15 Mayıs 2022 Pazar  –  Milliyet  –  Alice

Yıllardır ısrarla yazdığım ve söylediğim tespitimi bir kez daha yinelemek istiyorum. Şov dünyasında ilelebet dostluk ve küslük olmaz. İlişkilerin çıkar üstüne kurulduğu şov dünyasında ünlülerin bugün ‘dost’, yarın ‘düşman’, gündüz ‘kanka’, akşam ‘kanlı bıçaklı’ olması şaşırtmasın sizi. Çünkü düzen bu.

Örneğin Aleyna Tilki, Demet Akalın’ın düne kadar desteklediği bir şarkıcıydı.

FIFA, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında DJ’in çaldığı Demet Akalın’ın “Kulüp” şarkısına on binlerin cep telefonlarının ışıklarıyla eşlik ettiği o videoyu paylaşınca soğuk savaş başladı.

Twitter Türkiye’de izlenme sayısı 10 milyonu aşan iki video var, ikisi de Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarından. Demet Akalın oradaki rüzgârı sosyal medyada estirince eski dostlar düşman oldu.

FIFA’nın ‘Kulüp’ şarkısının olduğu Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamasını paylaşmasına, “Waoww Fifa paylaşmış. Çağırsaydınız canlı okurdum” yazan Akalın’ın ilerleyen günlerde gelen yorumlara verdiği yanıtlar işi başka bir noktaya taşıdı.

‘Artık eski sevgim yok’ 

Demet Akalın, “Hahhaha adamlar beni dünya starı yapacak şaka mısın? Aleyna duymasın, hayal kuruyordu ama ben oturduğum yerden FIFA’dayım. Neymiş önemli olan don değil şarkıymış” diye yazınca genç şarkıcıdan yanıt gecikmedi:

“Dünya starlığını şampiyonlukta şarkı çalması zannedenler ilk İngilizce röportajımı izleyebilirler. Bunu yapan ilk Türk olduğum için çok mutluyum. Beni destekleyenlere teşekkür ederim. Desteklemeyenlere de saygım sonsuz, ama artık eski sevgim yok.”

Aleyna Tilki’nin saygısının sürdüğünü, ama sevgisinin bittiğini söylediği Demet Akalın’ın yanıtı şu oldu:

“Tek rakibin Mustafa Topaloğlu ‘uzay starlığı’. Sakin ol şampiyon! FIFA’ya söyleriz seni de paylaşır.”

Akalın, gelen yorumlar üzerine olsa gerek ardından şu tweet’i attı:

“Mustafa abi albümleri ‘en çok satan’da daha rekoru elinde tutuyor, aklımdayken söyleyeyim.”

Bu tweet’inin altına yazılanları okudum, hepsi birbirinden ilginçti. O yüzden aralarından en çarpıcı olanları seçip paylaşmak istedim. O tweet’lerden @ozdemirkorkmaz5’in Aleyna Tilki ve Demet Akalın’ın Okan Kurt’la evliyken kullandığı soyadı üzerinden yaptığı metaforu çok beğendim ve başlığa çıkardım.

Fanlar fena kapıştı 

İşte size Demet Akalın’ın tweet’ine takipçilerinin yaptıkları yorumlardan bir demet:

“Sen daha Türkçe konuşamıyorken, kız İngilizce şarkı söylüyor ve dünya listesinde. Kıskanma ne olur, çalış senin de olur!”

“Demet bu camiada 30 yıldır efsane şarkılar yapmış, yüzlerce ödül almış bir kadın. Şarkıları başka dillere çevrilmiş global listelere girmiş 2000’li yıllarda. Aleyna’nın neyini kıskanabilir, olmayan İngilizcesiyle söylediği şarkılarını mı?”

“Okul mu okumuş, eğitim mi almış? Kendisinden kaç yaş küçük kızla şey yarışına giriyor, destek olacağı yerde. Kaç gündür saçma sapan bir şeyler yazıyor onu da anlamıyoruz.”

“Demet Abla gençlerin önünü açıp destek olmak varken bu kıskançlık nedir? Yetmedi mi zamanında kazandığın paralar?”

“İlk zamanlarda çok destekliyordu, şimdi ne oldu anlamadık. Gençleri destekleyeceklerine böyle yapmaları çok acı bir durum.”

‘Ha don, ha bikini’ 

“Demet’cim orada şans eseri senin şarkın çalıyordu. FIFA o ahengi paylaştı, piyango sana çıktı anladın mı? Özellikle senin şarkını paylaşsa YouTube’dan linkini paylaşırdı.”

“Aleyna tilkiyse Demet ablam kurt. Demet abla bu Aleyna işler iyi gitmeyince yine seninle barışmaya çalışır, demedi deme.”

“Aleyna’nın arkasında medyatik tipler var ve bunlar zorla kıza sanatçı unvanı vermeye çalışıyor, ama olmuyor. Sokağa çıkın Aleyna’dan çok var, hatta daha iyileri var.”

“Takipçi sayısı kızın 12 katı, Aleyna’nın fav sayısı seninkini 30’a katlamış durumda. Bunu otur bir düşün istersen abla.”

“Demet sen de fırsatı  hiç kaçırmazsın, yine  reklamını yaptın.”

“Çok kıskanç birisin. Son basit şarkın da tutmayınca ergenlere sarman doğal.”

“Demet Abla, müzik sektörünün Real Madrid’idir.”

“Senin de mayolu kliplerin vardı kız, ha don, ha bikini…”

GÜNÜN SÖZÜ

“Yerinde sayanlar, yürüyenlerden çok ses çıkarır.” (Robin Sharma)