8 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ  –  MİLLİYET  –  ALİCE

Hollywood’un 61 yaşındaki yıldızı Melanie Griffith’in bir grup arkadaşıyla çıktığı Ibiza tatilinde paparazzilerin çektiği bikinili fotoğrafları önce internet sitelerinde, sonra sosyal medyada gündem oldu. Diyeceksiniz ki, “Sebep ne?”

Sebep malum:

“Kamu merakı.”

Yaşı ne olursa olsun bir kadının bikini  giyip – giymemesinin “kamu yararı” açısından bir önemi yok. Internet medyasının, “61 yaşında gençlere taş çıkarttı”, “Bikinisiyle yıllara meydan okudu”, “Düzgün fiziğiyle dikkat çekti” gibi başlıklarla yer verdiği haberlere yapılan okur yorumlarına bakınca ortaya çıkan gerçek şu:

61 yaşındaki oyuncunun bikinili fotoğrafları “kamu merakı”nı cezbeden bir konu. Haberi okumakla yetinmeyip yorum yazanlardan bir kısmı bikiniyi gayet güzel taşıdığı görüşünde. Bir kısmı da “Yaşına uygun bikini giyseydi keşke” diye yazdı.

“Bikinili Griffith” haberlerini okuyup, bu fotoğrafları çeken paparazzileri, “Görüntülenmek istememiş. Onu uzaktan görüntülemeye hakkınız yoktu” şeklinde eleştirenler de oldu.

“Ben izin vermedikçe özelime girmeye hakkınız yok” sitemini oyuncu yapsa, haklı. Sanatçının bikinili çekilmekten yana bir derdi yokken size ne?

Yazdıklarıyla yaptıkları çelişen meraklı ve “İstemem, ama yan cebime koy” diyenler belli ki sanatçının sosyal medyasına hiç bakmadı.

Oysa baksalardı, Griffith’in Ibiza’da çekilmiş bikinili pozunu, “50 + 11 yaşındaki vücudumun sıkı ve güçlü olmasını ona borçluyum” diyerek spor hocasına teşekkür ettiği videoyu görür, “Kraldan çok kralcı” olmazlardı.

YENİ NESLİN TÜRKAN ŞORAY’I!

Gittikleri AVM’de basının sorularını yanıtlayan oyuncu Burcu Kıratlı, yeni sezon için aldığı dizi ve film tekliflerini değerlendirdiğini, henüz kesinleşen bir şey olmadığını açıklarken müzisyen Sinan Akçıl, eşi için şöyle dedi:

“Burcu yeni neslin Türkan Şoray’ı gibi, öyle her projeyi kabul etmiyor.”

Sinan Akçıl’ın başı kel mi?

Bir yapımcı da çıkıp Akçıl’ı “Yeni neslin Kadir İnanır’ı” ilan etse, Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın kült filmi “Selvi Boylum Al Yazmalım”ın 2020 versiyonunu Burcu KıratlıSinan Akçıl çiftiyle çekse, iş yapar mı acaba?

KAHVE ZİNCİRLERİNİ Tİ’YE ALAN REKLAM

McDonald’s Türkiye’nin yeni reklamında görevliler müşterilere şöyle tekliflerde bulunuyor:

“Kahve 1 lira. 6 lira farkla üzerine adınızı yazmamızı ister misiniz?”

“Kahve 1 lira. 6 lira farkla üzerine çiçek deseni ister misiniz?

“Kahve 1 lira. 6 lira farkla şöyle bir sunum (entel görüntü) yapmamı ister misiniz?”

“İyi kahve iyi fiyata” reklamıyla kahve pazarında var olduğunu ilan eden McDonald’s’ın kahve zincirlerinin 1 liralık kahveyi nasıl 7 liraya sattıklarını da vurgulaması sanal alemde gündem oldu. Metin yazarı Emrah Gedik, önceki gün Ekşi Sözlük’teki bir yorumu ekleyip Twitter’da şunları yazdı:

“Üç ay önce otobüste gece mesaisinden dönerken hayalini kuruyordum. Ekşi Sözlük’te konuşulursa çok güzel olur diye. Çok mutlu oldum. Büyük bir anı olacak benim için.”

GÜNÜN SÖZÜ

“Asla pişman olmayın. Eğer sonuç iyiyse, mükemmel. Eğer sonuç kötüyse, bu bir tecrübedir.” (Victoria Holt)