MİLLİYET – 5 ARALIK 2015 CUMARTESİ  –  ALİCE

GQ Türkiye, başarıları ve tarzlarıyla 2015’e damgasını vuranları ödüllendirdi. Four Seasons Hotel Bosphorus’taki “Men of the Year 2015” ödül töreninde ilk sahneye çıkanlardan biri Cem Yılmaz’dı. Ünlü komedyen, ödülünü alırken yaptığı esprilerle salondakileri kahkahaya boğunca, ardından sahneye  çıkanlar da espri konusunda adeta onunla yarıştı ve “siyah giyen adamlar”ın doldurduğu salondan kahkaha eksik olmadı.

“İkon” seçilen Cem Yılmaz gibi ona ödülünü veren Ozan Güven de smokin giyip, papyon takarak geldi törene. “Kıyafetlerimizi Hugo Boss verdi. Ozan’ınkini belli ki Boss, benimkini Hugo yapmış” diyen Cem Yılmaz, ardından ünlü yıldız Chris Noot’a laf attı. Salondakiler gülünce, “Mr. Big değil mi? Bizim filmde şöyle bir replik var. Elin roketini görmeyen kendininkini matah bi şey sanır. Herhalde o Hidayet’i (Türkoğlu) görmemiş” diye konuştu.

Kendisini “İkon” seçen GQ ailesine teşekkür eden Yılmaz, “Ödülümü alırken dedemin şu sözünü tekrar hatırlıyorum. Bana, ’Hiçbir şey olamazsan ikon ol’ demişti. Bir çoğunuzun ayakkabısının altında etiket var, onu da hatırlatmak istiyorum” diyerek sahneden indi.

Her ödül alanın adeta kendini espri yapmakla hükümlü saydığı geceye damgasını vuransa yönetmen Yüksel Aksu oldu. Yönetmen Emin Alper’e ödülünü vermek için sahneye çıkan Aksu, esprileriyle salonu kahkahaya boğdu. Erol Kolçak Köstendil de Faruk Süren başkanlıktan istifa edince Bursaspor’dan Galatasaray‘a kaleci olarak gelme hayalinin suya düştüğünü açıkladı. Genç şarkıcı Edis ise çalışması zor bir insan olduğunu itiraf etti.

ONUN ÖDÜLÜ ARDA TURAN! 

Ekran Resmi 2015-12-06 16.39.46“Yılın adamı” ödülünü almak için sahneye çıkan Arda Turan, gişe, skor, reyting başarısının geçici olduğuna dikkat çekti ve emeğe saygı istedi. Arda, şunları söyledi:
“Geçen sene buraya geldiğimde Brezilya’ya 4-0 kaybetmiş bir Milli Takım’ın kaptanıydım. O akşam buraya geldiğim için ertesi günkü manşetleri düşünebiliyorsunuz… ‘Parti kovalayan çocuk’ olarak buradaydım!

Neden?

Çünkü buradaki birçok insan beni görmeye gelmişti. Çalışanların emeği, dergi okurlarının beklentileri vardı. O ödülü aldığımda bir duruşum vardı. Aradan bir yıl geçti. Şimdi karşınızda Avrupa Şampiyonası’na gitmiş Milli Takım’ın kaptanı olarak duruyorum. O gün bunları başarabilecek inancım vardı.

Ama her şeyden çok daha önemlisi -bunu buradaki oyuncular, üstatlar ve Cem Abi (Yılmaz) çok iyi bilir- gişe, reyting, tiraj ve skorların değil, emeğin, göz önünde olan insanların verdiği mücadelenin kıymetini bilmek, emeklerine saygı göstermek daha değerli. Yarın yine kaybedebiliriz ama ardından yine kazanacağız ve ben yine karşınızda aynı duruşla olacağım. Bu duruşu sağlamama vesile olan kardeşime, kız arkadaşıma, yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Bütün bunlara annemin ve babamın güzel kalbinin vesile olduğunu düşünüyorum, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Tören öncesi sevgilisine,  Arda  Turan “Yılın adamı” ödülü alacak Aslıhan Doğan ne zaman “Yılın kadını” olacak dedim, yanıt Arda’dan geldi:  “O benim gönlümün kadını, yeter ona.”

GÜNÜN SÖZÜ

Benim istediğimi Allah istemiyorsa, konu kapanmıştır. (Necip Fazıl Kısakürek)