MİLLİYET CADDE – 14 MART 2013 PERŞEMBE  –  ALİCE

Kristal Fare Ödülleri’nde  ‘Hürrem’ rolüyle ‘En İyi Kadın Dizi Oyuncusu’ seçilen Meryem  Uzerli, söyledikleriyle gecenin yıldızıydı…

10 yıl önce kurulan medyafaresi.com’un bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ‘Kristal Fare Ödül Töreni’, önceki akşam Gayrettepe’deki Point Hotel’de yapıldı.
19 branşta ‘En İyiler’in ödüllendirildiği ve Kral TV’nin naklen verdiği törenin sunuculuğunu Esra Erol’la İzzet Çapa yaptı.
Gülşah Saraçoğlu imzalı kırmızı kostümüyle göz kamaştıran Esra Erol, her zamanki gibi başarıyla yaptı sunuculuk işini, ama İzzet Çapa için yazamayacağım aynı şeyi.
Gelelim ödüllere…
‘Kristal Fare Ödülleri’, medyafaresi.com okurlarının ‘En İyi’leri…
Bir başka mecrada yapılsın aynı oylama, farklı sonuçlar çıkar ortaya.
Çünkü görecelidir ‘En İyi’!
‘Muhteşem Yüzyıl’daki ‘Hürrem’ rolüyle ‘En İyi Kadın Dizi Oyuncusu’ seçilen Meryem Uzerli, söyledikleriyle gecenin yıldızıydı.
Uzerli, önce ödülle ilgili şöyle dedi:
“Bilmiyordum ödülün adının fare olduğunu… Ben de beyazım, peynir gibi… Yakışır bana fare ödülü.”
Uzerli, dizi çekimlerinin bedenen ve ruhen kendisini çok yorduğunu o yüzden bu ödülün tam zamanında geldiğini söyleyince Esra Erol, “Dertli misin?” diye sordu.
Türkçesi çok iyi olmayan Uzerli, “Düşünceli mi demek oluyor o? Evet, çok düşünceliyim” demesi salonu kahkahaya boğdu.
Adları ‘yarışma’ ama…
‘En İyi Yarışma Programı’ kategorisinde ödül ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’e gitti. ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ ödül alamayacak bir yarışma mı?
Hayır, ama mesele o değil.
‘Kim Milyoner Olmak İster?’ ve ‘Büyük Risk’i; ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ ve ‘Yetenek Sizsiniz’le aynı kulvarda yarıştırdığınızda adil bir sonuç çıkmaz ortaya.
‘Kim Milyoner Olmak İster?’ ve ‘Büyük Risk’te en çok bardak yiyene, iyi taklit yapana, şapkasından tavşan çıkarana para vermiyorlar.
Bir grupta para eden şey ‘bilgi’, diğer grupta ‘yetenek’…
O yüzden hepsini aynı kefeye koymamak gerek.
Antalya Televizyon Ödülleri’nin jürisine dahil olduğumda dile getirdim ve kabul ettirdim fikrimi. Artık Antalya’da ‘Yetenek’ ve ‘Bilgi’ alt başlıkları altında veriliyor ‘Yarışma’ ödülleri.
Doğrusu da bu…

“KİM İZLER BU ‘PİS YEDİLİ’Yİ?”

DSC_2811Medyafaresi okurlarının “En iyi komedi dizisi” seçtiği “Pis Yedili”nin senaristi ve yapımcısı Gani Müjde, ödülünü almak için çıktığı sahnede yaptığı açıklama ilginç. Müjde’nin anlattıkları televizyon dünyasının ne denli öngörü yoksunu karar vericilerle dolu olduğunun göstergesi.
Aylardır Show TV’nin en büyük dayanağı olan, adeta kanalı tek başına sırtlayan “Pis Yedili”nin başrollerinde hiç ünlü yok… Başrol oyuncularının hepsi “no name”!
Müjde, “Aslında biz başka bir kanal için yapacaktık ‘Pis Yedili’yi… Ancak beklenmedik bir gelişme oldu” dedi ve ekledi:
“Dizinin castını yapıp, gittik kanala… Patron kadroya şöyle bir baktı, başrolünde hiç ünlü oyuncu göremeyince, dosyayı kenara itti ve ‘Kim izler bu diziyi?’ dedi. O kanal olmayınca biz de Show TV’ye sattık diziyi. Bu akşam dizimize verilen ödül de, doğru bir iş yaptığımızın göstergesi.
Gani Müjde’yi çok zorladım, hala başrolün senaryo olduğunu kavrayamayıp, “İlle de star olsun” diyen patronun kim olduğunu öğrenmek için, ama söylemedi. Gani Müjde, “Adını söylersem, bir daha iş yapamam o kanalla” dedi.

ANTALYALI MEHMET&KORAY İSTANBUL’A TRANSFER OLDU
urlSalı mesaisi saat 18.00’de Tophane’deki ‘FashionWeek İstanbul’daki Tween’in defilesiyle başladı.
Defilenin ardından ilk kez gittiğim Mercedes-Benz Fashion Week’i dolaştım.
Şahane bir yer yapmışlar FashionWeek’te basına. Sanırsın, büyük bir gazetenin ya da televizyonun haber merkezi…
Tween’in defilesinden sonra Gayrettepe’ye ‘2. Kristal Fare Ödül Töreni’ne geçtim.
Ödül töreninden sonra Antalya Kemerli meslektaşım Ahmet Yenigün’ün müzisyen oğlu Mehmet Yenigün’le partneri Koray Polat’ı dinlemeye gittim. Türkiye’nin ‘Yetenek Sizsiniz’ ve ‘O Ses Türkiye’nin finalistleri olarak tanıdığı Mehmet&Koray ikilisi, ‘Orkestra 440’ eşliğinde İstanbul’da ilk kez Nana Club’da sahne aldı.
İlk gece kendilerini yalnız bırakmayanlara nefis bir konser veren Mehmet&Koray, albüm çalışmalarının sürdüğünü ve birkaç ay içinde piyasada olacağını söyledi.
GÜNÜN SÖZÜ
En fakir insan, bir kuruşu olmayan değil, bir hayali bile olmayandır.