7 EYLÜL 2021 SALI  –  MİLLİYET CADDE  –  ALİCE

Cumartesi akşamı TRT 1 ekranında iki milli maç vardı.

Filenin Sultanları’nın CEV Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda’yla yaptığı maç 17.51’de başladı 19.56’da bitti.

Turnuvadaki son maçında Hollanda’yı 3-0 yenen Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı, CEV Euro Volley 2021’i üçüncü tamamlayıp, bronz madalyanın sahibi oldu. 2003 ve 2019’da ikinci, 2011 ve 2017 yıllarında üçüncü olan Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda beşinci kez kürsü gördü.

Türkiye Milli Futbol Takımımız ise 2021 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda Cebelitarık’la evinde oynadı.

TRT 1 ekranında 21.19’da başlayan maç 23.52’de bitti ve A Milli Takım, Cebelitarık’ı 3 0 mağlup etti.

Türkiye Hollanda CEV Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’nın ‘Tüm Seyirciler’ kategorisindeki reytingi 1.58’le 100 program arasında 10’uncu oldu.

Cebelitarık – Türkiye 2022 Dünya Kupası Grup Eleme Karşılaşması ‘Tüm Seyirciler’de 6.36 reytingle 100 program arasında 1’inci.

Elbette ki prime time öncesi seyirci sayısı prime time kuşağında artar. Cumartesi akşamının reytinglerine bakınca aradaki fark iki kat. İki milli maç arasındaki reyting farkı ise dört kat.

TV izleyicilerinden yüzde 8.76’sı Filenin Sultanları’nı tercih ederken milli futbolcularımızın maçı sırasında bu oran yüzde 22.75’e yükseldi.

Demek mi neymiş?

Türkiye’de hâlâ en çok izlenen spor futbol…

İki milli maç arasında bu kadar reyting farkı olmasının birinci sebebi prime time ise ikinci sebebi her şeye rağmen futbola olan ilgi.

AYNI AKŞAMKİ İKİ MİLLİ MAÇIN REYTİNG FARKI

ARADAN GÜNLER GEÇTİ ELEŞTİRİLERİ UNUTMADI

Sosyal medyada yazılanların milli sporcuları nasıl etkilediğinin en somut kanıtı Ebrar Karakurt’un Filenin Sultanları’nın Avrupa Şampiyonası’nı üçüncü olduktan sonra attığı şu tweet:

“Bizi karalamak isteyenler Avrupa üçüncüsü oluşumuzu günlüklerine ağlayarak yazabilirler.”

Kaptan Eda Erdem Dündar, “Türk halkı iyi ki varsınız. İnanılmaz desteklediniz bizi, itici gücümüz oldunuz. Hepinize teşekkür ediyoruz, 2022 yazında görüşmek üzere” derken Ebrar Karakurt’un bu tweeti atmasının sebebi ne?

Kız arkadaşıyla samimi fotoğrafını paylaşınca sosyal medyada aleyhinde yazılanlar.

Milli voleybolcu da Filenin Sultanları bronz madalya kazanınca, özel hayatı ve tercihi hakkında negatif yorum yazanları morartmak için böyle bir tweet attı.

Ebrar Karakurt, sonra o tweet’i sildi, ama sosyal medyadaki olumsuz eleştirilerin hedef tahtasına konan o insanlarda nasıl da kapanması zaman alan bir yara açtığı gerçeğini değiştirmiyor bu…

Şunu da unutmamak lazım:

İntikam, soğuk yenen bir yemektir.

AYNI AKŞAMKİ İKİ MİLLİ MAÇIN REYTİNG FARKI

KİBARİYE’DEN EVLİLİKTE MUTLULUĞUN FORMÜLÜ

Yıllarca haklarında çıkan “Eşi Kibariye’yi aldattı” haberlerine “Gözümle görmeden inanmam” diyerek yanıt veren şarkıcının mutluluk formülü sonunda ortaya çıktı.

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde sahne alan şarkıcı eşi Ali Küçükbalçık’la ilişkileri ve evliliği hakkında bakın neler söyledi?

“Allah için söylüyorum, onun bana çok sevgisi var. Saygısı da var. İyi de bakıyor bana. 61 yaşına girdim. Benden küçük, ama annesi gibi, karısı gibi, çocuğu gibi bakıyor bana. Hizmetlerde kusur yok. Bayağı ilgileniyor, Allah razı olsun. Hastalandım mı çorbalar yapar, bakar. Valla sıkıntı yok. Ben şikayetçi değilim Allah da olmasın. Evlilikte kadın da erkek de sabırlı olmalı. Sabırlı ve kanaatkar olurlarsa geçim devam eder. Ben mesela aşırı sabırlıyım. Bana kocam iyi davranıyor. Torunum var, çoluk çocuğum var, 61 yaşındayım. Biliyorum çünkü, kocam beni seviyor, ama o istemezse ayrı konu. ‘Karım’ diyor bir şey demiyor. Allah nazarlardan korusun, kim ne derse desin?”

GÜNÜN SÖZÜ

“Kalite, kimse bakmadığında da doğru olanı yapmaktır.” (Henry Ford)