MİLLİYET – 4 ŞUBAT 2017 CUMARTESİ  –  ALİCE

Giresunlu işçi Bülent Kalpakçıoğlu ile İkizdereli Hamdu Sena Bilgin, hayvanlara karşı gösterdikleri sevgi ve şefkatle, son yılların gözde sloganını gerçek anlamda hak eden iki isim oldu.
Soğuk havada üşüyen ve aç kalan köpeği görünce ona yiyecek vermekle yetinmeyip, üşümesini engellemek için montunu çıkarıp onun üstüne örten işçi Kalpakçıoğlu, hepimize insanlık dersi verdi…

İkizdere’nin Yağcılar köyünde yaşayan 11 yaşındaki ilköğretim 5. sınıfı öğrencisi Hamdu Sena Bilgin’in doğum yapan keçiye ve yavrusuna gösterdiği ilgi ve şefkat “insanlık dersi” verecek türden… Doğum yapan keçiyi okul çantasına koyan, yavrusunu ise köpeği Tomi’nin sırtına bağlayan ilkokul öğrencisinin bu halini 15 yaşındaki abisi Ali Rahman çekip sosyal medyaya yükleyince, olay oldu.

Çünkü, değil hayvanlara, insanlara karşı bile sevginin azaldığı, karşı fikre saygının kalmadığı günümüzde hepimizin içini ısıttı bu kareler…

ALKIŞI HAK EDEN TÜRK SANATÇILAR

“Bir Megastar Tarkan” kitabını çıkardığımda, sosyal medyada ünlü sanatçının henüz biyografisi yazılacak yaşta ve kariyerde olmadığını açıklayanlar, New York sokaklarında tepelerinde Tarkan reklamıyla dolaşan taksileri gördünüz mü?

Gerçi siz ona da “Parayı bastıran herkes yaptırabilir bunu” diye itiraz edebilirsiniz, o ayrı!

Megastar’ın sosyal medya hesabından paylaştığı New York’ta turlayan taksilerdeki Tarkan reklamına dair videoya yapılan yorumlara baktım.

Tarkan’ın 2 – 3 Mart tarihlerinde New York’ta, 5 Mart’ta ise Los Angeles’ta vereceği konserlere sadece Türklerin değil, Amerika’da yaşayan Tarkan sevenlerin de ilgisi yoğun.

New York taksilerinin tepelerinde Tarkan’ı taşımasından, bir Türk şarkıcının Britney Spears, Kylie Minogue ve Jennifer Lopez gibi dünya starlarının sahne aldığı mekanda konser verecek olmasından bir Türk olarak gurur duydum.

Gülsin Onay’ın, Hong Kong’da vereceği konserin afişini görünce de aynı duyguları yaşadım.  Bir Türk piyanistin, 14 – 24 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek 17. Japonya turnesi kapsamında Hong Kong’da Ahmed Adnan Saygun’un 1. Piyano Konçertosu prömiyerini yapacak olması da aynı şekilde gururumu okşadı.

Ataköy’deki bir AVM önündeki “Konstantiniyye” eseri tepkiler üzerine beş saatte kaldırılan sanatçı Ahmet Güneştekin’in akabinde New York’ta sergi açması da öyle…

‘HAMİLELİK ZOR İŞMİŞ’ 

İki yıl önce Murat Vardal’la evlenen 40 yaşındaki oyuncu Başak Sayan, hamilelikte beşinci ayını doldurdu. İkiz bebek bekleyen oyuncu, önceki akşam, sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Hamilelik zor işmiş. İkiz bebek beklemek daha zor… Ayak bileklerim öyle şişti ki üzerine basamıyorum. Önerisi olan?” 

Bu paylaşımdan sonra takipçilerinden Başak Sayan’a, ayak bileklerindeki şişliği giderip, üstüne rahatça basabileceği önerilerde bulunan oldu mu bilmiyorum.

Ünlü oyuncunun derdine derman olmak ve hamile bir kadının hayır duasını almak isteyenler, Başak Sayan’a sosyal medya üzerinden ulaşıp, tavsiyede bulunabilir.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanlık çok ilerledi, artık görünmüyor! (Robin Sharma)