26 AĞUSTOS 2018 PAZAR  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’ dizisinin seti için Muğla’ya gittiğimde, Ayça Varlıer ve Kerem Kupacı’yla ilginç hobileri üzerine sohbet ettim. Varlıer’in Akyaka’da ev tutmasına sebep olan tutkusu kitesurf (uçurtma sörfü) yaptığı Gökova Körfezi’ne gittim. Oyuncunun yedi Türkiye şampiyonluğu olan hocası Taner Aykurt’la yaptıkları sporu izledim. Kitesurf sevdasının nasıl başladığını ve hayatındaki yerini sorduğum Varlıer, şunları söyledi:

“1 Mayıs 2017’de Taner Aykurt’un Kitextreme Okulu’nda kitesurf sporuna başladım. Dört ay boyunca, Akyaka’da hem tatil, hem de spor yaptım. Bu spora ve Akyaka’ya gerçekten aşık oldum.
Çocukluk yıllarımda arkadaşlarımla sürekli sporla geçen yazlık tatillerimi anımsattığı için belki de o samimiyet mıknatıs gibi çekti beni…

Genellikle programım yoğun olduğundan şehir dışı işlerine çok sıcak bakmayan ben, Muğla bölgesinde dizi çekilsin ve anlaşabileceğim bir ekiple çalışayım diye dua ettim ve kabul oldu. Müthiş bir oyuncu kadrosu olan özellikle partnerim Erkan Sever’in oynadığı ‘Kalk Gidelim’e dahil oldum.

Çekimler Muğla’da ve etrafında gerçekleşiyor. Vakit buldukça, sahile gidip rüzgarı yakalamaya çalışıyorum. Rüzgar ve zamanım varsa, asla karada durmam. Yeşil ve mavinin içinde rüzgarla, denizle iç içe geçirdiğim anlar, terapi gibi geliyor. Bu özgürlük hissini seviyorum.”

KEREM KUPACI’NIN ÇİFTE MOTOR KEYFİ

Yeşilyurt Köyü’ndeki çekimleri bitince üç tekerli Trike’sine binen Kerem Kupacı’yla Muğla’ya gittim. Sıcaklığın gölgede 34 derece olduğu Muğla’da Trike, hareket edince, rüzgar eşliğinde yolculuk keyifliydi.
Bir Trike’si bir de Maxi Scooter’ı olan Kupacı, bu tutkusunun ne zaman başladığını ve ona ne kattığını şöyle anlattı:
“10 senedir Trike ile yaşıyoruz. Uzun yolda benim için vazgeçilmez. Çok güvenli, zevkli ve rahatlatıcı. İnsanın kafası gün içinde çok gereksiz şeylere takılıyor ama stres yapıyorsun, üzülüyorsun, motora binince tüm dertler ve tasalar bitiyor. Çünkü motor kullanırken full konsantre olmak gerekiyor. Başka bir şey düşünmediğin için rahatlıyorsun, düşünürken kaza yapma riski yüksek çünkü. Setten sonra gazı açıyorum, hava ve kokunereye götürürse beni, oraya gidiyoruz motorumla.”

BEN AFFLECK’İN PERİŞAN HALİ VE ESKİ EŞİN ÇABASI  

“Alkol bağımlılığı tedavisini tamamladım. Hayatı sonuna kadar yaşamak ve elimden geldiğince iyi bir baba olmak istiyorum. Çocuklarım, ihtiyaçları olduğunda yardım almanın utanacak bir şey olmadığını öğrenecek. Yaptığım, yardıma ihtiyacı olan ancak ilk adımı atmaktan korkan herkese güç kaynağı olsun. Ailem ve arkadaşlarımın sevgisinden yana çok şanslıyım.”

2001’den sonra 2017’de alkol bağımlılığı tedavisi gören Ben Affleck’in geçtiğimiz yılki açıklamasıydı bu. Oyuncu, bir kez daha rehabilitasyon merkezine yatırıldı.
Affleck’i Malibu’daki kliniğe götüren de geçtiğimiz yıl boşandığı eşi Jennifer Garner’di. Cipin ön koltuğunda Jennifer Garner, arka koltuktaysa gözü yaşlı, perişan bir aktör vardı. Affleck’i kliniğe yatıran oyuncuyu bir gün sonra görüntüleyen basın, “Omuzlarından yük kalkmış, başarmış ve gururlu bir hali vardı” diye haber yaptı.

Bir kadın, aldatma yüzünden boşandığı eski eşine neden yapar bu yardımı? Çünkü Violet Anne (12), Seraphina Rose Elizabeth (9) ve Samuel (6) adlı üç çocukları var.
ABD medyasına göre, Garner’ın eski eşini rehabilitasyon merkezine yatırmasının nedeni, çocuklarının babasız büyümesini istememesi.

GÜNÜN SÖZÜ

Yalanın dostu, gerçeğin de düşmanı çoktur. (Emile de Girardin)