27 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ  –  MİLLİYET –  ALİCE

Cem Yılmaz, son günlerde hakkında çıkan iki haber ve yorumlara Twitterdan karşılık verdi ve yapılanı “Boş yere nefret ettirme çabası” olarak değerlendirdi.

Olan biteni içine yorum katmadan sırayla paylaşacağım ve yorumu size bırakacağım.

İşte Cem Yılmaz’ı kızdıran ilk haber:

Bodrum Antik Tiyatro’da MFÖ konserini dinlemeye sevgilisi Defne Samyeli’yle giden Cem Yılmaz’ın tavrı hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Fotoğraf çektirmek isteyen sevenlerini reddeden Cem Yılmaz, sevenleriyle arasına etten duvar ördürdü.”

Yılmaz, bu habere şöyle karşılık verdi:

“Çok tuhaf. Konsere gittik, dün çok güzeldi. Önümüzde görevliler, ‘Lütfen oturun konser başlayacak. Yapmayın, buraya toplanmayın’ diye görevlerini yapmaya çalışıyorlardı. Yarın, ‘Etten duvar ördürdü, korumaları dehşet saçtı’ yazacaklar dedim ve hiç şaşırtmadılar.”

İletişim uzmanı Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Cem Yılmaz’ın bu twitine şu yorumları yazdı:

“Madem ne yazılıp çizileceğini tahmin edebiliyorsun, niye aynı şekilde davranmaya devam ediyorsun. Çelişkili bir durum değil mi?”

“Korumaların, mekanın koruması olması, sonucu ya da ‘tutmayacaksın’ fiilinin anlamını değiştirmiyor. Nokta.”

Yılmaz’ı kızdıran bir diğer haberse şu:

Cem Yılmaz, 6 yılın ardından yeniden stand-up şovu için sahnelere dönüyor. Yılmaz’ın Londra’da sahneleyeceği yeni şovuna 18+ sınırı getirildi.”

Bu haber üzerine alkol ve sigara karşıtlığıyla tanınan ve de Cem Yılmaz hakkında birçok kez suç duyurusunda bulunan Prof. Dr. Orhan Kural, “İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden önce anladı, bravo. Yıllardır anlatmaya çalışıyorum” diye yazınca Bir’e yanıt vermeyen sanatçı, ona kayıtsız kalmadı:

Orhan Kural bey, sizi, sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum, ama benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum.”

Yılmaz’ın son yazdıkları da şunlardı:

“Bir küçük konu da şu: Bir haftadır evin karşısındaki tepede teleobjektifle evi gözetliyorlar. Bunlar normal mi? Ben yine de normal bir insan olarak sorayım da, belki benim kafada bir iki makul insana haber vermiş olurum.

Velhasıl yine bir nefret ettirme çalışması var gibi. Bence boşa bir uğraş, ama siz bilirsiniz.”

KORTLARIN YENİ SHARAPOVA’SI!

20 yaşındaki Beyaz Rus tenisçi Aryna Sabalenka’nın profesyonel yaşamında ilk kez şampiyon olduğu Connecticut Open Tenis Turnuvası’ndaki final maçını izledim.

Finalde Carla Suarez Navarro’yu yenip, şampiyonluğu kazanan Sabalenka, kortların yeni Maria Sharapova’sı olacak gibi.

Sabalenka’Sharapova’ya benzetmemin sebebi fiziği değil, topa her vuruşta onun gibi bağırması…

Sharapova, “Hıhhh” diyerek inletiyordu kortları, Sabalenka ise “Viavvv… Vuavv” diye bağırıyor topa her vuruşunda.

GÜNÜN SÖZÜ

Sadece kendini beğenmiş insanlar her soruya bir cevap ve öğütle karşılık verir. (Bukowski)