20 Ekim 2022 Perşembe  –  Milliyet Cadde  –  Alice

Ünlülerle söz düellosuna girip adından bahsettirmiyor. Yaptığı açıklamalarla magazin programlarına malzeme vermiyor.

Ne bir sansasyon yaratıyor ne de öyle olayların parçası oluyor. Verdiği pozlar veya çektirip kullandığı fotoğraflarla sosyal medyayı sallamıyor! Sadece işiyle ilgileniyor. Asıl mesleği şarkıcılık, ama dizi ve filmlerde oyunculuk da yapıyor.

O aynı zamanda anne… Nasıl bir anne olduğunu yanıtlayacak tek kişi 10 yaşındaki kızı Dila, ama konumuz bu değil. Benim bu konuyu yazma sebebim şu:

Çekimleri Çanakkale’de süren ‘Serçenin Gözyaşı’nın yönetmeni Aysun Akyüz Mehdiabbas, arkadaşı olan Zara’yı filminde oynatmayı çok istedi. Senaryoyu ve rolünü çok beğenen Zara da filmde oynamak istedi, ama şarkıcının konser takvimi buna izin vermedi. İki haftasını sette geçirmesi gereken Zara’nın ortalama 2-3 günde bir farklı bir şehirde konser vermesi ona çok istediği halde filmde oynama imkanı vermedi. Zara’nın yaz başında başlayan konser takvimine baktım, inanamadım. Bakar mısınız Zara’nın hangi ay nerelerde kaç konser verdiğine:

 

Haziran: Ankara, İstanbul-düğün, Fransa-Lyon, Kuzey Kıbrıs, Manisa-Alaşehir, Marmaris, Bodrum, Kayseri, İstanbul-Yenikapı, Balıkesir, Çanakkale-Lapseki…

Temmuz: Alanya, Uşak-Ulubey, Marmaris, Bodrum, Niğde, Tekirdağ, Çeşme, Yozgat, Antalya, Ankara, Mersin-Anamur, İstanbul-Kuruçeşme, Çankırı, Diyarbakır-Bismil.

Ağustos: Antalya (iki kez), Karaman, Burdur, Bitlis, Silivri, Malatya, Marmaris, Bodrum, Kuzey Kıbrıs, Niğde-Bor, Hatay-Belen, Kütahya, Antalya-Kaş…

Eylül: Samsun, Balıkesir-Dursunbey, Bilecik, Manisa-Saruhanlı, Balıkesir-Havran, Ankara-Haymana, Şile, Marmaris, Bodrum, Kayseri, İstanbul-düğün, İstanbul-Gaziosmanpaşa, İznik, Kırşehir.

Zara, ekim ayının 18’ine kadar Amasya, Trabzon, Diyarbakır ve Muğla-Seydikemer’de konser verdi, Gaziantep’te bir düğünde sahne aldı. 140 günde 60 konser demek, 2-3 günde bir Türkiye’nin bir ili ve ilçesinde sahne almak demek. Zara’nın sadece işini yaparak bu kadar çok talep görmesinden müzik dünyasından birçok ünlünün alacağı çok ders var.

MEGHAN’DAN İTİRAFLAR

Sussex Düşesi Meghan Markle, Spotify’daki podcast’te ‘Deal or No Deal’ (Var mısın Yok musun?) adlı yarışmada hosteslik yaptığı günlere ilişkin ilginç itiraflarda bulundu. Üniversitede uluslararası ilişkiler okuduktan sonra Buenos Aires’teki ABD Büyükelçiliğinde stajyer olarak çalıştığını, ‘Suits’ dizisinden önce TV’deki işinin yarışma hostesliği olduğunu söyledi ve ekledi:

“Yarışmadan önce hosteslere daha frapan görünmeleri için takma kirpikler, sütyen dolgusu ve bronzluk spreyi veriliyordu. Gösteriyi yöneten kadının sürekli ‘Markle, içine çek! Markle, içine çek!’ demesi hâlâ kulaklarımda. İş için minnettardım ama bana hissettirdikleri için değil. Sahnede nesneleştirilenden çok daha fazlası olduğumu bilerek midemdeki bu çukurla ayrılırdım. Her şey olmaya zorlanmaktan hoşlanmadığım için de işi bıraktım.”

ONUR KONUĞU BUDAYICIOĞLU

12. Antalya Kitap Fuarı, 21-30 Ekim arasında kitapseverlerle buluşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin fuarına 200’den fazla yazar ve yayınevi katılacak. Bu yıl fuarın onur konuğu çok satan kitaplarının çoğu çok izlenen televizyon dizisi olan Gülseren Budayıcıoğlu. Yazdığı kitaplar ‘Camdaki Kız’, ‘Kırmızı Oda’, ‘Masumlar Apartmanı’, ‘Doğduğun Ev Kaderindir’, ‘İstanbullu Gelin’ ve ‘Yalı Çapkını’ gibi dizilerle ekrana taşınan Gülseren Budayıcıoğlu, 21 Ekim’de AKM’de, 22 Ekim’de ise Cam Piramit’te okurlarıyla buluşacak.

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsanların en kötüsü, iyiliği kötülükle karşılayan ve insanların en iyisi, kötülüğe karşı iyilik yapandır.” (Hz. Ali)