MİLLİYET – 25 TEMMUZ 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, “Akın (Öztürk) Paşa kesinlikle doğru söylemiyor. Genelkurmay’ın açıklaması da doğru değil. Hiçbirine kefil değilim.Güvenecek kimse kalmadı” demiş.
Bu haber üstüne Ünal, “Hava Kuvvetleri olarak kendi içimizde yaptığımız bir konuşma maksatlı olarak ve çarpıtılarak medyaya yansıtıldı” diye açıklama yaptı ve Genelkurmay’la uyum içinde çalıştıklarını vurguladı, ama Akın Öztürk kısmına değinmedi. Demek ki görüşü aynı…
Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ifadesinde, “Kapı açıldı Orgeneral Akın Öztürk’ün sesini duydum. ‘Yav Yaşar, sen burada ne geziyorsun? Senin burada olduğundan haberim yoktu’ dedi. Gözlerimi bağlayan bezi kendisi açtı” dedi.
Darbe girişiminin bir numarası olduğu söylenen Orgeneral Akın Öztürk’ün, FETÖ’cü subaylar tarafından rehin alınıp Akıncı Üssü’ne getirilip, elleri – gözleri bağlı halde yere yatırılan Genelkurmay 2. Başkanı’na, “Yav Yaşar, sen burada ne geziyorsun?” demesi, nerede durduğunun açık bir kanıtı.
Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ve Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in bu ifadelerine rağmen TSK’nın şöyle bir yazılı açıklama yapmasını anlayan varsa bana da anlatsın:

“Hava Kuvvetleri Komutanı, Ankara’da Akıncı Üssü lojmanları bölgesinde bulunan Orgeneral Akın Öztürk’ü arayarak kendisine 4’üncü Ana Jet Üssü Akıncı’dan kalkan uçakların yasa dışı olduğunu, ivedilikle Akıncı’ya giderek oradaki kalkışmada bulunanları ikna etmesini istemiştir.”

 

İNSANLARI ÖLDÜRENLER KOMUTANLARA KIYAMADI!

15 Temmuz gecesi yaşananlara dair yeni görüntüleri izledikçe kışladan “darbe” için sokağa çıkan subayların eylem ve söylemleri dehşet verici…
Darbeyi önlemek için sokağa çıkanlara “it sürüsü” diyecek kadar ahlaksız, silahsız sivillere ateş emri veren veya kurşun sıkan kansız subaylar…
Seçimle iktidara gelenleri silahla, kanla indirmek için kışlalarından çıkan subaylar bu denli acımasızken, FETÖ’nün askerlerinden karargahta görev yapanların, darbeye direnen komutanlarından birine dahi kurşun sıkmamış olması ilginç… Tek başlarına darbeyi durdurma gibi bir güce sahip olmayan sivilleri ve polisleri, gözlerini kırpmadan öldüren darbeci subayların, bu güce sahip Genelkurmay Başkanı veya Kuvvet Komutanlarını derdest edip, esir almakla yetinmeleri, sevindirici, ama
bir o kadar da düşündürücü…

CEPLERİNDEN AYET DEĞİL DOLAR ÇIKTI

Türkiye’de darbe yapmaya kalkan hainler, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a ne demişler?
“Kenan Evren olacak mısın, olmayacak mısın?”
Mehmet Ali Birand’ın 1980 darbesini anlattığı “12 Eylül Saat:04.00” kitabındaki şu ayrıntıyı hatırlayarak okumak lazım bu soruyu:
“12 Eylül gecesi asker harekete geçmeden dakikalar önce, dönemin ABD Ankara Büyükelçiliği, darbeyi Merkezi Haberalma Ajansı (CIA) Türkiye Masası Şefi Paul Henze’e ‘Bizim çocuklar başardı’ sözüyle duyurdu.”
Allah’tan Akar, bunu kabul etmedi.
Bazı darbeci subayların, cemaat imamlarının ceplerinden ve Sivas’ta kapatılan okulun kasasından ne çıktı?
Gülen’e okutulmuş –
“F” serisi olanlar cemaatteki hiyerarşinin işaretiymiş – 1’er dolar!
Fethullah Gülen ve cemaati, gerçekten Allah yolunda insanlar olsa, hainlerin ceplerinden, okulların kasalarından Amerikan doları yerine Ayet-i Kerime ya da Hadis-i Şerif çıkması lazımdı.
Ama çıkmadı.
FETÖ’cülerin kutsallarıyla bizimkiler aynı değil demek ki!
Şükürler olsun Yarabbi!

GÜNÜN SÖZÜ

Kuşkusuz en büyük ön yargı, etrafımızdaki herkesi “insan” sanmamızdır. (Bukowski)