8 KASIM 2018 PERŞEMBE  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

İspanya Bilbao’da düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri’nde (MTV EMA) kıtanın ‘En İyi Pop Şarkıcısı’ ödülünü alan Dua Lipa’nın, aynı gece katıldığı bir davette ‘Mia’ şarkısıyla halay çekmesi, sosyal medyada olay oldu. Kendisi gibi Arnavut asıllı olan Bebe Rexha’nın paylaştığı, halay videosunu izleyen Türkler’den bir kısmı, yaratıcılıktaki hünerlerini gösterdi.

Aslen Kosovalı Arnavut olan, hayatının bir bölümünü Priştine’de geçiren İngiliz pop yıldızı için ‘yurdum insanı’ sosyal medyada bakın neler yazdı: 

“Bu kız kesin Sivaslı”, “Diyarbakırlı Dua”, “Dua, Gakkoş, Elazığlı”, “Durdane Lipa”, “Bundan Mahmut Tuncer’in haberi var mı?”, “Kıro her yerde kıro”, “Bu kızda Kürt kanı var”, “Bir gün herkes Türk olacak”, “Bu kadın kesin Erzurumlu”, “Dua ve Bebe, Arnavut. Oynadıkları da Arnavut halayı”, “Kadın Arnavut, Balkanlar’da herkes halay çeker” ve “Gelsin Flash TV’de program yapsın”…

DOKUZ SEKİZ MÜZİK’İN KONKORDATOSU KALKTI 

Döviz kurlarındaki ani yükselmenin ardından, borcunun birkaç katı malvarlığı olmasına rağmen, dolarbazındaki ödemelerinde sorun yaşadığı için konkordato talebinde bulunan Dokuz  Sekiz Müzik, ekonomik darboğazdan çıktı.

Portföyünde Koray Avcı, Fettah Can, Cem Adrian, Aydilge, Ferman Toprak, Emre Altuğ, Yasemin Mori, Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı gibi şarkıcıların albüm ve single’ları olan şirketin avukatı Ahmet Gürel, konkordatoyu kaldırmak için yeniden mahkemeye başvurdu.

Gürel’in, “Müvekkilimin ekonomik durumu düzeldi” beyanını ele alan İstanbul  2. Asliye Ticaret Mahkemesi, 16.10.2018 tarihinde verdiği konkordato kararını kaldırdı.

‘FİKRET’İ BENDEN İYİ KİMSE OYNAYAMAZ’ 

TRT1’de yayınlanan ‘Ege’nin Hamsisi’nde Karadenizli bir kadını canlandıran Egeli Asuman Dabak, Türkiye’de Fikret’i kendisinden daha iyi oynayacak aktör olmadığını söyledi. İşte Dabak’la yaptığımız mini, ama renkli o söyleşi:

Birkaç kelimeyle ‘Ege’nin Hamsisi’ ne?

Ege’de hamsi yetişmiyor, oradan bir durum komedisi çıkıyor zaten. Seyirciler ‘Ege’nin Hamsisi’ olarak beni gösterdiler, zayıf ve minyon olmam nedeniyle herhalde. Yanıt olarak “Hayır değilim” dedim haliyle.

Niye değilsin?

Hamsi miyim ben? (Gülüyor) Tabii ki Fikret oraya çok güzel renk getirdi. Senaryoyu okuduğumda zaten Fikret’ti göz bebeğim. Sağ olsun yapımcımız Ferhat Eşsiz castı yaparken beni düşünmüş. Menekşe’yle ilgili bir iddiam olmuştu, ”Bu karakteri benden daha iyi oynayacak aktör yok” dedim. Böyle büyük bir laf ettim. Şimdi Fikret için de aynı şeyi söylüyorum: Fikret’i benden daha iyi oynayacak aktör yok. Çok sevdim. Lunaparka giderken sevinen çocuklar gibi benim sete gelme neşem.

‘Kazlara fısıldayan kadın oldum’

Bir kaz vardı, ne oldu?

Nuri yaşıyor, Helga geldi şimdi. İkisiyle de aram iyi. Ördeklere, kazlara fısıldayan kadın oldum. Helga da çok vahşiydi, herkesi ısırıyordu. Şimdi kucağıma alıp, gezdiriyorum onu.

Repo günlerinde ne yapıyorsun?

Bol bol geziyorum. Hobilerim arasında Türkiye’yi ve dünyayı dolaşmak var. Her durumda  kafam sunroof gibi hep açık. Yaylaları, şelaleleri dolaştım ve Batum’a gittim. Sığacık’tayken Çeşme’de evim var, oraya kaçıyorum. Kedim, köpeğim orada, meyve bahçelerim var. Bol bol yüzüyorum, bisiklete biniyorum, sörf ve yamaç paraşütü yapıyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

“Belki de dünya, başka bir gezegenin cehennemidir.” (Aldous Huxley)