3 EKİM 2021 PAZAR  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Birkaç gündür fanları sorup duruyor; “Çekilecek Zeki Müren filminde Tarkan ‘Sanat Güneşi’ni oynayacak mı?” diye.

Tarkan’ın kitabını (Bir Megastar Tarkan) yazdım, hakkında birçok özel haber yaptım, ama ne basın danışmanıyım ne de menajeri.

Sevtap Küçükkaralar yapıyor yıllardır o işleri. O yüzden Tarkan konusunda bana sorulanları ben de ona sorup, yanıtını aldım.

“Ayla”, “Müslüm” ve “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”nun yapımcısı Mustafa Uslu’nun Zeki Müren filmi çekeceği, “Sanat Güneşi”ni oynaması için Tarkan’a teklif götürdüğü ve olumlu yanıt aldığı konusundaki haberleri sorduğum Küçükkaralar’ın verdiği yanıt şu:

“Yapımcı Mustafa Uslu beni aradı, Zeki Müren filmi çekmeyi ve ‘Sanat Güneşi’ rolü için Tarkan’ı düşündüğünü, böyle bir projeye sıcak bakıp bakmayacağımızı sordu. Ben de bunu Tarkan’a ilettim. Tarkan, kendisine ‘Sanat Güneşi’ rolünü teklif eden Uslu’ya teşekkürlerini, başarı dileklerini ve böyle bir filmde oynamayı düşünmediğini iletmemi söyledi, ben de ilettim. Olan bitenin hepsi bu.”

Tarkan konusunda var mı başka sorusu olan?

Yok mu?

O zaman dağılalım arkadaşlar.

KESER’DEN ‘DİVA’YI KIZDIRACAK SÖZLERQ

Star TV’deki müzik eğlence programı “Benzemez Kimse Bize”nin ekran serüveni kısa sürdü.

Bülent Ersoy’la Mustafa Keser’in programını bitiren ‘düşük reyting’ değil, ‘büyük kapris’ oldu.

İşte iki haftada insanlara, “Gerçekten de benzemez kimse size” dedirten programın bitme sebebini Mustafa Keser, sosyal medyasından açıkladı. Keser, programın bitmesine Bülent Ersoy’un kaprislerinin yol açtığını vurguladı. İşte Mustafa Keser’in “Diva”yı kızdıracak o açıklaması:

“…Bu programa başlamadan önce sizlerin de izlediği ve gördüğü gibi bazı aksaklıklar olabileceğini öngörmüştüm. Ancak kendisinden hem yaş hem de sanatça daha büyük birinin yanında daha saygılı olacağını düşünerek programı kabul ettim ve ne yazık ki yanıldım.

…Bütün aksaklıklar Sayın Bülent Ersoy’un yersiz kapris ve tutumundan kaynaklanmıştır. İleriki günlerde basın toplantısı yaparak bunlarla ilgili sizleri daha geniş çerçevede bilgilendireceğim.”

Keser, o basın toplantısını yapar ve ilk bölümde Bülent Ersoy’un alkollü olup olmadığını açıklar mı?

Bilmiyorum.

Ancak Keser’in sosyal medyasından yaptığı açıklamanın “Diva”yı kızdıracağı kesin.

Bülent Ersoy’dan (69) sadece yaş değil sanatça da daha büyük olduğunu vurgulayan Keser’in (76) “Diva”dan beklediği saygıyı görmediğine dair net vurgusu var çünkü.

‘LA CASA DE PAPEL’DE GÖZDEN KAÇAN HATA

İspanyol dizisi “La Casa de Papel”in ilk sezonu yayınlandığında 2018 yılıydı. Konusu, senaryosu, kurgusu, temposu ve karakterleriyle o yılın – Türkiye dâhil – birçok ülkede en çok izlenen dizisiydi. 2018’de dizi, Netflix’te en çok izlenen İngilizce dışı yapım oldu.

Geçen ay beşinci sezonu yayınlanan “La Casa de Papel”in altıncı sezonunun ise eli kulağında. Netflix, dizinin altıncı sezonunun aralık ayında yayınlanacağını duyurdu.

Dizinin beşinci sezonunu izlerken yönetmen ve yapım ekibi gibi benim de gözümden kaçan bir detay, oğlum Yağız’ın radarına takıldı.

Zeki Müren filmine Tarkan’ın yanıtı ne

Benden sonra dizinin beşinci sezonunu izleyen Yağız, “Baba, ‘La Casa de Papel’in beşinci sezonundaki devamlılık hatasını gördün mü?” diye sorunca, yanıtım hayır oldu.=

Yağız, beşinci sezonun son bölümünün 44’üncü dakikasına gelince ileri almayı durdurdu.

Birlikte defalarca izledik o sahneleri.

‘Tokyo’nun vurulduğu, ‘Denver’ın onu oradan çıkarmak için uğraştığı sahneler.

‘Denver’in sol kulağında arkadaşlarıyla iletişim kurduğu siyah büyük bir telsiz kulaklığı var.

Sahnenin devamında ‘Denver’, ‘Tokyo’ya “gidelim” diye yalvarırken kulağında kulaklık yok. ‘Denver’ arkadaşının gelmeyeceğini, son mermisi bitene kadar orada direneceğini anlayınca ekibin diğer üyelerinin yanına dönmeye karar veriyor.

‘Denver’, ‘Tokyo’nun yanından ayrılırken siyah kulaklık geri geliyor.

GÜNÜN SÖZÜ

“Kendine ait küçük bir ev ve karakterli bir eş; dünyanın tüm altın ve incilerine bedeldir.” (Goethe)