23 EYLÜL 2018 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

‘Yasak Elma’ nın setinde yaşandığı iddia edilen ‘taciz’ olayı, hukuki açıdan nihayete ermedi. Yaz boyunca gündemden düşmeyen dizinin, yeni bölümleri ekrana geldi. ‘Yasak Elma’, ‘Çukur’ ve ‘Söz’ gibi iddialı yapımlar ekrana gelmeden yayınlandığı
10 Eylül’de, milli maçın ardından reytinglerde ikinci oldu.
Bu hafta ‘Çukur’ ve ‘Söz’ün yeni bölümleriyle, sezonda ikinci bölümüyle ekrana gelen ‘Yasak Elma’, reyting sıralamasında alt sıralara düştü. 8.78’le ‘Çukur’ birinci, 7.24 reytingle ‘Söz’ ikinci, ‘Yasak Elma’ ise 4.62 reytingle beşinci oldu.
Medyapım’ın FOX’a çektiği dizi, yaz tatiline girmeden, yani ‘taciz’le gündeme gelmeden önce durum neydi? Yargı, taciz iddiası konusunda son sözünü söylemedi, peki seyirci ‘Yasak Elma’ için ne dedi diye merak edip, projenin, ’sezon finali’ de dahil olmak üzere, son bir aylık reytinglerini çıkardım.

Dizinin ‘taciz’le gündeme gelmeden önce, ‘Tüm Seyirciler’ grubunda reyting ortalaması 6.30’du, eylülde yapımın reyting ortalaması 5.08’e düştü. Bu da demektir ki, ‘Yasak Elma’ya ‘taciz’le gündem oluşturması yaramadı. Yeni sezonun ilk iki hafta verilerine göre dizi, mevcut seyircisinden yaklaşık  700 bin kişiyi kaybetti.

DURUL BAZAN ARTIK ‘EGE’NİN HAMSİSİ’NDE

TRT 1’de pazartesi akşamları yayınlanan ‘Ege’nin Hamsisi’nin oyuncu kadrosuna, Durul Bazan da katıldı. Yapımcılığını Ferhat Eşsiz’in üstlendiği dizinin 11’inci bölümünde oyuncu, Almancı Nuri olarak ekrana gelecek.

Tayfun Güneyer’in yazdığı, Ufuk Hakan Eren’in yönettiği yapımda, Asuman Dabak’ın canlandırdığı inatçı Karadeniz kadını Fikret Gerginoğlu’nun yanından ayırmadığı ördeğinin adı da Nuri… Durul Bazan, Fikret’in ördeğine adını verdiği eski aşkı Almancı Nuri olarak katılacak diziye… Almanya’da yaşayan Nuri, nişanlısı Erica’yla tatil için geldiği Sığacık’ta Fikret’le karşılaşacak. Bu tesadüf sonrası bakalım Fikret, Almancı Nuri ve Erica arasında neler yaşanacak?

ENGİN ALTAN DÜZYATAN, “3’TE 3 TARİH”İ SUNACAK

TRT 1, ekim ayından itibaren salı akşamları ‘3’te 3 Tarih’ adlı bilgi yarışmasını yayınlayacak. ‘Altın Petek’i yapan R Ajans ve TRT, ‘3’te 3 Tarih’in sunucusu olarak ‘Diriliş Ertuğrul’un yıldızı Engin Altan Düzyatan’ı seçti. 1 milyon TL ödüllü yarışmaya katılanların bazen fikir alacağı, bazen fırça yiyeceği bir de danışman hocaları olacak. Programda tarih danışmanlığı yapacak isim olarak ilk adı geçen Murat Bardakçı’ydı. Taraflar anlaşamayınca, Prof. Dr. Tufan Gündüz, danışman oldu.

BEŞİKTAŞ’IN YENİ EĞLENCE MERKZİ

Çarşı içindeki Şeker Otopark, Beşiktaş’ın yeni eğlence merkezi oldu. Otoparkı muhafaza ederek, etrafına yapılan 12 bin metrekarelik ‘Meydan Beşiktaş’ın resmi açılışı yapılmadı ama cafeler, restoranlar ve butik otel, çoktan hizmete girdi. Müzisyen Metin Özülkü’nün de işletmesinin olduğu Meydan Beşiktaş’taki kapalı konser alanı, şimdiden birçok şarkıcının sevenleriyle buluştuğu mekan oldu. 2 bin seyirci kapasiteli Dorock XL Beşiktaş’ın eylül programında kimler mi var? Haluk Levent, Mor ve Ötesi, Mirkelam, Emre Aydın, Pentagram, Fatma Turgut ile Eda-Metin Özülkü, Yeşim Salkım ve Ferda Anıl Yarkın’dan oluşan ‘Çılgınlar Kulübü’ gibi bildik şarkıcı ve grupların yanı sıra, Fatma Baba, Melek Mosso, Yakup Güner, Zerren Mete, Six Pack, Matmazel ile Süpermod gibi müziğin yeni isimleri de yer alacak…

Kışa doğru da Ajda Pekkan, Sertab Erener ve Yıldız Tilbe gibi sanatçılar, hayranlarıyla buluşacak.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayatta en acıklı şey, bir insanın problemin kendinden kaynaklandığını görememesidir. (Cari Gustav Jung)