MİLLİYET – 15 ŞUBAT 2016 PAZARTESİ  –  ALİCE

fft16_mf6620728Türkiye’deki yabancı diplomatlar ve aileleriyle yaptığı Elçiye Zeval Olmaz programında her hafta TRT Haber‘de izlediğimiz spiker ve sunucu Ceren Akdağ, ticarete atıldı. Akdağ, reklamcılığı bırakan arkadaşı Emir Gözüsulu ile ortaklaşa Nişantaşı’nda yemek işine girdi.

Akdağ,  Amerikan Hastanesi yakınındaki Jerry’s Hot Dog – Sandwich adlı işyerinin dekorasyonu sırasında boya spreyini eline alıp grafitti bile yaptı. 10 güne kadar açılacak büfenin sembol resmindeki köpekle Akdağ’ın köpeği Julia arasındaki benzerlik de dikkat çekti.

NECATİ YILMAZ’IN SÖYLEDİKLERİ
“Kılıçdaroğlu konuştu, işin rengi değişti” başlıklı yazım üzerine CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, telefon açtı. Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek için aradığını vurgulayan Yılmaz şunları söyledi:
“İddia edildiği gibi Aylin Nazlıaka ile aramızda Atatürk resmiyle ilgili bir tartışma geçmedi. Değil odamdaki demirbaş Atatürk resmini indirmek, seçim büromdaki Atatürk resmini de Meclis’teki odasına getirmiş biriyim. O gün Nazlıaka odama bir misafirini getirdi. Hoş geldin deyip, hal – hatır sordum. Benim de misafirlerim vardı. Ne ikram edeyim dedim. Ihlamur istedi, ama ‘Benim de misafirim var’ deyip onu bile içmeden gitti. Nazlıaka’nın odamda toplam iki dakika kaldığına dair görüntüler, aramızdaki diyaloğun bundan ibaret olduğuna dair şahitlerim de var.”
Yılmaz’a, söylediğiniz gibi indirilen Atatürk resmi üstüne konuşma ve uzlaşma yoksa Nazlıaka, neden sizin isminizi verdi dedim, yanıtı şu oldu:
“Bilmiyorum. Yüzleşelim dedim, kaçtı.”

DİGİTÜRK’TEN OSCAR GECESİNE ÖZEL YAYIN
Şubat ayı boyunca Oscar’lı 163 filmi ekrana getiren Digitürk finali, ünlü komedyen Chris Rock’ın sunacağı geceyi naklen yayınlayarak yapacak.
Digitürk’ün Oscar özel yayını, Ceylan Atınç ve Tuvana Büyükçınar’ın dünya starlarının kırmızı halı geçişi sırasında giydikleri, taktıkları, saç ve makyajlarına dair yorumlarıyla başlayacak.
Yekta Kara ile Ceyda Düvenci’nin sunacağı Oscar Ödül Töreni özel yayınına Türkiye’nin ünlü oyuncuları konuk olacak. Hazal Kaya, Mert Fırat, Demet Evgar ve Ezgi Mola gibi oyuncular, 88’inci Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen filmler ve oyuncular hakkındaki görüşlerini dile getirecek.

 

CENGİZ’DEN YENİ KİTAP ‘PATRONCA’
Bazı meslektaşlarımın kitap yazma konusundaki azim, hız ve istikrarlarına şapka çıkarıyorum. Ben 54 yılda bir kitap bile yazamamışken yıl aşırı kitap çıkaranları takdir etmemek mümkün mü?
Demet Cengiz mesela… Ben onun “Patron Çıplak” kitabını okuyana kadar Cengiz, “Turuncu Yazılar”ı yazdı ve piyasaya çıkardı.
Gazeteci – yazar Cengiz’in üçüncü kitabı ise daha yeni baskıdan çıktı.
Pusula Yayınevi’nden çıkan “Patronca”da sevgili Demet Cengiz, iş dünyasının 50 ünlü isminden başarının sırlarını öğrendi ve onların kulaklara küpe olacak öğütlerini  okurlarıyla paylaştı.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk iki yalnızlığın birbirine dokunması, birbirini koruması ve selamlamasıdır. (Rainer Marie Rilke)