8 Temmuz 2023 Cumartesi  –  Milliyet  –  Alice

6 Temmuz 2023, sosyal medyasız yapamayan ünlüler için ‘Threads Bayramı’ gibi geçti…

Her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bazı çocuklar birkaç dakikalığına Cumhurbaşkanı, Bakan ya da vali koltuğuna oturduğunda duydukları mutluluk neyse, Meta’nın Twitter’ın benzeri Threads adlı platformu açması da birçok ünlüye aynı sevinci yaşattı.

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk’ın mevcut onaylı hesaplardan kaldırdığı mavi tik’i parayla satması, son olarak günlük erişilebilecek tweet sayısını sınırlamasından sıkılanlara ilaç gibi geldi, Mark Zuckerberg’ün metin tabanlı sohbet uygulaması Threads…

Serenay Sarıkaya, dili dışarıda bir fotoğrafını paylaşıp, “Çağırdılar geldik. Buyrun” diye yazdı.

İşte diğer ünlülerin duygularını dile getirecekleri yeni bir sosyal medya platformuna kavuşma sevinciyle ilk yazdıkları:

Hadise: Neler oluyor burada? Oh be sizi burada görmek güzel, yalnız sıkılıyordum. Burada fotoğraf paylaşmak serbest mi yoksa linç mi yiyoruz?

Ceyda Düvenci: Merhabaaaa ben geldiiiim.

Selin Şekerci: Bu sefer mahkemelik olmamam lazım…

Hande Erçel: Ay noluyo ya noluyoo?

Burcu Özberk: Çağırdınız geldim. Peki içimde oluşan buraya en saçma fotoğraflarımı atıp, gereksiz her şeye yorum yapma isteğimi ne yapacağız?

Özge Özpirinçci: Şimdi sen düşün ey Elon Musk!

Burcu Esmersoy: Hadi gelin burası çok güzel.

Gülse Birsel: Lokma dağıtılıyormuş gibi koştuk geldik. Hadi hayırlısı.

Pınar Altuğ: Eksik kalamazdım, tabii ki buradayım.

Elçin Sangu: Bakalım buraya ilk kaosu kim taşıyacak? Şimdiden huzur batmıştır.

 

Karadağlı’nın ‘Serhat’ı nasıl bir dizi?

Polisiye ve aksiyonları seven bir izleyici olarak, Tamer Karadağlı’nın hem yapımcı hem de başrol oyuncusu olduğu ‘Serhat’ı merak ediyordum. TRT’nin dijital platformu Tabii’yi indirip, ‘Serhat’ın ilk sezonunu bir günde bitirdim.

Haluk Özenç’in yazdığı senaryoyu başarılı buldum, Tamer Karadağlı’nın canlandırdığı Serhat karakterini de beğendim… Baba mesleği polislikte gösterdiği onca başarıdan sonra amirlerinin emirlerinden çok kendi bildiği doğrularla hareket eden ve sonuç alan, müdanasız, lafını esirgemeyen biri Serhat… Özel Harekat’ın ilk mensuplarından olan, hayatının 30 yılını teröristlerle mücadele ile geçiren, emekliliğine beş ay kala İstanbul’a atanan Serhat, çok değişen şehir ve insanlarına uyum sağlamakta zorlanır, bu da aksiyon dizisinin komik diyaloglarla renklenmesine sebep olur.

Serhat, birçok başarı madalyası ve takdir belgesine rağmen geçirdiği onlarca soruşturma yüzünden ‘Emniyet Müdürü’ olması gerekirken komiser olarak kalır…

Tamer Karadağlı için, “Taş fırın erkeğinden başka bir tipi oynayamaz” diyenler, ‘Serhat’ı izlesin de oyunculuk görsün!

Karadağlı’nın yanı sıra Nefise Karatay, Volkan Severcan, Demir Karahan, Tamer Yiğit ve dizinin senaristi Haluk Özenç’in başarılı oyunculuk sergilediği, sürprizi bol ve sürükleyici bir dizi olan ‘Serhat’ın umarım devamı gelir.

Tamer Karadağlı’nın yapımcı olduğu ilk dizide Serhat’ın emekli emniyet mensubu babası rolünü Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tamer Yiğit’e vermiş olması da takdire şayan… Dizilerle yıldızı parlayan oyuncunun Türk sinemasına duyduğu saygının göstergesi olsa gerek bu…

GÜNÜN SÖZÜ

“Öylesine güzel bir gökyüzünün altında bu kadar kötü insan nasıl yaşayabiliyor?” (Dostoyevski)