21 Mayıs 2023 Pazar  –  Milliyet  –  Alice

“13 yaşındaydım, evimizde internet yoktu. Biraz da dar gelirli bir aileden geliyorum. Bilinmeyen numaralardan bir ajans numarası aldım. Orayı aradım, ‘Oyuncu olmak istiyorum’ dedim ve her şey öyle başladı.”

Bu sözlerin sahibi kim?

Evliliği süresince zaman zaman eşinin kendisini aldattığı iddialarıyla gündeme gelen oyuncu Neslihan Atagül.

Oyuncunun 1-0 yenik başladığı hayatta bugün geldiği nokta ortada…

Atagül’ün, “Evimizde internet yoktu” dediği zaman çok eski değil, 2005…

Atagül, Kadir Doğulu’yla ne zaman evlendi?

Telefon numarasını bulduğu ilk ajansı arayıp, “Oyuncu olmak istiyorum” dedikten 11 yıl sonra, yani 2016’da…

Olduğu noktaya adeta tırnaklarıyla kazıyarak gelen biri, Kadir Doğulu’yla evliliğini sürdürüp, sürdürmeme konusunda başkalarının vereceği akıl veya tavsiyelere ihtiyaç duyar mı?

Kendi aklı ve yeteneğiyle Türkiye’nin yıldızlarından biri olmayı başaran birinin evliliğini sürdürüp, sürdürmeme konusundaki en doğru kararı vereceği kesin…

Bu itirafı okumadan, empati yapmadan hariçten gazel çalmak kolay!

Buyurun size başka bir ünlüden çarpıcı bir itiraf daha…

16 yaşında tanıştığı İbrahim Tatlıses’le 19’unda aşk yaşamaya başlayan ve 20’sinde evlenip, ondan bir çocuk yapan Ayşegül Yıldız’ın itirafı şu:

“Çok küçük yaşta babamı kaybettim, belki de babama bu kadar düşkün olduğum için hayatımdaki boşluğu İbrahim Bey ile doldurmak istedim. Babam hayatta olsa muhtemelen böyle bir ilişkim olmazdı.”

Bu sözler bütün çıplaklığıyla ortaya koymuyor mu Yıldız’ın kendisinden 29 yaş büyük Tatlıses’le niye ilişki yaşadığını ve evlendiğini?

Toplum bilimcilerin üstüne kitap yazacakları derin bir konudur bilhassa kız çocuklarının iç dünyasındaki baba figürü…

Her insan, her ünlünün aldığı karar ve yaptıkları hakkında yorum yapabilir, ama işin arka planındaki gerçekleri bilmeyen ve de empati yapmayanlar fena halde yanılır.

Harika teyze Shakira!

Kolombiyalı şarkıcı Shakira Isabel Mebarak Ripoll, bir sergiden şöyle bir paylaşım yaptı:

“Yeğenim Isebella Mebarek ile dün gece Miami’deki sergisinden. Arka planda, ‘Black Lives Matter’ı anlattığı ‘Amerikkkan’ eseri, en iyilerimden biri.”

Ressam yeğeniyle aralarındaki akrabalık bağının daha anlaşılması için Shakira’nın tam adını özellikle yazdım.

Medyanın, “Harika teyze Sharika” diye verdiği paylaşımındaki ‘Black Lives Matter’ ne?

“Siyahilerin yaşamları değerlidir” anlamına gelen ‘BLM’, ABD’de yaşayan Afro Amerikan kökenlilere polislerin uyguladığı şiddet ve yapılan ırkçılığa karşı oluşan bir hareket.

Demek ki neymiş?

Shakira’nın bile, yeğeninin resim sergisinden yaptığı iki cümlelik paylaşımın biri ırkçılık üstüneyse demek ki ABD herkes için ‘özgürlükler ülkesi’ değil!

Bu itiraflardan alınacak dersler

Pınar Toprak’a ASCAP ödülü

Kısa adı ASCAP olan The American Society of Composers, Authors and Publishers (Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayıncılar Derneği) ‘Yılın En İyileri’ni belirledi.

“2023 ASCAP Ödülleri’nin bizimle ilgisi ne?” diyebilirsiniz; haklısınız.

Bizimle alakası yok, ama mesleğini ABD’de sürdüren besteci Pınar Toprak’la var.

‘Captain Marvel’, ‘The Lightkepers’, ‘The Wind Gods’ ve ‘The Tides of Fate’ gibi Hollywood filmlerinin müziklerine imza attıkça, başarılı oldukça veya ödül kazandıkça köşemde yer verdiğim

Pınar Toprak, Sandra Bullock’un yapımcısı ve başrol oyuncusu olduğu ‘The Lost City’ filminin müzikleriyle ‘2023 ASCAP Ödülü’ne layık görüldü. Tebrik ediyorum kendisini…

GÜNÜN SÖZÜ

“Kadınlar sözleriyle değil, gözleriyle konuşur aslında. Bu yüzden onları anlamak için dinlemek yetmez, izlemek gerek yalnızca.” (Dostoyevski)