3 MAYIS 2018 PERŞEMBE  – MİLLİYET CADDE – ALİCE

Nükhet Duru’nun yeni single şarkısı ‘Mavi Düşler’in tanıtımındayız. Duru, yeni şarkısından önce, piyano eşliğinde mini bir konser veriyor sevdiklerine…

Şarkı aralarında dostlarıyla sohbet eden Duru’dan bir de itiraf geliyor, hem de Ajda Pekkan’la ilgili…

Sanatçı, ilk dinleyişte sevdiği ve umutla bağlandığı bestenin Pekkan’ın olma ihtimaline karşı yaptıklarını bakın nasıl anlattı?

“Müzikteki ilk yıllarımda Cenk Taşkan ve Mehmet Teoman’ın da aralarında olduğu bir ekip kurduk. Çıkış şarkım da belli; ‘Beni Benimle Bırak’… Ekip olarak dinler dinlemez karar vermiştik çıkış şarkımız olacak diye… Her devirde ilahımız olan ve yabancı besteler üzerine yazılmış Türkçe şarkıları okuyan Ajda Pekkan’ın, o yıl yerli besteler söyleyesi tuttu. Saat başı evinde gelen bestecileri dinliyor. Meğer bizim besteciler de diğerleri gibi heyecanlanıp, Ajda için hazırlık yapmaya başlamış. Mehmet Teoman arayıp, ‘Sen gençsin, önünde daha çok yol var. Biz daha neler yaparız sana’ diye başlayıp, ardından ‘Şayet Ajda besteyi beğenirse ‘Beni Benimle Bırak’ senin olmayabilir’ deyince ne yaptım?

Oturursun duaya… Şarkıyı beğenmesin de almasın diye.Çünkü çok sevmiştim parçayı…

Artık Ajda modunda mı değildi, dualarım mı kabul oldu bilmiyorum, besteyi beğenmemiş. Ajda, ‘Daha enerjik bir şey yok mu? Fazla tekerleme gibi geldi’ deyince şarkı bana kaldı.”

‘SELFİ’Yİ İZLEYENLERLE DALGA GEÇEN EZİKLER!

Sosyal medyadan takip ettiğim biri olmadığı için Pucca’nın ne yazdığına, ne paylaştığına dair bilgim yok. Haberlerini takip ettiğim ÇapaMag Magazin’in, Hülya Avşar’ın ‘Selfi’sinin gişede çakıldığı, ilk üç günde bin 302 kişi tarafından izlenildiğine dair haber üzerine Pucca şöyle bir tweet attı: “O, bin 302 kişi kim, çekinmeden söylesin lütfen.”

‘Selfi’yi izleyen bin 302 kişiden biri olduğum için dayanamayıp, şöyle bir yanıt verdim Pucca’ya: “Buyurun, o bin 302 kişiden biri benim. Merak ettiğiniz ne? Zekamız mı, film mi? Utanılacak bir şey mi yaptık ki çekinelim?”

Pucca’dan kendine yakışır üsluptaki, “Ee bi zahmet magazincisiniz, izleyeceksiniz tabii” yanıtına cevap vermeme fırsat kalmadan takipçileri başladı saldırıya…

Sanırsın Türkiye’nin en zekileri onlar, akıllarından zoru olanlar da ‘Selfi’yi izleyenler.

Hakaret, aşağılama, küçümseme, alay etme gırla… Kendileri gibi düşünmeyen herkese hakaret etmeyi meziyet haline getirenlerin ezici bir çoğunluğu da, gerçek isimleri yerine sahte hesap açan korkaklar.

Madem Hülya Avşar popüler ama size göre değersiz, o zaman ‘Selfi’nin gişesinden size ne? Yazdıklarından da belli hiçbirinin ‘Selfi’yi izlemediği. Bilgileri yok ama fikirleri var…

MAGAZİNİN GÖZDELERİ

Son günlerde ‘Kim kiminle?’ haberlerinin iki erkek kahramanı var. Biri Gülben Ergen’in prodüktör sevgilisi Burak Törer, diğeri Seda Sayan’la ilişkisi bittikten sonra Deniz Seki’yle yeni bir aşka yelken açan galerici Murat Karabova.

Ünlülerle yaşadıkları ilişki belli ki ikisini de popüler hale getirdi. Çok eskiden tanıdığım Burak Törer’in Instagram’da birkaç bin takipçisi vardı, Gülben Ergen’le aşk yaşamaya başlayınca takipçi sayısı 50 bini buldu.

Magazinin gözde isimleri Törer ve Karabova, iki eski dost ve iş ortağı… Törer, Karabova’yla birlikte Çırağan Sarayı’nda verdikleri pozun altına sosyal medyada bir hayli ilgi gören şu sözleri yazdı:

“Rabbim, yarın arkamızdan vuracak olanı önümüze, gönlümüzden vuracak olanı yüreğimize düşürmesin.”

Son baktığımda 2 bin civarında takipçisi beğendi Törer’in yazdığını. Bunlardan biri de sevgilisi Gülben Ergen’di…

GÜNÜN SÖZÜ

Kişilik, sayın bayım, en önemlisi budur işte. İnsanın kişiliği bir kaya gibi sağlam olmalıdır. Çünkü her şey onun üzerine bina ediliyor. (İvan Sergeyeviç Turgenyev)