11 Haziran 2022 Cumartesi  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Merve Boluğur’un yeni şarkısını dinlediniz mi?
Dinlemediyseniz, çok şey kaybettiniz demektir!
Yazdığı sözler, beste ve hepsinden öte yorum; moda deyimle ‘Yıkılıyo’ çünkü…
“Şşşşştttt! Dayanabilir misin? Hadi yaklaş” diye başlayan şarkının devamı şöyle:
“Şşşşşşştttt benden gitmemişsin, gittiğini sanmışsın anca…
Piişşşt kendine gelememişsin ölüyorsun anlasana…
Acıttığın ‘geçmiş’ artık koymaz ki bana…
Kimse kesmez seni hadi ‘gölgelerde’ ara…
Tehlike çanları çalıyor dayanabilir misin?
Geliyorsun şeytanına.
Hadi dizginle beni, ‘birleştir’ al aşk işte bu doya doya…
Senin kalbini alıcam istediğimde de çıkarıp oynayacağım.
Rap kısmı her yanımız ateş alanı…
O duygu bizi tutsak etti içine…
Bir ben senden geçir kendinden,
Duvarlar aşk diye haykırıyor,
Tutkuları boylayalım arzular örtüştüğünde,
Sesler çığlıkları alt etsin…
Tenler birbirini ölesiye sevsin.”

Merve Boluğur bu sözleri yazarken çok mu zorlandı acaba?” diyorsanız yanıtı galiba Nişantaşı’nda karşılaştığı magazincilere hayatında kimse olmadığını vurgulayıp, ardından söylediklerinde:
“Laf olsun diye biriyle çıkmayı sevmiyorum. İstersem koluma birini takarım. Çok basit bir şey. Benim bir dakikamı hatta saniyemi alır.”
‘Şak’ diye sevgili yapabilen biri için böyle bir şarkı sözü ‘çocuk oyuncağı’!
Merve Boluğur, sahne kıyafetleri yüzünden eleştirilen Gülşen’e sahip çıkarken şarkıcıyı ‘Van Gogh’lar’a bile benzetti:

Gülşen’i çok cesur buluyorum. Kadın sanat yapıyor… Böyle seksi, kadınsı, dişi şeyleri çok seviyorum. Tabii ki öyle giyinecek. Zamanında Van Gogh’lar da sınırsız hayal güçleriyle neler ortaya koymuşlar. Sanat cesurca lanse edebilmektir. Söylenmeyeni söyleyebilmektir. O yüzden anlaşılmıyoruz belki de!”

 

BETÜL ŞAHİN EVLENİYOR

Oyuncu Betül Şahin, altı ay önce tanıştığı müteahhit sevgilisi Kerem Şerif Kırmızı ile evleniyor. Aslen Bulgaristan Sofyalı olan, Bulgaristan’ın yanı sıra Yalıkavak’ta konut yapan müteahhitle oyuncunun düğünü 2 Temmuz Cumartesi Kuruçeşme Divan’da olacak. Çiftin nikahını Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat kıyacak. Çift, evlendikten sonra yazları halen yapımı süren Bodrum Yalıçiftlik’teki çiftlikte, yılın diğer zamanlarında ise İstanbul Kalamış ve Sofya’da yaşayacak.

PANDEMİ GEÇTİ ETKİNLİK DEVRİ

Bunca yıldır magazin gazeteciliği ve popüler kültür yazarlığı yapıyorum, ilk kez böylesi bir durumla karşılaştım.1-2 hatta üç davetin çakışmasıyla çok karşılaştım, ama beş davet ve bir düğünün aynı hafta sonuna denk gelmesi benim için bir ilk oldu.

Pandemi sürecinden kurtulmanın ve yaza “Merhaba” demenin heyecanıyla insanlar bu hafta sonunu etkinliklerle doldurdu; o yüzden davet üstüne davet yağdı. Bu hafta sonu için ilk Bodrum daveti Medyaevi’nden geldi. Yenilenen TAV Bodrum Lounge’ında sergilenen Devrim Erbil’in eserlerini görmek için Bodrum’a davetliydim.

Ardından Brandİstanbul’dan Selectum Blu Saphire ile 10-12 Haziran arasında Bodrum-Santorini-Mikonos turu için davet geldi. Davet aldığım bir başka etkinlik olan Kuşadası Sokak Festivali de bu hafta sonu…

Bu hafta sonuna ilişkin son davet ise Havva Kızılırmak PR’dan geldi. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek Sapanca Ultra Maratonu’na davet ettiler beni.

Genç dizi yapımcısı Efe İrvül’le Sera Verhoest’in Çırağan Sarayı’ndaki düğünü de bu akşam. Sevgili Efe İrvül’e mutluluk dileklerimle birlikte bu hafta sonu için davet edenler gibi ona da mazeretimi iletip Antalya Kemer’e geldim.

Neden mi? Çünkü bu akşam Sherwood Exclusive Kemer’de Sherwood Resorts and Hotels’in 30’uncu yıl kutlaması ve hep ‘gıcık kız’ diye takıldığım Şevval Sam’ın konseri var…

GÜNÜN SÖZÜ

“Birileri arkanızdan konuşuyorsa onlardan öndesiniz demektir.” (Çehov)