk şey, onların hareketlerinden çok, bu sayede yaptıkları ürün tanıtımları oldu. Kimi marka çantasının, kıyafetinin reklamı peşinde, kimi de elindeki kitabın…
Sayan da, Londra’nın en ünlü semtlerinde dükkan açan Simit Sarayı’nın reklamını yaptı.

BU ÖZLÜ SÖZLERİN SAHİBİ ONLAR DEĞİL

Sınavlarda, bilgi ve kültür yarışmalarında, tel tel dökülenlerin “Gönül almayı bilmeyene, ömür emanet edilmez” sözünü Aleyna Tilki’ye mal etmesi şaşırtıcı mı? İnsanoğlunun yedi asırdır Mevlana’nın diye bildiği sözü, ilk kez şarkıcının ‘Dipsiz Kuyu’ parçasında duyanlardan başka ne beklenebilir? Tilki’nin de dediği gibi, “Gönül almayı bilmeyene, ömür emanet edilmez” diye sosyal medyada paylaşım yapanlar, onun hayranları ve yaşıtları.

Gençler böyle de, büyükler farklı mı? “Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” sözü kime ait? Şayet ‘Google Amca’ beni yanıltmadıysa, Erdal İnönü’ye… Ama gel gör ki, Gülben Ergen’le boşandıktan sonra, bu sözü kullandığı için, “Erhan Çelik’in de dediği gibi…” diye yazan ve söyleyen koca koca insanların olduğu ülkede, gençlerin Mevlana’nın sözünü Aleyna Tilki’nin sanmasını çok görmemek lazım!

HALUK LEVENT’İN KISKANDIĞI ŞARKICI! 

Haluk Levent’in Twitter’dan yaptığı şu paylaşıma bayıldım: “Geçtiğimiz gün akrabam Edis’in (Görgülü) konserine gitmiştim. En ön dört sıranın (ben ve ailesi hariç) tamamında, sosyetenin kadınları, modeller, dizi oyuncuları ve ünlü şarkıcılar vardı. Şimdi önüme 29 Eylül Harbiye konserimin protokol listesi geldi. Herkes mi sakallı olur ya? Allah’ım bir de bunun after partisi var. Edis’in konser sonrası partisinde kadınlar, Alexandra Stan çaldırıp, dans ediyorlardı. Benim konserimin sonrasında Flash TV’yi açıp, halay çekeceğimiz kesin.”

GÜNÜN SÖZÜ

Kalp temiz olursa, dilden güzel sözler çıkar. (Hz. Ali)    H